„Neptūnas" dar kartą palaužė „Lietuvos rytą"

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos “Neptūnas” šį “Tete-a-Tete Casino-LKL” sezoną jau antrą kartą nugalėjo Vilniaus “Lietuvos rytą”. Šeštadienio vakarą “Švyturio” arenoje neptūniečiai, gausiai ir itin šiltai palaikomi savų sirgalių, vilniečius įveikė rezultatu 85:78.

“Neptūnas” rungtynes pradėjo galingai nusiteikęs ir iškart diktavo žaidimo eigą – 5:3, 9:5, 15:9, o pirmojo kėlinio pabaigoje po Jimmy Barono tritaškio ir dviejų Mindaugo Girdžiūno baudos metimų susikrovė dviženklę persvarą – 20:9.

Antrąjį kėlinį neptūniečiai pradėjo spurtu 15:2 ir dar labiau atitolo – 35:13. Jerai Granto, Mindaugo Girdžiūno ir Jimmy Barono į priekį tempiami klaipėdiečiai antrajame kėlinyje susikrovė

26 taškų persvarą - 44:18. Tik su antrojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena Rokas Giedraitis taikliu tritaškiu šiek tiek sumažino skirtumą – 21:44.

Po didžiosios pertraukos neptūniečiai nesiruošė mažinti tempo – vėl sužaidė galingą atkarpą – 10:0 ir susikrovė rekordinę 33 taškų persvarą - 54:21.

Klaipėdos krepšinio sirgaliai tiesiog šėlo iš džiaugsmo.

Visgi, ketvirtajame kėlinyje vilniečiams pavyko padaryti tai, kas sunkiai įsivaizduojama - priartėti iki 3 taškų 78:81. Prie to daug prisidėjo Rokas Giedriatis, gadinęs Klaipėdos ekipos sirgalų nervus taikliais tritaškiais. Likus 17,7 sek. "Lietuvos rytas" ėmė stabdyti laiką pražangomis, tačiau tai jiems nepadėjo: neptūnietis Vytautas Šarakauskas šaltakraujiškai įmetė 4 baudos metimus - 85:78 ir "Neptūnas" pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Priminsime, kad 2016 m. spalio 30 dieną Klaipėdoje „Lietuvos rytą“ įveikė rezultatu 79:78, tačiau 2016 metų gruodžio 30 dieną "Lietuvos rytas" Vilniuje išsigelbėjo paskutinę akimirką, kai pergalingą tritaškį smeigė Deividas Gailius - 78:75.

Nereikia pamiršti ir to, kad prieš pat sezono pradžią klaipėdiečiai „Lietuvos rytą“ nukovė ir Vlado Garasto taurės turnyro finale rezultatu 82:68.

Be to, „Lietuvos rytas“ praėjusio sezono LKL pusfinalio serijoje buvo priverstas pripažinti "Neptūno" pranašumą. Klaipėdiečiai seriją laimėjo rezultatu 3:2. Negana to, lemiamos rungtynės buvo laimėtos Vilniuje.

Taigi, „Neptūnui“ „Lietuvos rytas“ – vis dažniau įkandamas riešutėlis.