2020 m. birželio 3 d. 05:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Ž. Vaškytė ir E. Lubys grįžę į Lietuvą gyvens iš santaupų: mūsų nelaukia jokie rožiniai laikai

Ž. Vaškytė ir E. Lubys grįžę į Lietuvą gyvens iš santaupų: mūsų nelaukia jokie rožiniai laikai nuotrauka, foto

© Edgaras Lubys © LNK

Reklama

Dėl pandemijos paskelbus karantiną ne visi lietuviai suspėjo grįžti namo. Tūkstančiai šeimų įstrigo skirtingose pasaulio dalyse, Živilės Vaškytės ir Edgaro Lubio šeima - ne išimtis.

Lubiai trejus metus neturėjo atostogų, kruopščiai planavo šeimos kelionę į egzotiškąją Balio salą ir išskrido nieko blogo nesitikėdami. Deja, likus porai dienų iki skrydžio atgal į Lietuvą, garsi šeima sužinojo, kad reisas atšauktas. Apie nepavydėtiną situaciją - nei išvykti iš salos, nei pasilikti - garsi šeima dar būdama Balyje kalbėjosi su LNK laida „Bus visko“. Išskirtinį reportažą iš egzotiškosios salos žiūrovai išvys šį antradienio vakarą, 20 val.

Pasak Živilės ir Edgaro, vienintelis galimas skrydis į Lietuvą buvo su persėdimu Turkijoje, tačiau jo kaina šeimai siekė 7 tūkst. eurų ir niekas negarantavo, kad paskutinę minutę nebus atšauktas. Pasilikti Balyje šeima taip pat negalėjo, nes Indonezijoje su turistine viza galima praleisti tik trisdešimt dienų, o likus be vizos ten, grėsė baudos – 60 eurų už dieną vienam žmogui. Paskutinės dienos Balyje Edgarui tikrai nepriminė atostogų – jis su šimtais kitų saloje įstrigusių užsieniečių pagalbos ieškojo Indonezijos migracijos tarnyboje.

„Buvom migracijos tarnyboje ir bandėme europietiškais protais susimokėti už vizą ir likti. O jie neduoda vizos, sako, jūs skriskit, kur norit. Sakom, o kur mes galim skristi? Galit į Tailandą skristi arba bandykit į Australiją. Ta prasme, vyniokit meškeres iš čia lauk“, - prisimena E. Lubys.

Nepaisant to, garsią šeimą sužavėjo vietinių žmonių gerumas. Vilos, kurioje gyveno Lubiai, šeimininkas dabar labai turtingas, jam priklauso daugybė nekilnojamo turto saloje, tačiau jis prisimena vaikystę, kai valgė ryžių laukuose pagautus svirplius. Dabar, nors galėtų sau leisti viską, vyras gyvena itin kukliai. Garsia pora senolis rūpinosi lyg savo šeima - pasiūlė ne tik pasilikti, bet dar ir maitintis jo sode augančiais vaisiais.

„Šeimininkas pasakė paprastai: jūs man galit išvis nemokėti už vilą. Gyvenkit, kai grįšit į Lietuvą, uždirbsit pinigų, tada atsiųsit“, - prisimena Živilė.

Edgarui pavyko suburti Balio saloje įstrigusius lietuvius, jie kartu kreipėsi į Lietuvos ambasadą Japonijoje, užsiregistravo Užsienio reikalų ministerijos sudarytame strigusių svetur sąraše ir pateko į diplomatų ir institucijų suorganizuotą užsakomąjį reisą į Lietuvą, kuriuo praėjusią savaitę garsioji šeima su dar pusantro šimto lietuvių pagaliau sugrįžo namo. Tiesa, vienam žmogui bilietas atgal kainavo beveik tūkstantį eurų. Už tiek, kiek sumokėjo keturių asmenų šeima, neišlaidaudami Balyje galėjo gyventi mažiausiai tris mėnesius. Į Lietuvą Edgaras ir Živilė grįžo nusiteikę kurį laiką pagyventi iš santaupų.

„Grižus į Lietuvą mūsų nelaukia jokie rožiniai laikai. Aš dirbu televizijoje, filmuoti praktiškai nieko negali, turi suktis per atstumą kažkur lauke. Edgarui koncertai visi atšaukti. Situacija, galima sakyti, tikrai nekokia, bet aš esu taip užauginta, kad visada turiu santaupų. Aišku, mes tuos pinigus buvome atidėję kitiems dalykams“, - sako į Lietuvą grįžusi Živilė.

Į atostogas Balio saloje Živilė ir Edgaras vyko su ketinimu atrasti, ką iš teisų nori veikti gyvenime ir tikisi, kad karantino laikotarpis daug kam išeis į gera. Praradę tai, kas dar metų pradžioje atrodė savaime suprantama – stabilias pajamas, pramogas bei draugus, žmonės tampa kūrybingesni ir pagaliau atsigręžia į tikrąsias vertybes. Tuo metu didžiausia panika apima tuos, kurie labiausiai prisirišę prie žemiško gyvenimo bei materialių vertybių.

„Kuo turtingesnis žmogus, tuo jis labiau bijo, labiau bijo ligos, labiau bijo mirties. Manau, dabar toks laikas persikratyti smegenis, labiau pradėti rūpintis vieni kitais, galvoti kaip padėti kitam. Ne tik mums, daugeliui žmonių atsivers galimybės, atsivers noras duoti, paaukoti, įsijungs kitas režimas, o ne galvojimas, kaip čia suktis tam voverės rate. Gal aš galiu kažką nuveikti, gal man nereikia čia tiek suktis, gal aš galiu primažinti to rato greitį, kad galėčiau ir iššokti ir įšokti“, - sako Edgaras Lubys.

Išskirtinį reportažą iš egzotiškosios Balio salos su Živle Vaškyte ir Edgaru Lubiu žiūrėkite šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“.

Žymos: edgaras lubys

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Seniai girdėta klaipėdietė šokėja Kristina Navickaitė-Tina nutarė atsisveikinti su savo vaikystės namais....

Seniai girdėta K. Navickaitė-Tina parduoda sodybą nuotrauka, foto

Gegužės 30 d. 41-ąjį gimtadienį švenčia vienas žinomiausių Lietuvos režisierių Emilis Vėlyvis....

Gimtadienio pokalbis su režisieriumi Emiliu Vėlyviu apie mūzą karantiną nuotrauka, foto

Nuo 17 metų sostinėje gyvenanti šilutiškė Dovilė Rudžianskaitė bėgimą atrado Vilniuje....

Šilutiškė bėgimą atrado Vilniuje nuotrauka, foto

Tai, kad kelis dešimtmečius parašiutizmui atidavęs klaipėdietis Robertas Rezgevičius jau treti metai...

R. Rezgevičius šalia Klaipėdos kuria ūkį, iš šiaudų stato svajonių namą... nuotrauka, foto

Policija prašo pagalbos. Įtariamas merginos pagrobimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien apie 16:00 val., bendruoju pagalbos telefonu sulaukta merginos skambučio, kuriuo ji...

Atsiprašome skaitytojų ir visuomenės nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 m. birželio 2 dienos dienraščio "Vakarų ekspresas" numerio paskutiniame puslapyje per...

Atrask savo kraštą: ilgiausias kabantis tiltas Lietuvoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dienraštis "Vakarų ekspresas" pradeda naują vasarišką rubriką priede "Vakarų Lietuva". Kviesime pažinti...

Klaipėdos karatistams - 16 aukso medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Okinavos" karatistai dalyvavo jau antrose nuotoliniu būdu rengiamose Lietuvos karatė kiokušin...

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...