2018 m. balandžio 25 d. 09:30 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Prezidentūra iniciatyvą kurti specialiąją Seimo komisiją vertina kaip spaudimą teisėsaugai

Prezidentūra iniciatyvą kurti specialiąją Seimo komisiją vertina kaip spaudimą teisėsaugai nuotrauka, foto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

© Stasio Žumbio nuotr.

Parlamentarų iniciatyvą kurti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėtų aiškintis, kas viešojoje erdvėje skleidžia informaciją apie slaptas pažymas ir kitus gandus, Prezidentūra vertina kaip spaudimą teisėsaugai ir žiniasklaidai.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė atkreipė dėmesį į tai, kad didžioji dalis iš 75 iniciatyvą palaikiusių Seimo narių yra teisėsaugos akiratyje atsidūrusių partijų atstovai. Įtakos, jo manymu, šiam siūlymui turi ir artėjanti rinkimų kova, rinkimų kampanija. Prezidentūra taip pat nemano, kad šio siūlymo tiesioginis ir vienintelis taikinys yra tik šalies vadovė.

"Pirmiausia mes matome ir įskaitome, kad tai yra spaudimas teisėsaugai ir žiniasklaidai, siekis įbauginti, persekioti ar kažkokia forma keršyti už tuos žingsnius, kurių buvo imtasi vykdant įstatymą, vykdant tas funkcijas, kurios yra priskirtos teisėsaugos institucijoms, ir šioje vietoje turbūt būtų labai svarbu padrąsinti visas institucijas, kurios vykdo teisingumą, nepasiduoti spaudimui, išlikti tvirtiems, principingiems. Išrinktųjų ir neliečiamųjų mūsų valstybėje nėra ir tai turi būti visiems aiškus principas. Šitą principą pabrėžia ir Prezidentė nuo pat kadencijos pradžios, nuo pat pirmųjų susitikimų su teisėsaugos institucijų atstovais, kandidatais į teisėsaugos institucijos atstovus, kuriuos Prezidentė teikia skyrimui", - antradienio rytą interviu "Žinių radijui" sakė M. Lingė.

Prezidentės atstovas taip pat pabrėžė, kad teisingumo vykdymas visų pirma priklauso teismams, o ne komisijoms.

"Ne komisijos turi vertinti, ar teismai priėmė gerus ar negerus sprendimus. Matome, kad šitoje iniciatyvoje ruošiamasi peržiūrėti ir teismų sprendimus", - kalbėjo D. Grybauskaitės patarėjas.

M. Lingė spekuliacijomis vadino tai, kad D. Grybauskaitė, esą norėdama atsidėkoti dešiniesiems, siekia sudaryti sąlygas jiems sugrįžti į valdžią, naudoja teisėsaugą, iš valdžios siekia išstumti "darbiečius" ir "tvarkiečius". To priežasčių Prezidentės patarėjas siūlė ieškoti pačiose partijose. Anot jo, priklausymas valdančiajai koalicijai negarantuoja imuniteto nuo teisėsaugos.

Be to, kaip pastebėjo M. Lingė, ši valdančiųjų koalicija periodiškai vienokia ar kitokia forma siekia pakeisti teisėsaugos pareigūnų skyrimo tvarką, o visas šias iniciatyvas siejo su tam tikro asmeninio munduro gynimu. Taip pat Prezidentė apie šios koalicijos pažeidžiamumą kalbėjo nuo pat kadencijos pradžios ir Vyriausybės formavimo pradžios, kai socialdemokratai pasirinko koalicijos partnerius.

Laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, turėtų nustatyti, kurie asmenys paskleidė didelį visuomenės rezonansą sukėlusias žinias apie vadinamuosius "juoduosius sąrašus" su viceministrų pavardėmis, taip pat apie kriminalinės žvalgybos pažymas ir pan. Komisija taip pat aiškintųsi apie tai, kad buvusiai kandidatei į generalinius prokurorus, Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkei Editai Dambrauskienei buvo pasiūlyta generalinio prokuroro postą "išsipirkti".

Nutarimo projektą dėl šios komisijos sudarymo įregistravo 75 Seimo nariai, daugiausiai - valdančiųjų socialdemokratų, "darbiečių" ir "tvarkiečių" atstovai, taip pat keli Seimo narių mišrios grupės atstovai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Premjeras šį trečiadienį žada pranešti, ar žemės ūkio ministras gali toliau...

Premjeras šiandien spręs Broniaus Markausko likimą nuotrauka, foto

Teisingumo ministerija parengė pataisas, kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų...

Siūlo lengvinti užsieniečių tapimą partijų nariais nuotrauka, foto

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sprendimą dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko...

Sprendimas dėl išmokų B. Markausko šeimai paaiškės kitą savaitę nuotrauka, foto

Nors artimiausias dienas visą šalį kankins lietus, tačiau artėjant savaitgaliui jis...

Artėjant savaitgaliui – orų permainos nuotrauka, foto

"Atlantui" iškilo pavojus atsidurti paskutinėje vietoje nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien 18 valandą Klaipėdos "Atlanto" futbolininkai Lietuvos A lygos čempionato devintojo turo...

Premjeras šiandien spręs Broniaus Markausko likimą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Premjeras šį trečiadienį žada pranešti, ar žemės ūkio ministras gali toliau...

Eimutis Juzeliūnas rektoriaus dar savaitę nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos universiteto (KU) rektorius oficialiai iš pareigų pasitrauks nuo gegužės 2 dienos....

Siūlo lengvinti užsieniečių tapimą partijų nariais nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Teisingumo ministerija parengė pataisas, kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 57 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 59 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...