Plaukikas D. Rapšys Vengrijoje pateko į antrąjį finalą, K. Teterevkova gerino asmeninį rekordą

Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate ketvirtadienį į finalą 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje prasibrovė didžiausia Lietuvos viltis Danas Rapšys.

Pirmajame pusfinalyje D. Rapšys finišavo per 1 min. 46,19 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Tarp visų 16 pusfinalio dalyvių jo laikas buvo ketvirtas, o į penktadienį vyksiantį finalą pateko aštuoni sportininkai, skelbia Sportas.info.

Už lietuvį greičiau plaukė trys antrojo pusfinalio dalyviai – rusas Martinas Maliutinas (1.45,60) ir britai Duncanas Scottas (1.46,15) bei Thomas Deanas (1.46,17).

Tai bus antrasis D. Rapšio finalas šiose pirmenybėse. 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje jis iškovojo bronzos medalį.

Moterų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje puikiai pasirodė lietuvė Kotryna Teterevkova. Ji finišavo per 2 min. 25,98 sek. ir beveik sekunde pagerino asmeninį rekordą. Jai pritrūko vos 0,46 sek. iki olimpinio „A“ normatyvo.

Galutinėje įskaitoje K. Teterevkova užėmė 11 vietą ir į finalą nepateko.

Greičiausiai pusfinalyje plaukė britė Molly Renshaw (2.21,55).