Mumija

Egipte karste rasta puikiai išsilaikiusi 3000 metų senumo moters mumija

El Asasefe, Luksore, ant Nilo upės kranto, daugiau kaip 3 000 metų senumo egiptietiškame karste rasta beveik tobulai išlikusi moters mumija. Valdžios institucijos nusprendė atverti anksčiau uždarytą sarkofagą tarptautinės žiniasklaidos akivaizdoje, rašo "Mirror".

"Vienas sarkofagas buvo pastatytas rišio stiliumi ir datuojamas XVII dinastija, o kitas - XVIII dinastija.

Abiejų kapaviečių viduje buvo mumijų", - sakė Egipto senienų ministras Chaledas al Ananis.

XVIII dinastija datuojama XIII a. pr. m. e., t. y. laikotarpiu, kuriuo gyveno garsiausi faraonai, įskaitant Tutanchamoną.

Prancūzų tyrėjų komanda kasinėjimus pradėjo kovo mėnesį, gegužę juos sustabdė, bet rugpjūtį atnaujino.

Jie taip pat rado penkias spalvotas kaukes ir daugiau kaip 1 000 uošvių statulėlių kitoje netoliese esančioje kapavietėje. Ushabti statulėlės - tai miniatiūrinės tarnų figūrėlės, tarnaujančios mirusiajam pomirtiniame gyvenime.

Per penkis mėnesius buvo pašalinta daugiau kaip 300 metrų griuvėsių, kad būtų atidengta kapavietė, ant kurios lubų buvo spalvoti paveikslai, vaizduojantys savininką ir jo šeimą.

Kapavietė, kurioje taip pat yra mumijų, skeletų ir kaukolių, datuojama Viduriniosios karalystės laikotarpiu prieš beveik 4 000 metų, tačiau vėlesniu laikotarpiu ji buvo naudojama pakartotinai.

Archeologiniai radiniai Egipte

Senovės egiptiečiai mumifikavo žmones, kad išsaugotų jų kūnus pomirtiniam gyvenimui, o gyvūnų mumijos buvo naudojamos kaip religinės aukos.

Nuo šių metų pradžios Egipte padaryta keliolika senovinių radinių.

Šalis tikisi, kad atradimai pagerins jos įvaizdį užsienyje ir atgaivins keliautojų susidomėjimą, kurie kadaise plūdo į ikonines šventyklas ir faraonų piramides, bet po 2011 m. politinio sukilimo vengė šalies.

Senovės Egipto šventykloje rasta tūkstančiai mumifikuotų avinų galvų.

Apie tai pranešė vietos Turizmo ir antikvarinių vertybių ministerija.

Pranešama, kad Ramzio II šventykloje Abydose aptikta daugiau kaip 2 000 mumifikuotų avinų galvų ir didingas Senovės karalystės laikų statinys.

Archeologų teigimu, radiniai gali būti 4300 metų senumo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder