Klaipėdos studentai kaip reikiant patampė nervus čempionams

Klaipėdos universiteto (KU) komanda, treniruojama Mindaugo Stašio, dramatiška kova pradėjo 25-ąjį Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezoną. Gerokai atjaunėjusi klaipėdiečių komanda kaip reikiant kibo į atlapus daugkartiniams Lietuvos ir Europos studentų čempionams Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkams - Kaune pralaimėta tik paskutinėmis sekundėmis rezultatu 98:101.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 59 sek. klaipėdiečiai po dviejų taiklių Ryčio Šakaičio baudų metimų priartėjo iki minimumo - 96:97.

Kitoje atakoje taikliu dvitaškiu atsakė VDU žaidėjas Matas Repšys, atitolinęs aikštės šeimininkus iki 3 taškų - 99:96.

Tačiau tas pats M. Repšys netrukus VDU ekipos trenerį Arūną Juknevičių kaip reikiant privertė paprakaituoti: puolime užsidirbo nesportinę pražangą.

Klaipėdietis Kristupas Keinys pataikė du baudos metimus ir vėl ištirpdė aikštės šeimininkų pranašumą iki minimumo - 99:98. Negana to, klaipėdiečių rankose dar buvo kamuolys ir galimybė per likusias 9 sekundes persverti rezultatą.

Klaida paskutinėje atakoje

KU treneris M. Stašys paprašė minutės pertraukėlės ir bandė sustyguoti savo žaidėjų taktiką paskutinei atakai. Visgi K. Keinys prarado kamuolį ir VDU žaidėjas Gytis Nemekša greitos atakos metu dėjimu į krepšį padėjo galutinį tašką ir VDU triumfavo 101:98.

„Per paskutinę minutės pertraukėlę išleidau į aikštę greitus ir aukštus žaidėjus, kad žūtbūt apsigintume, ir džiugu, kad pavyko perimti kamuolį. Teko pasinervinti, bet svarbiausia - iškovota pergalė“, - jau kiek nurimus aistroms su šypsena veide atsikvėpė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU komandą į pergalę vedė Matas Repšys, pelnęs 22 taškus (7/8 dvit., 4 atk. kam., 22 naud. balai). 15 taškų (9 atk. kam.) pridėjo Gytis Nemeikša, 14 - Dovydas Butka, 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.) - Rokas Mačiulis, 10 - Augustinas Mikštas.

KU gretose išsiskyrė 26 taškus pelnęs Gabrielius Mažeika. Jis pataikė 9 iš 14 dvitaškių, 2 iš 5 tritaškių, 2 iš 2 baudų, po krepšiais atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

KU gretose rezultatyviai rungtyniavo Kristupas Keinys, pelnęs 20 taškų (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Rytis Šakaitis, surinkęs 16 taškų (8 rez. perd.). Aringas Brazauskas atliko dvigubą dublį - pelnė 12 taškų ir po krepšiais atkovojo 10 kamuolių, Danielius Gailius pridėjo 11 taškų.

Daug debiutantų

„Turbūt VDU tikėjosi lengvesnio sezono starto, o čia jiems teko kaip reikiant paprakaituoti. Geros sezono atidarymo rungtynės - su intrigos prieskoniu“, - sakė KU treneris Mindaugas Stašys.

Jis akcentavo, kad šiųmetė KU komanda - labai jauna.

„Esame nukraujavę - dauguma pirmakursiai ir antrakursiai, tačiau sugebėjome kibti į atlapus čempionams. Turime daug naujokų, kurie studentų krepšinio lygoje tik debiutuoja. Kai kurie net viršijo mano lūkesčius. Pavyzdžiui, vos 19 metų Gabrielius Mažeika šįkart maloniai nustebino savo debiutu - pelnė 26 taškus, Kristupas Keinys dar moksleivis, tačiau puikiai mums padeda. Svarbu, kad yra charakteris ir kovingumas, šįkart rungtynių pabaigoje mums nepasisekė, bet kitąkart, tikiu, pasiseks. Viskas mums dar priešakyje“, - kalbėjo M. Stašys.

FOTO APRASAS TIKSLAS. Mindaugas Stašys tiki, kad jo treniruojama Klaipėdos universiteto komanda yra pajėgi pakartoti praėjusio sezono pasiekimą - kautis LSKL finale. „Svarbu, kad jaunimo akys dega ir visi ryžtingai kaunasi“, - pabrėžė M. Stašys.