APDOVANOJIMAS. Dovilė Rimkutė (dešinėje) ir Donata Karalienė su Europos čempionato sidabro medaliais. Organizatorių nuotr.

Klaipėdos irkluotojai - Europos sidabras

(1)

Klaipėdos irklavimo centro atstovė Dovilė Rimkutė, jau turinti kelialapį į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes, savo trofėjų kolekciją papildė Europos čempionato sidabro medaliu. Ji kartu su porininke Donata Karaliene sužibėjo Vengrijos mieste Šegede vykusiame 2024 metų Europos irklavimo čempionate.

Jos moterų porinių dviviečių valčių (W2x) A finale finišavo per 7 min. 41,50 sek. ir antrus metus iš eilės iškovojo sidabro medalius.

Europos čempionėmis tapo norvegės Thea Helseth ir Inger Seim Kavlie (7 min. 39,42 sek.), bronzą laimėjo titulą praradusios rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (7 min. 43,66 sek.).

„Džiaugiamės, kad rumunių dominavimas atsirišo pagaliau, džiaugiamės, kad ir mums pavyko jas šįkart aplenkti, - šypsojosi D. Karalienė. - Dar šį sezoną neteko daug kartu startuoti, tai buvo vienos pirmųjų varžybų šiame sezone, todėl jaudinomės, nes prieš pirmą startą visada būni nežinioje. Bet esame laimingos, patenkintos rezultatu.“

D. Rimkutė yra Klaipėdos universiteto laisvalaikio sporto studijų programos studentė ir savo pavyzdžiu rodo, kad galima ne tik profesionaliai sportuoti, bet ir siekti mokslo žinių.

"Nemažai laiko praleidžiu stovyklose. Dažnai bendrauju su Klaipėdos universiteto Sporto ir rekreacijos, turizmo katedros vadove Asta Šarkauskiene, kontaktuoju su dėstytojais, kurie geranoriškai mane konsultuoja.

Grįžus į Klaipėdą, kol kas sėkmingai pavyksta atsiskaityti už užduotis, išlaikyti įskaitas ir egzaminus.

Taip pat mano pagalbininkės yra Klaipėdos universiteto sporto klubo vadovės Banga Balnaitė-Stonienė ir Genovaitė Avižonienė„, - Vakarų ekspresui“ sakė D. Rimkutė.

SU TRENERIU. Dovilė Rimkutė Klaipėdoje su treneriu Tautvydu Vaitkūnu ir visa irklavimo bendruomene pasidžiaugė iškovotu Europos sidabro medaliu. Organizatorių nuotr.

Ji anksčiau ne kartą yra sakiusi, kad treniruočių sąlygos Klaipėdos irklavimo centre ją tenkina, o prieš svarbias varžybas ji nuolat stovyklauja užsienyje.

„Naujai rekonstruotoje Klaipėdos irklavimo centro bazėje yra sudarytos puikios sąlygos treniruotėms. Bendro fizinio pasirengimo salėse gera sporto įranga, specialūs irklavimo treniruokliai, puiki aplinka. Vienas malonumas dirbti tokiomis sąlygomis. Mano sveikata rūpinasi Klaipėdos sporto medicinos skyriaus gydytoja Sigita Kibildienė. Ačiū jai“, - kalbėjo tituluotoji Klaipėdos irklavimo centro atstovė.

D. Rimkutė per 2023 metų Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus buvo pripažinta geriausia metų olimpinių sporto šakų sportininke.

Suspindo ir bronza

Vengrijoje vykusiame vyrų vienviečių valčių (M1x) A finale įspūdingai pasirodė Giedrius Bieliauskas.

Pirmą kartą tokio rango varžybose dėl medalio kovojęs lietuvis finiše surengė neįtikėtiną spurtą ir paskutinę akimirką iš varžovo nugvelbė bronzos medalį. Giedriaus laikas - 7 min. 43,35 sek.

Pirmąkart Europos čempionato A finale irklavo ir Viktorija Senkutė. Ji moterų vienviečių valčių klasėje (W1x) finišavo šešta - 8 min. 49,10 min.

Čempione tapo serbė Jovana Arsič (8 min. 23,42 sek.).

Moterų porinės keturvietės įgula - Saulė Kryževičiūtė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė ir Martyna Kazlauskaitė - B finale buvo ketvirta ir galutinėje įskaitoje užėmė 10 vietą.

Tarptautinių varžybų debiutantas Jurgis Liaukus Europos paralimpinės kvalifikacinės regatos finale užėmė 5 vietą.