Dakaro ralis: Laisvydas Kancius nuo lyderio atsiliko 13 minučių

Varžybas vienose ekstremaliausių ir pavojingiausių lenktynių pasaulyje - Dakaro ralyje - tęsia Klaipėdos miesto sporto ambasadorius Laisvydas Kancius. Ketvirtąjį greičio ruožą jis Saudo Arabijoje įveikė ketvirtas.

„Maratonas įveiktas pakankamai sėkmingai. Dar vieną greičio ruožą laimėjo Manuel Andujar, nuo kurio šiandien atsilikau 13 minučių. Didelių navigacijos „grybų“ nepririnkau, tempas buvo neblogas, todėl nuotaika geresnė. Žiūrėsime ką atneš kitos dienos, rytoj laukia daug kilometrų pravažiavimo, bet įskaitinių tik 118 km“, - savo Facebook paskyroje rašė L. Kancius.

Dakaro ralis tęsis iki sausio 20 dienos, tad L. Kanciaus dar laukia ilgas ir daug jėgų bei ištvermės reikalaujantis kelias finišo link.

L. Kanciui tai jau ketvirtasis Dakaro ralis.

2021-ųjų sausį jis tapo pirmuoju mūsų šalies lenktynininku, startavusiu Dakare keturračių įskaitoje ir, negana to, daugelį nustebino puikiu pasiekimu - sugebėjo įveikti visą sudėtingą trasą ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą, 7-ąją, vietą.

Po pirmojo Dakaro ralio L. Kancius, duodamas interviu žurnalistams, sakė: „Važiuodamas pragariška trasa turbūt vos ne kasdien sau kartoji: „Koks velnias vedė mane į šią galerą.“ Bet šiame sporte svarbiausia yra užsispyrimas, nuolatinis sau kartojimas: „Niekada nepasiduok, kad ir kaip sunku“, - sakė L. Kancius.

Dakare lenktynininkai kasdien trasoje praleidžia po mažiausiai 12 valandų, kasdien keliasi 3 valandą nakties, o būna ir tokių dienų, kai prie starto linijos stoja pamiegoję vos dvi valandas.

„Kiekvieną dieną būdavo tokių akimirkų, kai mąstydavai, viskas - „mirtis“. Naktį važiuoji 200-300 kilometrų prie starto linijos esant vos penkių laipsnių temperatūrai, visas sušalęs, jau pavargęs, o dar greičio ruože reikia važiuoti 6-8 valandas.

Juk važiuoti keturračiu visai kas kita, nei automobiliu - naktį ir anksti ryte pučia vėjai, o įdienojus kopose svilina karštis. Yra reikalų“, - pabrėžė L. Kancius.

Visgi L. Kanciaus pirmasis jo karjeroje Dakaro ralis nesustabdė, o tik dar labiau įžiebė kantriai dirbti ir siekti dar didesnių aukštumų.

Fantastiškai L. Kancius pradėjo ir 2022 metų Dakaro ralį - pirmąjį greičio ruožą įveikė greičiausiai ir tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti greičių ruožą keturračių įskaitoje.

Tiesa, 2022 metais jo puikų pasirodymą Dakaro ralyje sustabdė technikos gedimas - lūžo keturračio priekinė pakaba.

2023 metų Dakaro ralyje jis vėl bendroje įskaitoje užėmė aukštą, septintąją, vietą. Be to, laimėjo net du greičio ruožus ir į Klaipėdą parsivežė du tai patvirtinančius įspūdingo grožio medalius.

2023 metais jis tapo ir Meksikos ralio nugalėtoju, o Abu Dabio ralyje iškovojo antrąją vietą. Galiausiai vyšnaitė ant torto - pasaulio ralių reido čempiono titulas.

L. Kancius jau anksčiau yra ne kartą teigęs, kad viena iš jo svajonių - kada nors užkopti ant Dakaro ralio prizininkų pakylos laiptelio ne kaip vieno iš etapų, o kaip visų lenktynių prizininkui ar nugalėtojui.

„Galėčiau pasakyti taip: nebijokite svajoti! Ir svarbiausia - tą svajonę garsiai įvardinti sau ir ja, be abejo, pasidalinti.

Tada esi maloniai nustebintas, kad žmonės, esantys šalia, paskatina ir įkvepia tave judėti pirmyn ir siekti užsibrėžtų tikslų. Juk ne veltui toks ir Dakaro ralio organizatorių šūkis: „Svajok. Išdrįsk. Išgyvenk.“

Norint laimėti Dakarą, reikia ne tik milžiniškos ištvermės, patirties, bet ir sėkmės.

„Dakare, manau, visi labai daug rizikuoja, stato ant kortos labai daug, siekia to vienintelio rezultato - užlipti ant nugalėtojų pakylos. 2024 metų Dakare manęs laukia dar sunkesnė kova, teks daug rizikuoti“, - dar perieš išvykdamas į Dakaro ralį „Vakarų ekspresui“ sakė L. Kancius.