Geriausias KU sportininkas - Aurimas Didžbalis

Klaipėdos universitetas tradiciškai, artėjant metams į pabaigą, pagerbė labiausiai pasižymėjusius savo sportininkus. Antrus metus paeiliui geriausiojo vardas, liaupsės ir pripažinimas skirtas 20-mečiui sunkiaatlečiui Aurimui Didžbaliui.

Šis Bronislavo Vyšniausko auklėtinis šiemet žibėjo Kinijoje vykusioje universiadoje - svorio iki 94 grupės varžybose, dvikovėje surinkęs 387 kg tapo vicečempionu. Be to A. Didžbaliui atiteko ir mažieji aukso bei sidabro medaliai atitinkamai rovimo (180 kg) bei stūmimo (207 kg) veiksmuose.

Taip pat šiemet A. Didžbalis tapo Lietuvos sunkiosios atletikos ir studentų pirmenybių čempionu. Rusijoje vykusiame Europos čempionate tarp suaugusiųjų bendroje įskaitoje liko ketvirtas (rovimo rungtyje iškovojo auksą), o Prancūzijoje pasaulio čempionate - dešimtas.

Atsižvelgiant į A. Didžbalio amžių - tai itin aukšti pasiekimai. Svarbiausia tai, kad po pasaulio čempionato A. Didžbaliui buvo įteiktas vardinis kvietimas 2012 metais dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.

"Metai buvo įtempti ir sunkūs. Pasaulio ir Europos čempionatuose rezultatai galėjo būti ir šiek tiek geresni. Nėra kuo itin pasididžiuoti, - kuklinosi A. Didžbalis. - Visgi dar yra kur progresuoti. Svarbiausia, kad pavyko užsitikrinti vietą olimpiadoje. Dėsiu visas pastangas, kad rezultatai tik gerėtų", - pridūrė jis.

Vaikinas pripažino, kad panašūs pagerbimai ir įvertinimai tik dar labiau paskatina veržtis į priekį ir su didesniu užsidegimu siekti savo užsibrėžtų tikslų.

L. Grinčikaitė - antra

Antroji vieta KU geriausiųjų 2010 metų sportininkų dešimtuke skirta sprinterei Linai Grinčikaitei (treneris Edmundas Norvilas). 24-erių Kūno kultūros pedagogikos magistrantė pasaulio universiadoje Kinijoje iškovojo bronzos medalį (100 m įveikė per 11,44 sek.) tapo SELL žaidynių, Lietuvos ir studentų pirmenybių nugalėtoja.

Dar į prizininkų trejetuką pateko laisvųjų imtynių atstovas Šarūnas Jurčys. Šis Sergejaus Kasimovo auklėtinis rugsėjo mėnesį Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate liko keturioliktas, taip pat šiemet iškovojo aukso medalį SELL žaidynėse, šalies ir studentų pirmenybėse.

Dar į dešimtuką pateko šie sportininkai: sunkiaatlečiai Marius Mickevičius, Vincas Šlevinskas, Algimantas Trajanauskas ir Modestas Šimkus (treneriai B. Vyšniauskas ir Stasys Mėčius), kultūristė ir jėgos trikovės atstovė Zita Satkauskaitė (treniruojasi individualiai), irkluotojas Tomas Plauška (Liudvikas Mileška ir Tadas Katliorius) ir boksininkas Gytis Vaitkus (Eugenijus Vaitkus).

"Šie metai buvo išskirtiniai džiugiomis pergalėmis - Klaipėdos universiteto studentams pavyko iškovoti universiados medalių, Klaipėdos vardas skambėjo SELL žaidynėse, garbingai pasirodyta pasaulio ir Europos čempionatuose. Džiugu tai, kad Kinijoje universiadoje varžėsi net septyni Klaipėdos universiteto sunkiaatlečiai. Tai naujas rekordas", - džiaugėsi Klaipėdos universiteto sporto klubo pirmininkė Genovaitė Avižonienė.

Anot jos, tai džiugiausia metų šventė, kai visi mūsų sportininkai susirenka į vieną vietą ir gali nuoširdžiai pabendrauti.

"Juk sportininkai nuolat būna užimti: vieni krepšinio arenose, futbolo aikštelėje, plaukimo baseine ar kitose vietose. O šįkart esame visi lyg viena komanda", - pridūrė ji.