Klaipėdos „Dragūnas“ žengė į finalą, Vilniaus derbyje prireiks lemiamų rungtynių

Lietuvos rankinio lygoje paaiškėjo pirmieji finalo dalyviai. Tiesiausiu keliu į finalą pateko Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Reguliariajame sezone antrą vietą užėmęs „Dragūnas“ pusfinalio serijoje abu kartus nugalėjo laipteliu žemiau likusį Kauno „Granitą-Karį“.

Antrose pusfinalio rungtynėse uostamiesčio komanda šventė pergalę laikinojoje sostinėje rezultatu 26:24 (14:12). Nugalėtoją lėmė gili šeimininkų duobė antrame kėlinyje. Antro kėlinio pradžioje „Granitas-Karys“ išlygino rezultatą 14:14, tačiau vėliau per 17 min. nepelnė nei įvarčio ir „Dragūnas“ laimėjo atkarpą net 7:0. Nors rungtynių pabaigoje kauniečiai sumažino atsilikimą, panaikinti varžovų pranašumo jiems jau nepavyko.

„Dragūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Mykolas Lapiniauskas, pelnęs 6 įvarčius, Laurynas Simonavičius įmetė 5 įvarčius, Gytis Šmantauskas – 4, Arvydas Bučius ir ukrainietis Danilas Plachotinas – 3. „Granito-Kario“ ekipai po 5 įvarčius pelnė Modestas Štarolis ir Titas Janušonis, 3 įvarčius įmetė Marius Kairys.

„Buvome verti pergalės. Nors kai kur ir nusileidome varžovams ir nedemonstravome tokio greito rankinio, koks buvo namuose, viską ištaisė mūsų vartininkas. Būtent vartininko žaidimas ir lėmė mūsų pergalę. Kai už nugaros tvirtas ramstis, daug lengviau žaisti visai komandai. Lemiama tapo mūsų laimėta atkarpa 7:0. Susikrautas nemenkas pranašumas leido išlaikyti persvarą iki finalinės sirenos. Laukėme iš varžovų presingo, nes jiems nebuvo kur trauktis ir jie buvo labai užsivedę. Bet atlaikėme šturmą ir geros nuotaikos keliaujam į finalą“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Pirmą kėlinį žaidėm kaip ir neblogai. Bet labiausiai reikia pabrėžti – ir juodai, ir raudonai – neišnaudotas progas. Ir tai įvyko lemiamose sezono rungtynėse. Po pertraukos greitai pelnėm du įvarčius ir išlyginom rezultatą. Bet kai net 17 minučių nesugebam įmesti, tai ir negali laimėti. Komandoje tikrai buvo geras nusiteikimas, gerai žaidė vartininkai, bet puolime mes buvome bedančiai, per daug pasyvūs ir tai lėmė pralaimėjimą“, – teigė kovą dėl bronzos pratęsiančio „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Lemiamų trečiųjų rungtynių prireiks kitame pusfinalyje, kuriame kovoja dvi sostinės komandos. Antrose pusfinalio rungtynėse HC „Vilnius“ savo aikštelėje po įtemptos kovos minimaliu skirtumu 25:24 (14:11) nugalėjo čempionės titulą ginančią „Šviesą“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Reguliariajame sezone HC „Vilnius“ užėmė tik penktą vietą, o „Šviesa“ tapo reguliariojo sezono nugalėtoja.

Antro kėlinio pradžioje HC „Vilnius“ pirmavo net penkiais įvarčiais 19:14, tačiau „Šviesa“ nesudėjo ginklų ir 54 min. išlygino rezultatą 21:21. Tikra drama užvirė rungtynių pabaigoje. Likus žaisti 8 sek. „Šviesa“ dar kartą išlygino rezultatą 24:24. Tačiau kelių sekundžių šeimininkams pakako, kad surengtų rezultatyvią ataką. Aidint finalinei sirenai Laurynas Palevičius išplėšė pergalę minimaliu skirtumu.

HC „Vilniaus“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Martynas Lapinskas, pelnęs 6 įvarčius, Mindaugas Urbonas įmetė 5 įvarčius, po 4 įvarčius surinko Vaidas Drevinskas ir L. Palevičius. „Šviesos“ komandai, kurioje įvarčiais pasižymėjo tik penki žaidėjai, Valdas Drabavičius ir Mantas Urvikis pelnė po 7 įvarčius, Eimantas Sinkevičius įmetė 5 įvarčius.

„Antrose pusfinalio rungtynėse išvengėme padrikų metimų. Pradžioje rungtynių žaidėme tikrai labai gerai, bet vėliau leidome varžovams mus prisivyti. Visa komanda žaidė pagirtinai, bet didžiausių pagyrų nusipelno vartininkas Rolandas Uoslys. Jo žaidimas buvo raktas į pergalę. Visi kas bus aikštelėje, kovojo negailėdami savęs ir tai davė rezultatą. Džiugu, nes būtų labai liūdna prie tokio žaidimo atiduoti pergalę varžovams. Dabar laukia lemiamos pusfinalio rungtynės, kuriose viską lems žaidėjų nusiteikimas. Stebuklų čia jau neparodys nei vienos komandos treneris ir laimės tie, kurie rodys daugiau noro laimėti“, – teigė HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

„Trūko šalto proto ir nusiteikimo. Jau vos pradėjus pusfinalio seriją atrodė, kad kai kurie žaidėjai jau galvojo apie finalą. Pirmas rungtynes išgelbėjome, bet antrose prisidarėm bėdų patys ant savo galvos. Varžovai geriau kovojo, buvo geriau nusiteikę, o mums dar ir fortūna nesišypsojo – prametėme net 22 metimus. Iki lemiamų rungtynių jau nieko nepavyks kardinaliai pakeisti, nes vieni apie kitus žinom absoliučiai viską. Reikia griebti jautį už ragų ir žaisti savo čempionišką žaidimą, kokį demonstravome reguliariojo sezono pabaigoje. Jeigu galvosime, kad kamuolys pats įkris į vartus, nieko nebus ir liksime be finalo“, – tvirtino „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Lemiamas pusfinalio rungtynes „Šviesos“ ir HC „Vilniaus“ rankininkai žais šeštadienį.

Po pusfinalio Lietuvos rankinio lygoje bus pertrauka ir finalas prasidės gegužės 15 d., nes lemiamas pasaulio čempionato atrankos rungtynes žais Lietuvos rinktinė. Gegužės 9 d. Vilniuje ir gegužės 12 d. Vesprėme Lietuvos rankininkai lemiamame pasaulio čempionato atrankos etape susitiks su Vengrijos rinktine.