Borisas Titovas

Putino įgaliotasis atstovas pasiūlė siųsti pensininkus dirbti, kad Rusijoje būtų išspręstas darbuotojų trūkumas

Siekiant numalšinti personalo badą, su kuriuo susiduria Rusijos ekonomika po masinės mobilizacijos ir rekordinės per 100 metų emigracijos bangos, galima pasitelkti pensininkus, teigia prezidento įgaliotinis verslininkų teisėms ginti Borisas Titovas.

Bandymai pritraukti migrantus, kad būtų išspręstas darbuotojų trūkumas, "niekaip neišspręs problemos", tai "tik skylių lopymas", interviu "RIA Novosti" sakė B. Titovas.

"Norint rimtai išspręsti problemą, reikia išnaudoti kitas turimas galimybes - visus tuos rezervus, kurie egzistuoja pačioje Rusijoje.

Paimkime, pavyzdžiui, pensininkus, kurių, oficialios statistikos duomenimis, Rusijoje yra daugiau kaip 40 mln.", - sakė V. Titovas.

Pasak jo, dabar dirbti vyresnio amžiaus rusams ypač trukdo tai, kad "jie vis dar moka socialinio draudimo įmokas, taip pat ir į Pensijų fondą".

"Nesąmonė. Kodėl? - piktinosi Titovas. - Juk jie jau atidirbo savo pensijas. Šias socialinio draudimo įmokas iš dirbančių pensininkų reikėtų nuimti".

Šiuo metu, ombudsmeno teigimu, 54 proc. rusų įmonių patiria personalo badą - tokie yra rugsėjo mėnesį Stolypino augimo ekonomikos instituto atliktos apklausos rezultatai. 

"Trūksta darbininkų, gamybos darbuotojų, aptarnaujančio personalo, pardavėjų, statybininkų.

Rinkai reikia specialistų, gaminančių automobilius ir kitas transporto priemones, aukštos kvalifikacijos elektros įrangos, taip pat kompiuterių, elektronikos ir optinių gaminių gamybos specialistų, kokso ir naftos produktų, tabako gaminių ir gėrimų gamybos specialistų", - išvardijo V. Titovas.

"Tam tikru momentu pelninga, - sakė jis, - galėtų būti panaudoti darbo stovyklas, kaip tai atsitiko SSRS Josifo Stalino laikais.

Tačiau milžiniškų kanalų, gamyklų ir pan. statyba, naudojant nemokamą vergų darbo jėgą, nėra būdas spręsti šalies ekonomines problemas, pabrėžė Titovas: "Tai kelias į Gulagą, per "mėsmalę", į kurią praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje pateko milijonai mūsų tėvynainių."

SuperJob tarnybos duomenimis, 2023 m. tik 11 % Rusijos įmonių neturėjo problemų dėl personalo: laisvų darbo vietų buvo 57 % daugiau, o darbuotojų gyvenimo aprašymų skaičius sumažėjo 2 %.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie 300 000 piliečių mobilizaciją 2022 m. rugsėjį, o vėliau Gynybos ministerijai paskelbus apie dar pusės milijono sutartininkų priėmimą į kariuomenę, darbo rinkoje labiausiai trūko kvalifikuotų darbininkų, sunkvežimių vairuotojų, specialiojo transporto vairuotojų, šaltkalvių ir inžinierių.

Gruodžio mėnesį Rusijos mokslų akademijos Ekonomikos institutas apskaičiavo, kad Rusijoje trūksta 4,8 mln. žmonių, o Gaidaro ekonominės politikos institutas (IEP) - 4,8 mln. žmonių.

Gaidaro ekonominės politikos institutas (IEP) jį pavadino didžiausiu bent nuo 1996 m.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder