Klaipėdietis Laisvydas Kancius tapo Dakaro ralio etapo nugalėtoju

Klaipėdietis Dakaro ralio dalyvis keturratininkas Laisvydas Kancius džiugina savo sirgalius saudo Arabijoje - trečiadienį laimėjo Dakaro ralio etapą ir iškovojo penkis papildomus taškus pasaulio čempionato įskaitoje.

Antradienį Dakaro ralio dalyviai iš Saudo Arabijos sostinės vyko į Haradh miestą, jiems teko įveikti sudėtingą 358 km greičio ruožą.

"Grįžo pirmas, grįžo pirmas, Laisvydas Kancius!" - tokia skanduote devintojo etapo nugalėtoją L. Kancių finiše pasitiko lenktynių sirgaliai.

Jau pirmuose šio etapo kilometruose L. Kancius susidūrė su bėdomis - nuvažiavus vos tris kilometrus pastebėjo, kad neliko jo keturračio galinės apsaugos.

Dar kiek toliau pavažiavus sportininkai susidūrė su netikėta kliūtimi – nemažu ežeru. Tai neseniai praūžusio lietaus pasekmė.

"Nebuvo jis gilus, gal tik dešimt centimetrų, bet labai didelis. Ir teko jame išsimaudyti – kritau vienoje vietoje ir toliau važiavau visas šlaputėlis. Nesusižeidžiau, bet tai šiek tiek išmušė iš vėžių", – po finišo sakė "Story racing" komandos lenktynininkas.

Nepaisant visko, netrukus L. Kancius ėmė lenkti vieną po kito Dakaro ralio dalyvius ir galiausiai finišavo pirmas.

Finišavus jam paplojo ir pasveikino praėjusio Dakaro nugalėtojas ir dabartinis bendros rikiuotės lyderis Alexander Giroud.

"Likus gal šimtui kilometrų iki finišo aplenkiau A. Giroud, kažkaip gerai važiavosi, tai ir nulėkiau tolyn. Šiandien buvo palankus man greičio ruožas", – finišavęs pasakojo L. Kancius.

Dėl ankstesniuose etapuose technikos gedimų L. Kancius prarado daug laiko ir bendroje įskaitoje lieka aštuntas.

2023-iųjų Dakaro ralyje dalyviams iš viso reikės įveikti 14 etapų. Finišas numatytas sausio 15-ąją.

Iš viso per dvi savaites lenktynininkai, važiuodami smėliu ir akmenimis, turės įveikti 8 549 kilometrus, iš kurių 4 706 km bus įskaitiniai.

2023-iųjų Dakaro maršrutą organizatoriai apibūdina kaip ilgesnį, sunkesnį ir su daugiau kopų.

Pirmą kartą Dakaro ralio istorijoje lenktynininkai varžosi vienoje didžiausių dykumų pasaulyje, vadinamoje „Empty Quarter“.

2023-iųjų Dakare iš viso lenktyniauja apie 1000 dalyvių.

Tai pirmas Dakaro ralis nuo 2021 metų, kai jame nėra taikomi apribojimai, susiję su COVID-19 virusu.

L. Kanciui panašūs iššūkiai - jokia naujiena: 2021-ųjų sausį jis tapo pirmuoju mūsų šalies lenktynininku, startavusiu Dakare keturračių įskaitoje.

Tada jis daugelį nustebino puikiu pasiekimu - sugebėjo įveikti visą sudėtingą trasą ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą 7-ąją vietą.

Fantastiškai L. Kancius pradėjo ir 2022 metų Dakaro ralį - pirmąjį greičio ruožą įveikė greičiausiai ir tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti greičių ruožą keturračių įskaitoje.

Tiesa, 2022 metais jo puikų pasirodymą Dakaro ralyje sustabdė technikos gedimas - lūžo keturračio priekinė pakaba.

L. Kancius jau anksčiau yra ne kartą teigęs, kad viena iš jo svajonių - kada nors užkopti ant Dakaro ralio prizininkų pakylos laiptelio ne kaip vieno iš etapų, o visų lenktynių prizininkui ar nugalėtojui.