Vilius Tarasovas džiaugiasi, kad Klaipėdą pamilo ir žmona: dabar juos pažįsta visi keltų darbuotojai

Vilius Tarasovas džiaugiasi, kad Klaipėdą pamilo ir žmona: dabar juos pažįsta visi keltų darbuotojai

„Sakoma, kad patys klaipėdiečiai prie jūros nevažiuoja, bet mes važiuojame kone kasdien“, – portalui LRT.lt sako Vilius Tarasovas. Atlikėjas džiaugiasi, kad jo gimtąjį kraštą į širdį įsileido ir vilnietė žmona Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, o dukra Gabrielė iš tėvų perėmė meilę gamtai.

 Nenuostabu, jog uostamiestis traukia ramybės ieškotojus, išties, čia ją surasti nesunku, tvirtina V. Tarasovas.

Klaipėdoje gimęs, ten su šeima ir įsikūręs V. Tarasovas įsitikinęs, kad pajūris – pats tinkamiausias kraštas tokiems gamtos ir dviračių mėgėjams kaip jis.

„Labai džiaugiuosi gyvendamas pajūryje, šalia Neringos. Jos gamta – tiesiog nuostabi! Visą Kuršių neriją galima skersai išilgai išnaršyti dviračiais, o pakeliui sutikti stirną, šerną, išvysti nuostabias kopas“, – sako V. Tarasovas, su šeima dažnai išsiruošiantis į išvykas dviračiais.

Kadangi savaitgaliais dažniausiai dirba, keliauja Tarasovai darbo dienomis. Beje, tada jiems pavyksta sutikti mažiau poilsiautojų. Tačiau dėl pramogų visai nebūtina keltis į Neringą – klaipėdiečius ir miesto svečius pasitinka puikiai sutvarkytas dviračių takas, nuo uostamiesčio pro Karklę vedantis į Palangą.

„Šis dviračių takas labai gražus, pakeliui galima sustoti prie laukinio ežero, jame gyvena įvairi gyvūnija, paukščiai, kuriuos sutiksite tikrai ne bet kur. Takas driekiasi palei nuostabius pušynus – juose auga aukštos pušys, eglės, žemę užklojusios samanos. Tokia gamta man labai patinka“, – rekomendacijomis, ką aplankyti gimtajame krašte, dalijasi V. Tarasovas.

Atlikėjas sako, kad Tarasovų šeimai niekaip nepritaikysi pasakymo, kad uostamiesčio gyventojai dažnai pajūrin netraukia. „Mes iš tų klaipėdiečių, kurie pasimėgauti jūra važiuoja kone kasdien.

Net žiemą keliamės į Smiltynę, Juodkrantę, Nidą. Mus puikiai pažįsta, sveikinasi ir rankas spaudžia visi keltų ir pajūrio kavinių darbuotojai. Turbūt, šią vasarą jie galvoja, kur dingome“, – sako V. Tarasovas.

Visus atlikėjo šios vasaros planus sumaišė trauma – V. Tarasovui žaidžiant krepšinį, plyšo Achilo sausgyslė. „Vasaros sezoną jūroje atidariau ir uždariau birželį, kai vandens temperatūra buvo +12 laipsnių. Ko gero, ši vasara man pati baisiausia gyvenime“, – sako V. Tarasovas. Jis tikisi, kad vasaros pradžioje atidarytą jūros sezoną pavyks uždaryti bent rugsėjį.

Vilius ir Violeta Tarasovai / BNS nuotr.

Tiems, kas į pajūrį, kaip ir Tarasovų šeima, mėgsta keliauti su keturkojais šeimos nariais, pravartu nuvykti į Klaipėdos Melnragės paplūdimį prie molo. „Ten įsikūręs oficialus šunų pliažas, ant kranto įrengtos dvi jaukios kavinės. Tiesa, vis dar pasitaiko piktų, paburbėti ant keturkojų ateinančių žmonių, tačiau tada jiems parodome lentelę – jei nepatinka gyvūnai, eikite į kitą vietą“, – šypsosi V. Tarasovas.

Klaipėda turi, ką pasiūlyti, ir tiems, kam po saulės vonių ir bangų mūšos norisi pasinerti į miesto šurmulį. Uostamiestyje pasitinka gražus senamiestis, įspūdingas senasis paštas, jaukus Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis. „Laikrodžių muziejaus kiemelyje vyko mūsų su Violeta vestuvės, o seniau ten vykdavo džiazo festivaliai, juose grodavau saksofonu. Šiai vietai iki šiol jaučiu nostalgiją“, – sako V. Tarasovas.

Vilius Tarasovas su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Nostalgija ir vaikystės prisiminimai jį aplanko ir nuvykus į Klaipėdos pakraštyje esantį sodą, kuriame leisdavo vasaras pas senelius.

„Turime sodą prie Dangės upės – dabar ją vis siekiama pervadinti Dane, nors ji nuo seno vadinama Dange. Mūsų dukra mėgsta pliuškentis ten, kur maudydavausi aš. Ne visi mėgsta upę, nendres ir laukinį gyvenimą, tačiau džiaugiuosi, kad mūsų vaikui gamta patinka. Beje, Dangės vanduo dabar jau švarus, kaimynas upėje net buvo radęs vėžių“, – pasakoja V. Tarasovas.

Atlikėjas džiaugiasi, kad jo gimtąjį miestą pamilo ir iš sostinės atvykusi žmona. „Dar prieš ištekėdama už manęs Violeta yra sakiusi, kad jeigu ne Vilniuje, tada norėtų gyventi Klaipėdoje. Pradžioje dar šiek tiek pasiskųsdavo, kad Klaipėdoje labai vėjuota, tačiau dabar prie jūros važiuojame net žiemą. Į termosą užsiplikome arbatos, ant pečių užsimetame kuprinę, pasiimame šunį ir vaikštome po miškus ir pusnis“, – pasakoja V. Tarasovas.

Besilankantiesiems uostamiestyje, žinoma, nevalia praeiti ir pro Klaipėdos senamiestį puošiantį miesto simbolį „Meridianą“. „Kai buvau mažas, žymusis „Meridianas“ buvo tikra žvejų alude – ten pardavinėjo vytintą žuvį, virtus žirnius, alų. Pro ją praėjęs galėdavai užuosti specifinį jūreivišką kvapą. Dabar „Meridiane“ įsikūręs kitas restoranas, tačiau senoji aura dar likusi“, – pasakoja V. Tarasovas.

Klaipėdoje yra gerai sutvarkyta pakrantė, čia labai smagu leisti vakarus ir stebėti, kaip dangų nuspalvina už marių besileidžianti saulė, sako V. Tarasovas. Verta aplankyti ir Smiltynėje įsikūrusį žymųjį Lietuvos jūrų muziejų.

„Beje, paskutinį mėnesio sekmadienį muziejuje galima apsilankyti nemokamai. Manau, ši privilegija labai gelbsti, pavyzdžiui, daugiavaikes šeimas, kadangi apsilankymas muziejuje tikrai nėra pigus malonumas“, – sako V. Tarasovas.

Klaipėda kasmet poilsiautojus pasitinka vis gražesnė ir labiau susitvarkiusi, visgi pagrindinis gyvenimas čia verda birželio–rugsėjo mėnesiais. Nors V. Tarasovas prisipažįsta gimtajam kraštui jaučiantis ypatingą meilę, jis sako, kad ir kitos Lietuvos vietos ne mažiau žavios.

„Mūsų gražioje Lietuvėlėje tikrai yra ką pamatyti, juolab kad turime tokią gražią gamtą. Atrodytų, per daugiau nei dvidešimt scenoje praleistų metų išnaršiau visą šalį, tačiau vis atrandu naujų vietų.

Praėjusiais metais su žmona dainavome regatoje Palūšėje, ten pamatėme bažnyčią, kuri kartu su Žemaite puikuodavosi ant vieno lito banknoto. Prieš kurį laiką vykstant į koncertą navigacija nuvedė tolimesniu keliu, tačiau nusukimas nenuėjo veltui. Pirmą sykį gyvenime kėliausi keltu per Nemuną. Teko apsilankyti ir Mėlynių festivalyje Lekėčiuose, anksčiau ten nebuvome.

Na, o prieš pat karantiną vykau į 10-ies koncertų turą po mažus Lietuvos miestelius. Daugelyje jų teko būti tik prieš daug metų, tad buvo smagu juos prisiminti“, – apie keliones po Lietuvą pasakoja V. Tarasovas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder