Rytas - Juventus

Be įžaidėjų likęs Vilniaus „Rytas“ palaužė Utenos „Juventus" ekipą

Vilniaus „Rytas“ (16-2) pratęsė pergalių seriją LKL pirmenybėse. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 93:88 (30:24, 18:19, 24:18, 20:27) įveikė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (11-8).

Sostinės ekipa ketvirtą kartą šį sezoną nugalėjo „Juventus“. Prieš tai vieną sykį laimėta LKL (103:96), du – KMT ketvirtfinalyje (98:86, 104:67).

„Rytas“ vietiniame čempionate fiksuoja devynių pergalių seriją. Antrą vietą turnyrinėje lentelėje užimanti ekipa vejasi Kauno „Žalgirį“ (17-2).

Utenos komanda suklupo trečią sykį paeiliui. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai turi sukaupę daugiau pergalių nei Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-6), bet ir sužaidė trejomis rungtynėmis daugiau.

Vilniečiai antrojo kėlinio gale neteko R.J. Cole‘o, kuris keliu į kelį susidūrė su T.J. Starksu. 10 taškų surinkęs „Ryto“ amerikietis antrojoje pusėje į aikštę nebežengė.

„Rytas“ taip pat neturėjo kito nominalaus įžaidėjo – Arno Veličkos – nerungtyniavo ir Margiris Normantas, Marcusas Fosteris. Dėl to visą antrąją pusę pasikeisdami rungtyniavo jaunieji Modestas Babraitis ir Gantas Križanauskas.

„Jūs matėte kada nors krepšinio rungtynes, kur be keturių pagrindinių gynėjų įmes 93 taškus ir laimės? – traumuotų žaidėjų situaciją aptarė Žibėnas. – Nepasikuklinsiu ir pasakysiu, kad treneriai padarė gerą darbą, o žaidėjai dar geresnį, nes tuo planu patikėjo.“

Likus pusantros minutės Gyčio Masiulio tritaškis suteikė „Rytui“ solidų pranašumą (91:84). Tačiau kelios klaidos per paskutinę minutę leido uteniškiams vėl įplieksti intrigą (91:88).

Po minutės pertraukėlės „Juventus“ bandė aktyviai paspausti varžovus, tačiau šįkart vilniečiai neklydo, Masiulis likus 11 sekundžių sumetė baudas ir atnešė „Rytui“ pergalę.

Keblioje padėtyje atsidurusį „Rytą“ patempė Lukas Uleckas. Jis per 27 minutes surinko 21 tašką (3/5 dvit., 3/4 trit., 6/7 baudų), 5 rezultatyvius perdavimus, 1 atkovotą kamuolį ir 22 naudingumo balus.

Rezultatyvių perdavimų skaičius – didžiausias per Ulecko karjerą „Ryte“, kuri tęsiasi nuo 2020-21 m. sezono. Be to, jis užfiksavo geriausią sezono rezultatyvumą.

Oficialiose rungtynėse su Utenos ekipos marškinėliais debiutavęs Starksas per 27 minutes pasižymėjo 16 taškų (6/12 dvit., 1/4 trit., 1/2 baudų), 2 atkovotais kamuoliais ir 2 naudingumo balais.

Vilniaus komandai Martynas Echodas per 27 minutes pelnė 13 taškų (5/8 dvit., 3/6 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Utenos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Scoochie Smithas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 21 taškas (5/8 dvit., 3/7 trit., 2/3 baudų), 2 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai bei 30 naudingumo balų.