Vilniuje - klaipėdiečių medalių lietus ir rekordas

Vilniaus Lazdynų baseine tris dienas vykusiame Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionate, kuriame varžėsi per 300 jaunųjų plaukikų, skambėjo ir Klaipėdos vardas - iškovoti net 23 medaliai.

Klaipėdai atstovavo 29 Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai.

Trenerių Jandros Bogužienės, Dianos Sadauskienė ir Viliaus Srėbaliaus auklėtinis Herkus Andronatij pagerino Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordą 200 m krūtine - 2 min. 23,38 sek.

Tarp jaunimo amžiaus grupės dalyvių tris aukso medalius skirtingose rungtyse iškovojo Daniil Žučkov (tr. Natalja Gurkova), vieną aukso ir du sidabro medalius pelnė Mantas Kaušpėdas (tr. J. Bogužienė, D. Sadauskienė, V. Srėbalius), du sidabro ir vieną bronzos - Antanas Ežerskis (tr. V. Srėbalius, J. Bogužienė, D. Sadauskienė).

Po kartą ant prizininkų pakylos laiptelio kopė H. Andronatij, Jonas Knašas (tr. J.Bogužienė, D.Sadauskienė, V.Srėbalius) ir Kotryna Paradnikaitė (tr. J. Bogužienė).

Tarp jaunių amžiaus grupės dalyvių po tris medalius iškovojo M. Kaušpėdas ir G. Cirtautas, po du - H. Andronatij ir K. Paradnikaitė.

Mūsų vaikinų komanda (D. Žučkov, G. Cirtautas, Edgaras Ronskij ir Pijus Jonas Urbutis) pelnė bronzos medalius 4 po 200 m laisvo plaukimo stiliaus estafetės varžybose.

Susumavus trijų rungčių reitingo taškų sumas, tarp visų varžybose dalyvavusių vaikinų (iš 110 plaukikų) antras buvo Lietuvos plaukimo meistras, daugkartinis rekordininkas, 2022 m. nominuotas Klaipėdos jaunasis talentas M. Kaušpėdas (2120 taškų).

Tarp vyresnių - jaunimo grupės dalyvių - iš 163 plaukikų Mantas buvo trečias.

REKORDININKAS. Herkus Andronatij su savo trenere Jandra Bugužiene.