Tragiškas finišas: baltų derbyje Lietuvos rinktinė beviltiškai pralaimėjo latviams

(4)

Dvi savaites pasaulio čempionato batalijose dalyvavę Lietuvos krepšininkai šeštadienio popietę Filipinų sostinės „Mall of Asia“ arenoje žaidė paskutines savo rungtynes su Latvija.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai triuškinamai 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21) nusileido latviams ir galutinėje rikiuotėje užėmė šeštą vietą.

Įdomu, kad prieš pat pirmenybes surengtame kontroliniame mače Taivane lietuviai sutriuškino latvius rezultatu 93:69.

Šeštadienio susitikimą praleidžia čempionate susižeidę Eimantas Bendžius ir Dairis Bertanis.

Nepaisant šeštadienio popietę vyksiančio baltų derbio dėl penktos vietos baigties, Lietuvos rinktinė, pasiekusi šešias pergales iš septynių galimų, Maniloje užfiksuos trečią geriausią savo rezultatą pasaulio čempionatų istorijoje.

Prieš tai lietuviai planetos pirmenybėse yra aukščiau finišavę tik du kartus – 2010-aisiais, kai užėmė trečią poziciją ir iškovojo bronzos medalius, bei 2014-aisiais, kai liko ketvirti.

Primename, kad Lietuvos vyrai turnyrą pradėjo penkiomis pergalėmis paeiliui, įskaitant ir sensacingą laimėjimą 110:104 prieš JAV desantą. Vis dėlto kertinėje stadijoje, ketvirtfinalyje, lietuviai 68:87 neprilygo serbams ir tarp keturių geriausių planetos komandų neprasimušė.

Kartu tai reiškia, kad lietuviai olimpinę svajonę turės gaudyti jau tik kitą vasarą vyksiančiose papildomose atrankos varžybose, numatytose liepos 2-7 dienomis. Jose dalyvaus 24 komandos, paskirstytos į keturis atskirus turnyrus. Į Paryžių pateks tik keturi nugalėtojai.

Dėl tų keturių laisvų bilietų konkuruos Lietuva, Latvija, Slovėnija, Ispanija, Italija, Graikija, Juodkalnija, Sakartvelas, Suomija, Kroatija, Lenkija, Brazilija, Dominikos Respublika, Meksika, Puerto Rikas, Bahamos; Angola, Dramblio Kaulo Krantas, Egiptas, Kamerūnas, Libanas, Filipinai, Bahreinas ir Naujoji Zelandija.

Kvietimus į kovą dėl olimpinių medalių jau yra išsikovojusios aštuonios rinktinės – JAV, Kanada, Australija, Pietų Sudanas, Japonija, Prancūzija, Vokietija ir Serbija.

Planetos pirmenybių finalai vyks sekmadienį: 11 val. 30 min. dėl bronzos susirems JAV ir Kanada, o 15 val. 40 min. dėl aukso susigrums Vokietija ir Serbija.