Artūrui Skardžiui neleidžiama tai, kas leidžiama Gabrieliui Landsbergiui

Artūrui Skardžiui neleidžiama tai, kas leidžiama Gabrieliui Landsbergiui

Seimas vakar pagaliau patvirtino Antikorupcijos komisijos išvadas tyrime dėl parlamentaro Artūro Skardžiaus veiklos atsinaujinančios energetikos srityje ir galimos įtakos valstybės institucijoms. Duomenų dėl poveikio institucijų sprendimams ar energijos kainų nustatymui negauta, patvirtintas tik interesų konfliktas, perduotas tirti VTEK, kaip ir priklauso.

Antikorupcijos komisija nustatė, kad A.Skardžiaus šeimos nariai dalyvauja energetikos versle ir turi ryšių su Baltarusijos verslininkais. O pats Seimo narys ėjo Tarpparlamentinių ryšių su Baltarusija grupės pirmininko pareigas ir du kartus buvo Baltarusijoje. Specialiųjų tyrimų tarnyba komisijai yra pareiškusi, kad A.Skardžiaus teiktos pataisos dėl atsinaujinančių išteklių galėjo sudaryti išskirtines sąlygas mažųjų saulės bei vėjo elektrinių savininkams, o Energetikos ministerija samprotavo, esą ankstesni jo pasiūlymai dėl atsinaujinančios energetikos galėjo leisti pelnytis valstybės sąskaita. Išvadą dėl galbūt supainiotų interesų komisijai leido daryti ir paties A.Skardžiaus nusišalinimai per pataisų svarstymus ir balsavimus.

Parlamentaras šias išvadas vertina kaip tendencingas ir interesų konfliktą neigia: „Aš nei energetikoje, nei niekur kitur verslo neturiu - pasitraukiau prieš 16 metų. Mano žmona pasitraukė prieš 5 metus, tik nuomoja žemę nuomininkui, kuris pernuomoja bendrovei, valdančiai vėjo jėgainių parką. Tai ar čia verslas?“

Esą bandoma sukurti precedentą, taikant tokius pat reikalavimus Seimo nario žmonai, kaip ir pačiam Seimo nariui: „Aš ir klausiau, ar tai bus visiems, ar tik mano sutuoktinei taikoma - draudimas užsiimti bet kokia komercine veikla, gauti pajamų? Beje, konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmonai tai nėra draudžiama.“

Bet tokiu atveju, anot A.Skardžiaus, tokie pat reikalavimai turėtų būti taikomi visiems Seimo nariams, ir Kaimo reikalų komiteto narių giminėms, ir žemės ūkio ministro motinai.

Parlamentaras kratosi jam priskiriamų pasiūlymų teisės aktams autorystės, bet pripažįsta, kad pasirašė kolegų teikiamas pataisas. Seimo IT specialistų pateikti duomenys rodo, kad 2013 m. sausio 16 d. dokumentas sukurtas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos patarėjos Rūtos Petrauskienės kompiuteryje, o pasiūlymą teikė Remigijus Žemaitaitis.

„Bet komisijai tai nebuvo įdomu, kaip ir tai, kad tais pasiūlymais buvo siekiama ne sudaryti kažkam sąlygas pasipelnyti valstybės sąskaita, o gelbėti valstybės pinigus, nes A.Kubilius ir A.Sekmokas buvo neatsakingai pridalinę kvotų saulės elektrinių vystytojams po pusantro lito už kilovatvalandę“, - primena
A.Skardžius.

Kita vertus, STT joks įstatymas nesuteikia teisės vertinti Seimo narių pasiūlymų įstatymų projektams ir teikti dėl jų antikorupcines išvadas. Juolab kad patys įstatymų projektai antikorupciniu požiūriu net nebuvo vertinti.

„Jie tai suprato, todėl parašė STT „nuomonė“. O nuomonės tu negali net apskųsti, nes joks teismas nepriims tokio ieškinio. Tai yra tarnybos veikimas virš įstatymo, kaip aš sakiau, pagal komandą „Fas!“, - piktinosi A.Skardžius.

Beveik pusmetį vykusį Antikorupcijos komisijos tyrimą jis vertina kaip politinį terorizmą, pažeidžiantį visas jo konstitucines teises, nes pagal Konstituciją Seimo nariai negali būti persekiojami nei už pasiūlymus, nei už balsavimus.

„Tai grupės Seimo narių, daugiausia konservatorių, spaudimas kartu ir visiems kitiems Seimo nariams - jie nori parodyti, kas laukia valstiečių ar kitų, jeigu jie mėgins kibti konservatoriams į atlapus, - teigė A.Skardžius. - O tikroji šito puolimo priežastis - išstumti mane iš Energetikos komisijos ir Ekonomikos komiteto, kad niekas nesutrukdytų dar 2010 m. A.Kubiliaus, A.Sekmoko ir privačių asmenų be Vyriausybės pritarimo pradėtos energetikos sistemos įmonių pertvarkos finaliniam etapui. Tuomet valstybės turtas buvo perduotas „Lietuvos energijos“ antrinėms įmonėms, taip pat ir išgarsėjusiai UAB „NT Valdos“. O šių metų pabaigoje prasideda to turto „kalėdinis išpardavimas“.

Mat „NT Valdos“ paskelbė aukcione parduodanti G.Landsbergio žmonos Austėjos privačios mokyklos nuomotą pastatą Gervėčių g.4, taip pat statinius Žvejų g., nors valstybės nenaudojamą ir jai nereikalingą turtą turėtų pardavinėti Turto bankas.

„Siūlomos ir papildomos „dovanos“ - Gervėčių g. teisė valstybinėje žemėje statyti 8 tūkst. kv.m statinius, Žvejų g. - su beveik 2 ha nuomojamos valstybinės žemės. Ten dalijami hektarai, tuo tarpu apie 4 tūkst. vilniečių laukia bent lopinėlio natūra grąžinamos žemės Vilniaus mieste. Čia ne privatizacija, o „prichvatizacija“, ir bet kokiais būdais siekiama, kad toks A.Skardžius su Energetikos komisija šios finalinės operacijos nesutrukdytų“, - įsitikinęs Seimo narys.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder