Karštame mūšyje Kėdainiuose – šeimininkų pergalė prieš Majauską praradusius „Gargždus“

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2/10) iškovojo retą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 92:80 (23:22, 25:19, 18:23, 26:16) palaužė „Gargždus“ (3/9).

Kova prasidėjo lygiai, tačiau „Gargždų“ komanda anksti susidūrė su netektimis. Čiurną susižeidė Nickas Wardas, vėliau grįžęs ant parketo, o rimtesnė situacija buvo su Aurimu Majausku, kurio kojai ištinus teko keliauti į ligoninę. Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos jis grįžo į areną palaikyti savo komandos.

Po pirmo ketvirčio „Nevėžis-Optibet“ pirmavo 23:22, tačiau „Gargždai“ nebuvo pakirsti netekčių ir nepaleido varžovų į priekį – 35:33. Tiesa, Zane‘as Watermanas ir Seanas McNeilas tempė į priekį šeimininkus, kurie galiausiai atitrūko 48:41.

Po pertraukos persvara tapo jau dviženklė (51:41), puikų žaidimą toliau rodė Z. Watermanas. Būtent po jo tritaškio komanda tolo dar labiau (63:50), tačiau „Gargždai“ kėlinį užbaigė spurtu 9:0 ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko vos 64:66.

Drama tęsėsi, o aistras iliustravo Z. Watermano techninė nuobauda. Prieš tai jis jau buvo gavęs nesportinę pražangą, tad jo pasirodymas baigėsi. Jis per 29 minutes pelnė 22 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir rinko 28 naudingumo balus.

Francis Okoro, S. McNeilas ir I. Vaitkus dėjo pastangas, kad „Nevėžis-Optibet“ artėtų pergalės link – 78:68. „Gargždai“ klydo ir savo baudų metimų šansus švaistė, o to neatleido šeimininkai, tiesa, Armandas Urkis dviem metimais dar įžiebė viltį svečiams – 79:85. Liko 80 sek., bet C. Jurgensas pataikė pergalę kone tvirtinusį metimą.

Debiutuoti „Betsafe-LKL“ dar spėjo „Gargždų“ aprangą vilkintis 17-metis Deinas Kuodys. Ant parketo žengė ir kėdainiečiams atstovaujantis 19-metis Dominykas Grenda, dar spėjęs pelnyti taškus.

„Gargždai“ šį vakarą pataikė vos 17 baudų iš 32 (53 proc.), tad neišnaudotų šansų buvo daug.

Pirmąją tarpusavio kovą „Gargždai“ laimėjo 97:84.

Sezono rekordą fiksavo kėdainiečius į priekį tempęs C. Jurgensas, pelnęs 22 taškus.

„Nevėžis-Optibet“: Zane‘as Watermanas (7 atk. kam.) ir Carlosas Jurgensas – po 22, Seanas McNeilas 18 (3-4/8), Ignas Vaitkus 10, Francis Okoro 8 (11 atk. kam.)

„Gargždai“: Justas Furmanavičius 17 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Borisas Mbala 16, Ryanas Larsonas 15, Armandas Urkis 11, Jaylonas Scottas 9 (7 atk. kam.).