Dvi Klaipėdos komandos - tarptautinio krepšinio čempionato prizininkės

To Klaipėdos sporto istorijoje dar nebuvo: dvi Klaipėdos moterų krepšinio komandos kopė ant Baltijos moterų krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) prizininkių pakylos laiptelio: LCC tarptautinis universitetas pelnė vicečempionių laurus, o „Neptūnas-Amberton“ pasidabino bronzos medaliais.

Neptūnietės 2022 metais buvo iškovojusios šio čempionato bronzos medalius, praėjusiais metais buvo ketvirtos, o LCC ekipos iškovoti sidabro medaliai Klaipėdai - istorinis pasiekimas.

Klaipėdos komandos spindėjo Palangoje vykusiame Baltijos krepšinio lygos finalo ketverte.

Pusfinalyje susikirto klaipėdietės

Abi minėtos Klaipėdos komandos susitiko jau pusfinalyje ir čia šįkart pajėgesnės buvo LCC tarptautinio universiteto krepšininkės, laimėjusios rezultatu 62:52 (9:13, 18:14, 17:18, 18:7).

Įdomu tai, kad mažiau nei prieš mėnesį „SMART WAY Karalienės taurės“ finale „Neptūnas-Amberton“ rezultatu 84:62 (20:20, 24:17, 20:10, 20:15) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Šįkart LCC tarptautinis universitetas pasiekė revanšą ir prasibrovė į didįjį finalą, kur susitiko su čempionių titulą gynusiomis Rygos TTT (Latvija) krepšininkėmis.

Čia LCC komanda priešinosi itin nuožmiai ir pirmoje rungtynių pusėje buvo priekyje 9 taškais - 26:17.

Deja, LCC studentės antroje mačo dalyje neatlaikė tempo ir turėjo pripažinti Rygos TTT ekipos pranašumą rezultatu 77:66 (17:23, 28:17, 22:18, 10:8).

Įdomu tai, kad Rygos TTT krepšininkės per visą „Biosil-WBBL“ čempionatą taip nė karto ir nesuklupo.

Finale LCC gretose išsiskyrė Elizabete Bulane, kurios sąskaitoje per 28 minutes buvo 17 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Gerda Raulušaitytė (4/8 dvit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 5 kld.) ir Lina Loceniece (4/6 trit., 4 rez. perd., 5 kld.) surinko po 14 taškų.

TTT komandą į pergalę vedė Ieva Pulvere, pelniusi 22 taškus ir surinkusi 26 naudingumo balus. Ji pripažinta naudingiausia finalo ketverto žaidėja.

„Noriu padėkoti savo komandai. Žaidėjos aikštelėje atidavė viską, ką galėjo. Džiaugiuosi savo komanda. Komanda šį sezoną auga su kiekvienomis rungtynėmis. Tikiu, kad būsime ir Lietuvos moterų krepšinio lygos finale“, - kalbėjo LCC ekipos treneris Vilius Stanišauskas.

Mažajame finale - neptūniečių triumfas

Mažajame finale „Neptūnas-Amberton“ rezultatu 58:48 (10:17, 11:13, 14:10, 23:8) palaužė Vilniaus „Kibirkštį“.

Klaipėdietės antrajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu - 27:15, tačiau neptūnietės pademonstravo charakterį ir galiausiai įrodė, kad yra vertesnės pergalės.

Klaipėdietėms Viktorija Balaban per 33 minutes pelnė 17 taškų (1/4 dvit., 2/7 trit., 9/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų. Brigita Sinickaitė prie pergalės pridėjo 12 taškų (2/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Marina Solopova - 8 tšk.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Eglė Zabotkaitė, kurios sąskaitoje per 31 minutę buvo 10 taškų (1/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 16 efektyvumo balų.

„Pusfinalyje nebuvo mūsų komanda, o ką pamatėme mažojo finalo antroje pusėje, tai yra “Neptūnas„, tai yra mūsų veidas. Džiaugiuosi, kad vėl buvau su savo komanda. Tai ir kelia didžiausią džiaugsmą“, - kalbėjo „Neptūno-Amberton“ ekipos vyr. treneris Martynas Airošius.

Į geriausiųjų čempionato žaidėjų penketuką pateko ir dvi Klaipėdos ekipų atstovės: LCC žaidėja Lina Loceniece ir „Neptūno-Amberton“ krepšininkė Viktorija Balaban.