Pareigūnai teigia, kad ukrainiečiai jau kitą savaitę JAV pradės mokytis naudotis "Patriot" raketomis

(1)

Ukrainos kariai jau kitą savaitę Jungtinėse Valstijose pradės mokytis naudotis "Patriot" raketų sistema, CNN pranešė du su tuo susipažinę JAV pareigūnai.

Mokymo programa vyks Fort Sill forte Oklahomoje, kur JAV rengia savo mokymus, kaip valdyti ir prižiūrėti pažangią oro gynybos sistemą.

Fort Sill yra viena iš keturių kariuomenės bazinių mokymų vietų, kurioje įsikūrusi tarnybos lauko artilerijos mokykla, kurioje jau daugiau nei šimtmetį rengiami tarnybos nariai.

Tikimasi, kad ukrainiečių mokymas naudotis sudėtinga sistema truks "kelis mėnesius", - sakė gynybos sekretoriaus padėjėjos Rusijai, Ukrainai ir Eurazijai pavaduotoja Laura Cooper.

"Negalėsiu nurodyti konkretaus mokymo pabaigos termino", - penktadienį sakė L. Cooper.

Diena anksčiau Pentagono spaudos sekretorius brigados generolas Patas Ryderis (Pat Ryder) sakė, kad JAV svarsto įvairias galimybes, kur rengti "Patriot" raketų mokymus, "įskaitant galimus mokymus čia, JAV, užsienyje, arba abiejų variantų derinį".

Gruodžio mėn. "Politico" pranešė, kad bet kokie mokymai JAV greičiausiai vyks Fort Sill.

JAV paskelbė siunčiančios Ukrainai raketų sistemą "Patriot" gruodžio pabaigoje, kai šalies prezidentas Volodomiras Zelenskis lankėsi Vašingtone ir susitiko su prezidentu Džo Baidenu.

CNN pirmoji pranešė, kad pažangi oro gynybos sistema bus suteikta, po to, kai kelis mėnesius buvo atsisakyta patenkinti prašymą dėl didelių logistikos ir mokymo iššūkių ją dislokuojant.

Tačiau praėjusį mėnesį aukštas administracijos pareigūnas CNN sakė, kad "realybė, kuri vyksta" Ukrainoje, galiausiai privertė juos suteikti sistemą.

JAV teikia vieną "Patriot" bateriją, į kurią įeina energijos generavimo įranga, kompiuteriai, kovos veiksmų kontrolės sistema ir iki aštuonių paleidimo įrenginių.

Bateriją aptarnauja maždaug 90 karių, o jos apmokymui prireikia kelių mėnesių.

Nors "Patriot" plačiai vertinama kaip viena pažangiausių ir veiksmingiausių priešlėktuvinės gynybos sistemų, ekspertai įspėjo, kad ji "nekeičia žaidimo taisyklių" dėl riboto veikimo nuotolio ir laiko, kurio prireiks, kad ukrainiečiai galėtų ją panaudoti.

"Šios sistemos nepakyla ir nejuda po mūšio lauką", - anksčiau CNN sakė į pensiją išėjęs armijos generolas leitenantas Markas Hertlingas, buvęs JAV kariuomenės Europoje vadas.

"Jūs jas pastatote kur nors, kur ginamas strategiškai svarbiausias taikinys, pavyzdžiui, miestas, kaip Kijevas.

Jei kas nors galvoja, kad tai bus sistema, išsidėsčiusi 500 mylių ilgio Ukrainos ir Rusijos pasienyje, tiesiog nežino, kaip ši sistema veikia."

Nepaisant to, po žinios, kad Ukraina netrukus pradės eksploatuoti savo sistemą, Rusijos pareigūnai įspėjo apie "nenuspėjamas pasekmes", taip dar kartą pagrasindami eskalacija.

"Anksčiau daugelis ekspertų, taip pat ir užsienyje, abejojo tokio žingsnio racionalumu, kuris paskatintų konflikto eskalaciją ir padidintų riziką tiesiogiai įtraukti JAV kariuomenę į kovą", - gruodį sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

JAV ne viena teikia pažangią sistemą ukrainiečiams; Vokietija neseniai paskelbė, kad siunčia Ukrainai antrą "Patriot" raketų sistemą iš savo atsargų.

O praėjusią savaitę JAV paskelbė apie didžiausią pagalbos paketą Ukrainai nuo karo pradžios - 2,85 mlrd. dolerių vertės JAV įrangos, įskaitant 50 kovos mašinų "Bradley", 500 prieštankinių raketų TOW ir dešimtis tūkstančių 25 mm šovinių.

Naujoji Ukrainai skirta įranga yra "esminis" pokytis, palyginti su tuo, ką JAV teikė anksčiau, CNN sakė du aukšto rango JAV pareigūnai, atspindintis Ukrainos kariuomenės pokyčius artėjant vienerių metų karui.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder