Sensacingas buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Johnsono pareiškimas

(1)

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad Prancūzija "neigė" Rusijos invazijos į Ukrainą perspektyvą, ir apkaltino Vokietijos vyriausybę, kad ji iš pradžių pirmenybę teikė greitam Ukrainos kariniam pralaimėjimui, o ne ilgam konfliktui, - skelbia edition.cnn.com.

Skandalinga Boriso Johnsono išpažintis

Pirmadienį B. Johnsonas CNN partneriniam tinklui CNN Portugal pareiškė, kad Vakarų valstybių požiūris labai skyrėsi prieš Maskvai vasario 24 d. pradedant totalinę invaziją į Ukrainą, ir išskyrė tris pirmaujančias ES šalis komentaruose, kurie vargu ar bus palankiai sutikti Europos sostinėse.

Nors B. Johnsonas pabrėžė, kad vėliau ES šalys susitelkė už Ukrainą ir dabar tvirtai ją remia, prieš Rusijos invaziją taip buvo ne visur.

"Šis įvykis buvo didžiulis šokas...

Mes matėme, kaip telkiasi Rusijos bataliono taktinės grupės, tačiau skirtingos šalys turėjo labai skirtingus požiūrius", - sakė B. Johnsonas CNN žurnalistui Richardui Questui Portugalijoje.

"Vienu metu Vokietija laikėsi nuomonės, kad jei tai įvyktų, o tai būtų katastrofa, tuomet būtų geriau, kad viskas greitai baigtųsi, o Ukraina susilpnėtų", - teigė B. Johnsonas, nurodydamas "įvairias pagrįstas ekonomines priežastis" dėl tokio požiūrio.

"Negalėjau tam pritarti, maniau, kad tai būtų katastrofiškas požiūris.

Tačiau galiu suprasti, kodėl jie taip galvojo ir jautėsi", - tęsė Johnsonas.

Po Maskvos invazijos Vokietija sparčiai siekė sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos energijos.

"Neabejokite, kad prancūzai neigė iki pat paskutinės akimirkos", - taip pat sakė Johnsonas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vadovavo Europos pastangoms atgrasyti Vladimirą Putiną nuo invazijos į Ukrainą ir aplankė jį Kremliuje likus vos kelioms savaitėms iki to, kai Rusijos vadovas įsakė savo kariams įžengti į šalį.

Kovo mėn. Prancūzijos karinės žvalgybos vadovui generolui Ericui Vidaud buvo liepta pasitraukti iš pareigų iš dalies dėl to, kad jis "nenumatė" Rusijos invazijos į Ukrainą, tuo metu CNN sakė su tuo susipažinęs karinis šaltinis.

B. Johnsonas taip pat kritikavo Italijos pirminį atsaką į invazijos grėsmę.

Jis sakė "Quest", kad jos vyriausybė, kuriai tuo metu vadovavo Mario Draghi, "vienu etapu paprasčiausiai pasakė, kad jie negalės palaikyti mūsų pozicijos", atsižvelgiant į jų "didžiulę" priklausomybę nuo Rusijos energijos išteklių.

CNN susisiekė su Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybėmis.

M. Draghi biuras atsisakė komentuoti.

Daugelis stebėtojų iš pradžių manė, kad Rusijos invazija į Ukrainą bus baigta per kelias savaites ar dienas, tačiau vietoj to Kijevo pajėgos atrėmė pradinį Maskvos išpuolį sostinės link, o pastaruoju metu surengė sėkmingas kontrpuolimo operacijas, siekdamos atgauti pozicijas šalies rytuose ir pietuose.

B. Johnsonas sakė, kad Rusijai vasario mėn. pradėjus invaziją, požiūris visoje Europoje greitai pasikeitė.

"Įvyko tai, kad visi - vokiečiai, prancūzai, italai, visi, (JAV prezidentas) Džo Baidenas - pamatė, kad kitos išeities tiesiog nėra.

Nes su šiuo vyruku (Putinu) nebuvo galima derėtis.

Tai svarbiausia", - sakė buvęs ministras pirmininkas ir pridūrė, kad nuo to laiko "ES puikiai pasipriešino" Rusijai.

"Po visų mano nerimų... atiduodu pagarbą tam, kaip ES pasielgė. Jie buvo vieningi. Sankcijos buvo griežtos, - tęsė B. Johnsonas.

Savo darbo laikotarpiu B. Johnsonas dažnai kritikavo Rusijos invaziją ir užmezgė glaudžius santykius su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Liepos mėn. po to, kai pasikartojantys skandalai paskandino jo reputaciją ir privertė atsistatydinti dešimtis jo ministrų, Johnsonas buvo priverstas atsistatydinti.

B. Johnsonas CNN sakė, kad V. Zelenskis vadovavo "absoliučiai puikiai".

"Jis labai drąsus žmogus. Manau, kad šio konflikto istorija būtų buvusi visiškai, visiškai kitokia, jei jo nebūtų buvę".

Jis pridūrė, kad "jei Ukraina nuspręs tapti ES nare, ji turėtų to siekti. ir manau, kad tai būtų naudinga Ukrainai", nes padėtų jai įgyvendinti politines ir ekonomines reformas.

Kijevas prašymą įstoti į bloką pateikė anksčiau šiais metais.

B. Johnsoną Dauningo gatvėje pakeitė Liz Truss, kurios kadencija buvo trumpiausia iš visų Didžiosios Britanijos ministrų pirmininkų.

Jos katastrofišką septynių savaičių kadenciją paskandino "mini biudžetas", kuris išgąsdino rinkas ir privertė pasaulio finansų agentūras pareikšti nerimą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder