2019 m. birželio 20 d. 20:46 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Žaviuosi Klaipėdos bendruomene

2012-06-27, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Žaviuosi Klaipėdos bendruomene nuotrauka, foto

Ivanas Kubičekas, UAB "Philip Morris Lietuva" (PML) generalinis direktorius.

Apie verslą...

Gimiau ir užaugau Pietų Afrikoje, kurioje saulė šviečia daugiau nei 300 dienų per metus. Baigęs Pretorijos universitetą, išvažiavau į Čekijos Respubliką, kad galėčiau būti arčiau savo tėvų, kurie išėję į pensiją grįžo į tėvynę.

Prisijungiau prie "Philip Morris International" (PMI) 1997 metais - užėmiau projektų inžinieriaus pareigas čekų gamykloje Kutnoje Horoje. Po kelerių metų buvau paskirtas į Portugaliją. Po to vadovavau Veiklos planavimo skyriui, vėliau Rinkos planavimo ir Verslo plėtros skyriui Čekijoje. 2009 m. užėmiau Pjauto tabako paruošimo cecho vadovo pareigas Sankt Peterburge, Rusijoje. Galiausiai, 2011 m. kovą, buvau paskirtas eiti įmonės generalinio direktoriaus pareigas čia, Klaipėdoje.

Apie rinką...

Klaipėdos fabriko veikla yra sudėtinga, joje gaminama daugiau kaip 800 skirtingų rūšių cigarečių. Per metus pagaminame daugiau kaip 20 mlrd. cigarečių. Pagrindinis mūsų strategijos tikslas yra pralenkti klientų lūkesčius, teikiant aukščiausios kokybės produktą už konkurencingą kainą. Todėl skiriame daug laiko ir išteklių rengdami savo darbuotojus, kad jie savo kasdienę veiklą atliktų produktyviai ir efektyviai. Kasmet tiksliniams mokymams išleidžiame daugiau kaip 0,5 milijono litų.

Mes aprūpiname keletą rinkų, svarbiausios iš jų yra viso pasaulio muitais neapmokestintų prekių ("Duty Free"), Šiaurės ir Baltijos šalių rinkos. Deja, per pastaruosius metus dėl kontrabandinių prekių antplūdžio mūsų prekių, pristatomų Baltijos šalims, kiekis sumažėjo iki 13 proc.

Apie darbuotojus...

Galiu tvirtai teigti, kad mūsų darbuotojai, be jokių abejonių, yra didžiausias mūsų įmonės turtas. Kvalifikuoti ir patyrę mūsų gamyklos darbuotojai daugiausia yra klaipėdiečiai, nors tikrai nemažai jų yra ir iš kitų Lietuvos miestų.

Įmonės savanoriška darbuotojų kaita nesiekia net 2 proc. Samdant naujus darbuotojus, kartais iš tiesų yra sudėtinga rasti kai kurių sričių kvalifikuotų specialistų. Nepaisant to, konkurencingas uždarbis, socialinės garantijos, sėkminga ir pastovi veikla, stabilumas ir bendra PML darbo tvarka kalba pati už save. Trumpai tariant, su naujų darbuotojų samdymu susijusius sunkumus sprendžiame teikdami patrauklius pasiūlymus, atitinkančius dabartines darbo rinkos tendencijas, ir galimybes tobulėti bei siekti sėkmingos karjeros Lietuvoje arba mūsų užsienio filialuose.

2011 m. vidutinis darbo užmokestis buvo daugiau nei du kartus didesnis už vidutinį atlyginimą Lietuvoje.

Apie mokesčius...

PML pritaria visapusiškam tabako pramonės reguliavimui. Mokestinė politika - viena iš svarbių reguliavimo sričių. Didėjančius tabako akcizo mokesčius nustato ES direktyvos. Svarbiausia yra tai, kad valstybės mokesčių ekspertai apdairiai vertintų bendrą situaciją šalyje ir palaipsniui įgyvendintų ES nurodymus, suteikdami pakankamai laiko pokyčiams įgyvendinti.

Pagal ES tabako mokesčių direktyvos reikalavimus, 2018 m. Lietuva turės padidinti akcizo mokestį 1000-iui cigarečių vienetų bent iki 90 eurų, t. y., 30 proc. nuo dabartinio akcizo mokesčio, siekiančio 67 eurus. Dabar nuo Vyriausybės sprendimų priklauso, ar išlaikysime mažiausią galimą akcizo mokestį. Mūsų patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama nuosaikiai, bet nuolat didinant mokesčius. Toks požiūris leistų išvengti didesnių neramumų legalioje tabako gaminių rinkoje ir sumažintų neteisėtų cigarečių pardavimo kiekį. Ypač prisimenant 2009 m. pamoką, kada staigiai padidėjus akcizo mokesčiui ir mažmeninei kainai, žymiai išaugo nelegalių cigarečių rinka, kuri sudarė daugiau kaip 43 proc. bendro vartojimo 2010 m. pabaigoje.

Apie Klaipėdą...

Klaipėda - įdomus miestas su gražiomis apylinkėmis, puikiai išsidėstęs, bet kurią miesto dalį galima neskubant pasiekti per 15 minučių. Susisiekimas su sostine, Palanga ar Nida yra labai geras. Gerai suprantu, kodėl Klaipėdą ir jos apylinkes vasarą aplanko daug turistų. Džiaugiuosi, kad Klaipėdos verslo bendruomenė aktyviai dalyvauja diskusijose su savivaldybės atstovais, siekdamos geresnių sąlygų miestui vystytis. Man labai patinka vietinės organizacijos dėl jų atvirumo ir nešališkumo.

Apie šeimą...

Esu laimingai vedęs. Mano žmonos vardas Marina. Man džiugu pranešti, kad laukiamės savo pirmojo kūdikio.

Apie laisvalaikį ir pomėgius...

Kadangi esu kilęs iš Pietų Afrikos, todėl man patinka golfas, kurį žaisdamas saulėtą dieną galiu būti atvirame ore. Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdoje yra geras netoli miesto esantis golfo aikštynas, nes Rusijoje nebuvo galimybės žaisti golfo.

Be to, man patinka skaityti knygas ir gaminti valgį. Taip pat mėgstu iškylauti su draugais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui (44 m.) pastarieji metai atnešė daug...

E. Masiulio ir jo žmonos skyrybų prašymas - jau teisme nuotrauka, foto

Staigi mirtis gali ištikti kiekvieną - reikia būti tam pasirengus. Tad visi...

Studentai išgelbėjo gyvybę bendramoksliui nuotrauka, foto

Antstoliams atidavė ne tik visą atlyginimą, bet ir pagal įstatymą neliečiamus dienpinigius,...

Visi pinigai - antstoliams, taip nesielgia net banditai nuotrauka, foto

Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...