Baigėsi Jono Valančiūno sezonas NBA: rezultatyvumu išsiskyrusio lietuvio neužteko bent vienai pergalei prieš „Thunder“

Ir antrojo NBA lietuvio sezonas yra baigtas. Jono Valančiūno vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa nesugebėjo iškovoti bent vienos pergalės NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje, kadangi ketvirtose serijos rungtynėse namuose 89:97 (21:21, 22:23, 28:26, 18:27) nusileido Oklahomos „Thunder“ komandai ir pralaimėjo seriją iki keturių pergalių 0-4.

„Thunder“ pirmą kartą per beveik dešimtmetį prasibrovė į Vakarų konferencijos pusfinalį.

Gana atkakliose rungtynėse pirmavo tiek viena, tiek ir kita komanda. Nors likus žaisti 8 min. 50 sek. po J.Valančiūno dvitaškio atšokus „Pelicans“ pirmavo 80:75, tačiau tada per mažiau nei dvi minutes „Thunder“ pelnė 8 taškus be atsako ir jau patys pirmavo 83:80.

Tuomet J.Valančiūno dvi atakos iš eilės buvo nesėkmingos ir likus 5 min. 4 sek. lietuvis sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, kadangi jau turėjo 4 asmenines pražangas.

Lietuvis į aikštę buvo sugrąžintas likus žaisti 3 min. 52 sek. ir „Pelicans“ atsiliekant 82:90. Nors J.Valančiūnas dar pataikė baudas, tačiau su komanda taip ir nepasivijo persvarą susikrovusių „Thunder“ krepšininkų.

J.Valančiūnas rungtyniavo 26 minutes, pelnė 19 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir padarė 3 klaidas.

„Pelicans“ žaidėjas Brandonas Ingramas prametė 9 iš pirmų 10 savo metimų, o per visas rungtynes – 12 iš 14.

„Pelicans“ visose rungtynėse turėjo verstis be vieno savo lyderių Ziono Williamso.

J.Valančiūnas šioje serijoje buvo rezultatyvus: pirmose rungtynėse pelnė 13 taškų ir atkovojo 20 kamuolių, antrose surinko 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, trečiose pelnė 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius, o šiame mače surinko 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

„Pelicans“ šioje serijoje koją kišo prastas tritaškių pataikymas. Ir šiose rungtynėse jie įmetė tik 8 iš 34 tolimų metimų (23,5 proc.).

„Thunder“ Vakarų konferencijos pusfinalyje susikaus su Los Andželo „Clippers“ ir Dalaso „Mavericks“ poros laimėtojais. Šiuo metu ten rezultatas yra lygus 2-2.

J.Valančiūnas šiame sezone viso sužaidė 88 rungtynes, vidutiniškai žaidė po 23,5 minutes, rinko po 12,3 taško ir atkovojo po 8,9 kamuolio.

„Pelicans“: CJ McCollumas 20 (7/9 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 19 (6/14 dvit., 13 atk. kam.), Naji Marshallas 16 (4/7 trit.), Herbertas Jonesas 11 (3/8 dvit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Brandonas Ingramas 8 (2/11 dvit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.), Trey Murphy 7 (1/7 trit., 11 atk. kam., 4 kld.), Larry Nance 6 (6 atk. kam.), Jose Alvarado 2 (4 rez. perd.).

„Thunder“: Jalenas Williamsas (7/11 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Shai Gilgeous-Alexanderis (7/17 dvit., 1/4 trit., 10 atk. kam.) po 24, Chetas Holmgrenas (4/5 dvit., 1/7 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Joshas Giddey (4/6 trit.) po 14, Luguentzas Dortas 11 (2/5 trit., 8 atk. kam.), Aaronas Wigginsas 5 (1/5 trit.), Jaylinas Williamsas 3, Isaiahas Joe 2 (0/4 trit.).