2018 m. spalio 23 d. 07:50 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Prezidentūra iniciatyvą kurti specialiąją Seimo komisiją vertina kaip spaudimą teisėsaugai

Prezidentūra iniciatyvą kurti specialiąją Seimo komisiją vertina kaip spaudimą teisėsaugai nuotrauka, foto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

© Stasio Žumbio nuotr.

Parlamentarų iniciatyvą kurti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėtų aiškintis, kas viešojoje erdvėje skleidžia informaciją apie slaptas pažymas ir kitus gandus, Prezidentūra vertina kaip spaudimą teisėsaugai ir žiniasklaidai.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė atkreipė dėmesį į tai, kad didžioji dalis iš 75 iniciatyvą palaikiusių Seimo narių yra teisėsaugos akiratyje atsidūrusių partijų atstovai. Įtakos, jo manymu, šiam siūlymui turi ir artėjanti rinkimų kova, rinkimų kampanija. Prezidentūra taip pat nemano, kad šio siūlymo tiesioginis ir vienintelis taikinys yra tik šalies vadovė.

"Pirmiausia mes matome ir įskaitome, kad tai yra spaudimas teisėsaugai ir žiniasklaidai, siekis įbauginti, persekioti ar kažkokia forma keršyti už tuos žingsnius, kurių buvo imtasi vykdant įstatymą, vykdant tas funkcijas, kurios yra priskirtos teisėsaugos institucijoms, ir šioje vietoje turbūt būtų labai svarbu padrąsinti visas institucijas, kurios vykdo teisingumą, nepasiduoti spaudimui, išlikti tvirtiems, principingiems. Išrinktųjų ir neliečiamųjų mūsų valstybėje nėra ir tai turi būti visiems aiškus principas. Šitą principą pabrėžia ir Prezidentė nuo pat kadencijos pradžios, nuo pat pirmųjų susitikimų su teisėsaugos institucijų atstovais, kandidatais į teisėsaugos institucijos atstovus, kuriuos Prezidentė teikia skyrimui", - antradienio rytą interviu "Žinių radijui" sakė M. Lingė.

Prezidentės atstovas taip pat pabrėžė, kad teisingumo vykdymas visų pirma priklauso teismams, o ne komisijoms.

"Ne komisijos turi vertinti, ar teismai priėmė gerus ar negerus sprendimus. Matome, kad šitoje iniciatyvoje ruošiamasi peržiūrėti ir teismų sprendimus", - kalbėjo D. Grybauskaitės patarėjas.

M. Lingė spekuliacijomis vadino tai, kad D. Grybauskaitė, esą norėdama atsidėkoti dešiniesiems, siekia sudaryti sąlygas jiems sugrįžti į valdžią, naudoja teisėsaugą, iš valdžios siekia išstumti "darbiečius" ir "tvarkiečius". To priežasčių Prezidentės patarėjas siūlė ieškoti pačiose partijose. Anot jo, priklausymas valdančiajai koalicijai negarantuoja imuniteto nuo teisėsaugos.

Be to, kaip pastebėjo M. Lingė, ši valdančiųjų koalicija periodiškai vienokia ar kitokia forma siekia pakeisti teisėsaugos pareigūnų skyrimo tvarką, o visas šias iniciatyvas siejo su tam tikro asmeninio munduro gynimu. Taip pat Prezidentė apie šios koalicijos pažeidžiamumą kalbėjo nuo pat kadencijos pradžios ir Vyriausybės formavimo pradžios, kai socialdemokratai pasirinko koalicijos partnerius.

Laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, turėtų nustatyti, kurie asmenys paskleidė didelį visuomenės rezonansą sukėlusias žinias apie vadinamuosius "juoduosius sąrašus" su viceministrų pavardėmis, taip pat apie kriminalinės žvalgybos pažymas ir pan. Komisija taip pat aiškintųsi apie tai, kad buvusiai kandidatei į generalinius prokurorus, Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkei Editai Dambrauskienei buvo pasiūlyta generalinio prokuroro postą "išsipirkti".

Nutarimo projektą dėl šios komisijos sudarymo įregistravo 75 Seimo nariai, daugiausiai - valdančiųjų socialdemokratų, "darbiečių" ir "tvarkiečių" atstovai, taip pat keli Seimo narių mišrios grupės atstovai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Imtynininkų medalių lietus nuotrauka, foto

Sportas, Kuršėnuose vykusiose Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių sporto žaidynėse Klaipėdos "Viesulo" sporto centro...

Šiandien namų ieško: Brita nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Brita - labai meili, dėmesio trokštanti mergytė. Mėgsta būti šalia žmogaus, jai...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė spalio 23-iajai, antradieniui AVINAS. Galima įtampa santykiuose su...

Dvi "Dragūno-Viesulo" pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno-Viesulo" rankininkės naująjį Lietuvos moterų pirmosios rankinio lygos sezoną pradėjo iškovodamos...

Sportas, Paskelbta prieš 49 min.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 50 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 50 min.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...