Šaltas dušas Š. Jasikevičiaus kariaunai: Eurolygos ketvirtfinalyje „Barceloną“ įveikė „Zenit“

Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtoja ispanų „Barcelona“, kurią treniruoja Šarūnas Jasikevičius, ketvirtfinalyje sulaukė smūgio iš Sankt Peterburgo „Zenit“. Rusijos klubas su Artūru Gudaičiu trečiadienį  svečiuose 76:74 (21:21, 27:13, 13:20, 15:20) nugalėjo Ispanijos komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Po puikiai sužaisto antro kėlinio, kurį „Zenit“ laimėjo 27:13, svečiai pirmavo beveik visą laiką. Šeimininkams rezultatą pavyko išlyginti tik 38 minutę. Pergalę nulėmusį metimą, likus žaisti 10 sekundžių, atliko Kevinas Pangosas.

„Barcelona“ per paskutinę savo ataką dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau Kyle‘o Kuričiaus metimas iš toli buvo netaiklus.

Šis susitikimas nesėkmingai baigėsi A. Gudaičiui. 35 minutę kovodamas dėl kamuolio po krepšiu lietuvis nesėkmingai nusileido ant parketo ir aikštelę paliko šokinėdamas ant vienos kojos. Iš viso jis žaidė 9 minutes ir pelnė 5 taškus (dvitaškiai 2/3, baudų metimai 1/2).

Archyvų nuotr.

Artūras Gudaitis / Euroleague.net nuotr.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė K. Pangosas. Jo sąskaitoje 19 taškų (tritaškiai 4/6) ir 9 rezultatyvūs perdavimai. 12 taškų prie pergalės prisidėjo Willas Thomasas.

Organizatorių nuotr.

Kevinas Pangosas/Euroleague.net nuotr.

Barselonos komandoje rezultatyviausiai žaidė Brandonas Daviesas, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius. 15 taškų surinko Cory Higginsas, 12 – K. Kuričius.

Antros ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos penktadienį.

Cory Higginsas/„Barcelonos“ nuotr.

Per kitas ketvirtfinalio rungtynes trečiadienį Maskvos CSKA savo arenoje stebint 4000 aistruolių po sėkmingai sužaisto ketvirto kėlinio 92:76 (28:23, 25:21, 11:22, 28:10) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkus. Vienas iš rungtynių teisėjų buvo lietuvis Gytis Vilius.

Rusijos klube rezultatyviausiai žaidė po 20 taškų pelnę Danielis Hackettas (tritaškiai 4/5) ir Willas Clyburnas (tritaškiai 0/4).

Willas Clyburnas/Euroleague.net nuotr.

CSKA ekipa iš toli atakavo dvigubai taikliau už svečius – šeimininkai pataikė 14 tritaškių (iš 30), Turkijos komanda – 7 (iš 17).

Iš pralaimėjusiųjų išsiskyrė Nando De Colo. Prancūzas pelnė 27 taškus. 12 taškų – Lorenzo Browno sąskaitoje.

Nando De Colo/Euroleague.net nuotr.

„Fenerbahce“ vertėsi tik aštuoniais žaidėjais. Penki COVID-19 virusu sergantys krepšininkai, įskaitant ir lietuvį Edgarą Ulanovą, liko Stambule. Žaisti negalėjo ir po čiurnos traumos sveikstantis Janas Vesely.