Mantas Knystautas gulėsi ant operacinės stalo

Pasaulio čempionato prizininkui klaipėdiečiui Mantui Knystautui nesėkmingai susiklostė Zagrebe (Kroatija) vykęs Europos imtynių čempionatas - lemiamoje kovoje dėl medalio jis patyrė kojos traumą, teko gultis ant operacinės stalo.

M. Knystautas kovas tarp sunkiasvorių (iki 130 kg) pradėjo pergalingai - rezultatu 3:1 nugalėjo lenką Rafalą Andrzejų Krajevskį, vėliau 5:4 armėną Davidą Ovasapyaną.

Deja, pusfinalyje neatsilaikė prieš tituluotą turką Rizą Kayaalpą - 0:8. Taip žlugo auksinės viltys.

Dar buvo tikėtasi, kad bronza iš rankų klaipėdiečiui neišslys, kadangi kovoje dėl šio medalio jo laukė anksčiau jau nugalėtas norvegas Oskaras Marvikas.

Tiek M. Knystautas, tiek O. Marvikas - pasaulio čempionato prizininkai. 29-erių klaipėdietis pasaulio čempionato bronzą iškovojo pernai, o metais jaunesnis skandinavas - 2021-aisiais.

Prieš metus Belgrade vykusiame pasaulio čempiontate lietuvio ir norvego keliai susikirto ketvirtfinalyje. Tuomet dvikovą 5:1 laimėjo M. Knystautas.

Kaip ir buvo manyta, norvegas Kroatijoje vykusiame Europos čempionate nuo pirmų sekundžių mėgino spausti Mantą, kuris atmušinėjo varžovo išpuolius.

Po minutės teisėjai įvertino sportininkų aktyvumą ir skyrė vieną tašką O. Marvikui.

Tradiciškai atletai renkasi ataką parteryje, tačiau jau ne pirmą kartą akistatoje su Mantu norvegas rinkosi varginimo taktiką stovimoje padėtyje. Zagrebe toks Marviko sumanymas pasiteisino - jis dukart privertė Mantą žengti už kilimo ribos ir atitrūko 3:0.

Visgi Mantas nenuleido rankų ir kėlinuko pabaigoje spustelėjo kiek daugiau pridususį varžovą.

Besigelbėdamas nuo užėjimo už nugaros, O. Marvikas ėmėsi neleistino veiksmo - prilaikė Manto koją - ir buvo nedelsiant nubaustas: teisėjai Mantui skyrė du taškus, o norvegui įspėjimą.

Nors antra dvikovos dalis prasidėjo neigiamu rezultatu 2:3, tačiau šie skaičiai buvo strategiškai palankūs.

Pagal nutylėjimą buvo aišku, kad esant lygiai kovai Mantas taškų kraitį pasipildys vienu balu ir galimybe atakuoti parteryje. Svarbu daugiau nežarstyti taškų ir nepaleisti iniciatyvos.

Mantas tvarkingai vykdė trenerio nurodymus - užvaldė kilimo vidurį, tampė norvegą, prigriebė varžovo sprandą iš viršaus. 15-ą antro kėlinuko sekundę O. Marvikas jau gavo teisėjo žodinį įspėjimą už pasyvumą.

Klaipėdiečio planas žlugo po eilinio mėginimo prigriebti O. Marviko galvą. Po šuoliuko sekė žingsnis atgal. Dešinė koja kryptelėjo ir pateko po poros centnerių presu. Tokio svorio neatlaikė čiurnos raiščiai ir šeivikaulis.

Tą patį vakarą Manto Knystauto koja buvo operuota.

M. Knystautas šįkart Europos čempionate liko penktas.

Kroatijoje tarp graikų-romėnų imtynių atstovų varžėsi dar du klaipėdiečiai: Paulius Galkinas (iki 77 kg) ir Martynas Nemsevičius (iki 87 kg).