2020 m. rugsėjo 28 d. 08:24 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Palangon sugrįžta „Padėkos kauke“ įvertinta „Eglė žalčių karalienė“

Palangon sugrįžta „Padėkos kauke“ įvertinta „Eglė žalčių karalienė“ nuotrauka, foto

© Martyno Aleksos nuotr.

Reklama

Rugpjūčio 9 d. 18 val. į Palangą sugrįžta geriausia 2019 m. uostamiesčio teatrų premjera pripažintas choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“.  

Šį pastatymą pastebėjo ir „Auksinių scenos kryžių“ komisija: M. Rimeikis šiųmetiniuose, dėl pandemijos vis dar neįteiktuose pagrindiniuose šalies teatro apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų choreografas, o pagrindinio vaidmens atlikėja Julija Stankevičiūtė - už du 2019 m. sukurtus vaidmenis, tarp jų ir Eglę Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“. 

Eglės vaidmeniui į Palangą atvyksta  J. Stankevičiūtė, o  Žilvino vaidmenį, kaip ir prieš metus rodytoje „Eglės žalčių karalienės“ premjeroje, atliks klaipėdietis šokėjas Mantas Černeckas. Tačiau bus ir įdomių debiutų: Daria Verovka pirmą kartą pasirodys kaip Eglės duktė Drebulė, o  Illia Temchenko – kaip sūnus Ąžuolas. Kitus vaidmenis atliks Eiva Dobilaitė, Ema Marija Maslauskaitė (Eglės seserys), Kristina Gudelytė (Motina) ir Darius Berulis (Tėvas).  

Kordebalete kartu su senbuviais šoks ir naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai. Palangos žiūrovai išvys sutrumpintą „Eglės žalčių karalienės“ versiją, kurioje bus šokama pagal muzikos fonogramą. 

Balerina J. Stankevičiūtė sukūrė pagrindinius vaidmenis sostinės teatro spektakliuose „Dienos, minutės“, „Spragtukas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Čipolinas“ ir kt. Šokėja stažavosi Hagos karališkojoje konservatorijoje ir Strasbūro teatro trupėje „Ballet du Rhin“, tobulinosi meistriškumo kursuose ir vasaros stovyklose Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Čekijoje. Pelnė apdovanojimus tarptautiniuose baleto šokėjų konkursuose Latvijoje, Prancūzijoje ir Azerbaidžane. Pernai J. Stankevičiūtė buvo pripažinta LNOBT  Baleto viltimi, o šiemet gavo LNOBT Metų baleto solistės apdovanojimą.  

M. Rimeikio sukurtą šokio spektaklį stebinčiam lietuvių žiūrovui nereikia skaityti libreto: pasaką apie Eglę ir Žilviną visi prisimename iš vaikystės. „Pasakos Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis atvirsti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas prakeikimo. O Eglė... Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, ir mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda“, – teigia dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas M. Rimeikis, nesistengęs mitologiniam siužetui primesti nūdienos socialinių kontekstų. 

Kartu su juo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre „Eglės žalčių karalienės“ pastatymą pagal Palangoje daug laiko praleidusio kompozitoriaus Eduardo Balsio muziką kūrė muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas Levas Kleinas. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Antradienį jau penkioliktą kartą ant piliakalnių, minint Baltų vienybės dieną, sužibs vienybės...

Baltų vienybės dieną ant piliakalnių užsižiebs vienybės ugnys nuotrauka, foto

Rugsėjo 18-19 d. įvyko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Jacques‘o Offenbacho operetės...

„Orfėjas pragare“: svarbu neprarasti įvaizdžio! nuotrauka, foto

Rugsėjo 23 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje kartu su kompozitore...

Prarasto grožio beieškant nuotrauka, foto

Rugsėjo 25 d. (penktadienį), 11 val., Macikuose (Šilutės sen.), įvyks Macikų nacistinės...

Vyks Macikų lagerio aukų palaikų pašventinimo ceremonija nuotrauka, foto

G. Nausėda apie E. Macrono vizitą Lietuvoje: pirmiausia, ketinu jam padėkoti nuotrauka, foto

Pasaulis, Prezidentas Gitanas Nausėda Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizitą Lietuvoje vadina istoriniu. Anot...

Kas lietuviams trukdo ramiai  miegoti nuotrauka, foto

Lietuva, Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo neblogai. Esame laisvi, akcentuojame, kad gyvename demokratinėje...

JAV teisėjas įšaldė D. Trumpo įvestą draudimą siųstis populiarųjį „TikTok“ nuotrauka, foto

Pasaulis, JAV federalinio apygardos teismo teisėjas vėlyvą sekmadienio vakarą įšaldė politinio Donaldo Trumpo...

Mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė milijoną nuotrauka, foto

COVID-19, Pasaulyje nuo koronaviruso protrūkio pradžios bendras mirties nuo šios ligos skaičius jau...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...