Lietuvėms užsitrenkė durys į Europos čempionatą: pralaimėjo ukrainietėms

(1)

Sekmadienio popietę Rygoje vykusiose žūtbūtinėse atrankos į 2023-iųjų Europos moterų čempionatą B grupės rungtynėse Lietuvos krepšininkės (3-3) po atkaklios kovos 65:71 (12:21, 30:19, 8:23, 15:8) nusileido Ukrainos rinktinei (4-2).

Tokiu būdu lietuvėms užsitrenkė durys į dar vieną prestižinį turnyrą.

Abiem komandoms buvo reikalinga tik pergalė ir pageidautina – kuo didesniu skirtumu.

Rimanto Grigo treniruojamos lietuvės turėjo realią galimybę po aštuonerių metų pertraukos prasibrauti į Senojo žemyno pirmenybes. Tiesa, ne viskas buvo pačių mūsiškių rankose.

Kartu su dešimties atrankos grupių nugalėtojomis (B grupėje anksčiau laiko triumfavo Prancūzija) į finalinį čempionatą taip pat iškops keturios geriausios antrąsias vietas užimsiančios ekipos.

Nustatant pastarųjų eiliškumą, mačuose su ketvirtoje pozicijoje liksiančiomis komandomis pasiekti rezultatai neįskaičiuojami.

Be to, F ir I grupėse, iš kurių buvo pašalintos Rusijos bei Baltarusijos krepšininkės, kelialapiai atiteks tik stipriausioms rinktinėms.

Rungtynių eiga:

Po pirmų kelių atkaklių minučių Lietuvos krepšininkės įkrito į gilią duobę ir pralaimėjo atkarpą net 0:15 bei iškart stipriai atsiliko – 5:19. Lietuvių žaidimą atgaivino aikštėje pasirodžiusi Justė Jocytė, po kurios sėkmingos atkarpos padėtis, nepaisant net 11 klaidų, padarytų vien per pirmą kėlinį, kiek pasitaisė – 12:21.

Antrą ketvirtį lietuvės pradėjo tritaškių koncertu: iš toli pataikė Dalia Donskichytė, o įkaitusi Kamilė Nacickaitė paleido net keturis tolimus šūvius iš eilės ir pervėrė rezultatą – 31:28. Fantasišką pasirodymą tęsė ir jaunoji J. Jocytė, o kapitonė Gintarė Petronytė rinko taškus po puolime atkovotų kamuolių – 39:32. Prieš pat didžiąją pertrauką K. Nacickaitė užsidirbo nesportinę pražangą, o ukrainietės atsitiesė – 42:40.

Antrą susitikimo pusę dviem tritaškiais iš to paties krašto atidarė Ukrainos komanda, tačiau J. Jocytė atsakė dvitaškiu su pražanga – 45:46. Abi rinktinės gynėsi vis kibiau ir taškus joms rinkti tapo sunkiau. Vis dėlto ukrainietės surengė galingą spurtą ir visiškai perėmė mačo kontrolę į savo rankas – 47:62. Ketvirčio pabaigoje porą gerų epizodų sukūrė D. Donskichytė – 50:63.

D. Donskichytės ir K. Nacickaitės tritaškiai gaivino lietuvių viltis – 57:63. Ukrainietės stengėsi deginti laiką ir taip artėti prie pergalės – 60:65 (likus 3 min.). Tiksint paskutinei minutei G. Petronytė realizavo abi baudas – 65:67. Alina Jagupova prametė iš labai toli, bet du taškus greitame puolime pelniusiai K. Nacickaitei buvo užfiksuoti ginčytini žingsniai.

* * *

Finalinio pirmenybių etapo šeimininkės – Izraelio ir Slovėnijos komandos – taip pat žaidžia atrankoje, nors turi garantuotas vietas čempionate. Joms įsiterpus į kelialapių dalybas, pastarieji būtų perleidžiami kitoms iš antrąsias vietas užimsiančių ekipų.

Drauge su Prancūzija kelionę į ateinantį birželį Izraelyje ir Slovėnijoje vyksiantį Europos čempionatą jau gali planuotis Belgija, Ispanija, Turkija, Serbija, Juodkalnija, Graikija, Italija ir Latvija.

Lietuvos atstovės pirmame rate Vilniuje nugalėjo ukrainietes rezultatu 81:62.