Saugios kūdikystės klausimais konsultuotos beveik pusė šimto šeimų

Dvejus metus rajone vykdytas ir Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis finansuotas „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas“ modelis skaičiuoja paskutines projekto įgyvendinimo dienas.

Galima pasidžiaugti, kad Klaipėdos rajonui pavyko išlaikyti įsipareigojimą paslaugą teikti ne mažiau kaip 25 šeimoms.

Dar daugiau – projekto gyvavimo laikotarpiu su šeimų lankymo specialiste bendravo 40 pirmo, antro ir daugiau vaikų laukusios ir susilaukusios šeimos.

Per visą projekto laikotarpį dauguma šeimų turėjo daugiau nei 50 šeimų lankymo specialisto vizitų. Vizitų metu buvo aptariami šie aspektai: nėščiosios elgesys ir gyvensena nėštumo metu, nėščiosios ir jos šeimos gyvenimo patirtys, gyvenimo bendrai rūpesčiai, gyvenimo sąlygų vertinimas, artimos aplinkos požiūris į nėštumą, šeimos funkcionavimas, nėščiosios sveikata ir jos auklėjimo įgūdžiai ir vaikystės patirtys, smurtas, pogimdyvinės depresijos skalė, vaiko sveikata ir raida, tėvystės iššūkių vertinimas, mamos saviveiksmingumo skalė, namų aplinkos saugumas vaikui, savivertės vertinimas.

Paslaugos buvo teikiamos ne tik Gargžduose, bet ir labiausiai nutolusiose Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijose. Konsultuotos šeimos, gyvenančios Pėžaičių, Dauparų, Lelių, Girininkų, Kaspariškių, Liaunų, Šnaukštų kaimuose, Vėžaičių, Dovilų, Veiviržėnų miesteliuose ir Priekulės mieste.

Projektu siekta teikti paramą ir pagerinti besilaukiančių mamų informavimą nėštumo metu, pagimdžius ir iki kol vaikai sulauks 2 metų amžiaus, suteikiant aukštos kokybės paslaugas, padėsiančias mamoms priimti žinojimu paremtus sprendimus dėl jų vaikų priežiūros, siekiant užtikrinti pažeidžiamų mamų, kūdikių bei vaikų iki 2 metų gerovę.

Pirmo vaikelio laukusios ar po ilgos pertraukos džiugią žinią sužinojusios šeimos įsitikino, kokie vertingi yra specialisto patarimai.

„Į projektą įsitraukiau paskatinta kolegės, nors labai skeptiškai žiūrėjau į šią paslaugą. Šiandien džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame projekte. Gimus vaikeliui net pati netikėjau, kad bus tiek iššūkių.

Šeimos lankymo specialistės vizitai tikrai buvo labai naudingi. Didžiulis dėmesys skirtas ne tik vaikui, bet ir mamai, jos emocinei būsenai ir fizinei sveikatai.

Labai džiaugiuosi, kad su specialiste buvo galima bendrauti ir nuotoliu. Suteikdavo reikiamą informaciją, iškilus sunkumams“, – sako projekto dalyvė Ugnė.

Projektas finansuotas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis. Jo vertė – beveik 92 tūkst. eurų.iln

Projekto metu teiktos paslaugos bus užtikrinamos ir toliau, nes ši paslauga atsiranda sveikatos apsaugos ministro patvirtintame baziniame asmens sveikatos priežiūros paslaugų pakete.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder