Vaidotas Valiukevičius: „Karantinas - puikus laikas santykiams išgryninti“

Vaidotas Valiukevičius: „Karantinas - puikus laikas santykiams išgryninti“

„Mes dažnai galvojame, kad jei tik turėtume daugiau laisvo laiko, jei ilgiau būtume namuose, nuveiktume tiek įvairiausių dalykų, tiek visko išmoktume ir pažintume. Prašau! Karantinas tam suteikia puikias galimybes“, - sako grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

„Mes dažnai galvojame, kad jei tik turėtume daugiau laisvo laiko, jei ilgiau būtume namuose, nuveiktume tiek įvairiausių dalykų, tiek visko išmoktume ir pažintume. Prašau! Karantinas tam suteikia puikias galimybes“, - sako grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius. J.Urbonaitės nuotr..

- Žinia, jog „Eurovizijos“ puslapis „ESC Today“ surengtame balsavime Lietuva laimėjo pirmąją vietą, tikriausiai paglostė širdį?

- Be abejonės! Ir tai tik dar kartą rodo, kad šis mūsų pasirodymas yra stipriai vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Nebūtinai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje būtų pavykę išplėšti pergalę, bet vis tiek matyti tokius rezultatus yra smagu.

- Vis dėlto žinia, kad šiųmetinės dainos automatiškai nepereis į kitų metų konkursą nebuvo maloni?

- Iki galo tokių sprendimų nesuprantu, bet jeigu šiais metais visas konkursas atšaukiamas, reaguojama į koronaviruso sukeltas pasekmes, manau, kad dabartinės konkurso taisyklės neturi galioti. To juk nesuplanuosi, tai - precedento neturintis įvykis „Eurovizijos“ istorijoje. Galvoju, kad buvo galima spręsti kitaip ir man labai gaila, kad mūsų daina netenka galimybės būti išgirsta didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje, o ji tikrai buvo to verta.

Tiesa, galima pasidžiaugti, kad nenusibraukė ir niekur nedingo mūsų įdirbis. „Eurovizija“ yra didelis tramplinas į tarptautinę areną. Aš „Euroviziją“ skirstau į tris dalis: tai, kas vyksta prieš didįjį renginį; pats renginys; ir tai, kas vyksta po jo. Pirmąjį etapą mes puikiai išnaudojome. Mūsų kūrinys jau įsitvirtino radijuje, o kai kuriose jų dar tik skinasi kelią, yra naujiena ir kol kas visur puikiai sutinkamas bei itin gerai įvertinamas. „Youtube“ kanale „On Fire“ pasiekė topų viršūnes ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje - tai dideli dalykai. Šiame kanale populiari skiltis „Reactions“ - tai, kaip į naują dainą sureaguoja ją stebintys pasaulio žmonės, kiek jie atkartoja šokį, pačią dainą ir panašiai, mūsų kūrinys tokių reakcijų sulaukė per du šimtus, kai pernai metų „Eurovizijos“ laimėtojas sulaukė tik apie devyniasdešimt tokių reakcijų.

Tad, nepaisant dabartinės situacijos, turime kuo pasidžiaugti ir toliau galime garsinti Lietuvos vardą. Bet, jeigu konkursas būtų įvykęs, būtume padarę dar daugiau ir dar geriau.

- Gyvename karantino sąlygomis. Ar jos labai sujaukė jūsų gyvenimą, planus?

- Karantinas sujaukė viską, o labiausiai darbo planus. Buvo suderinta ir suplanuota galybė koncertų, o muzikantams tai yra pajamos. Su „The Roop“ turėjome numatę koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Karantinas muzikos pasaulio žmonėms tai kerta per pajamas. Paprastai kalbant, kitiems sumažėja darbo krūvis ar alga, o apie muzikantus, meno žmones galima sakyti, kad juos išmeta iš darbo ir nebeleidžia jo dirbti. Žinoma, liko kūryba ir laikas jai namuose. Reikia tikėti, kad kada nors dabartinis kūrybinis laikotarpis įgaus fizinį pavidalą ir vėl sulauks klausytojų įvertinimo.

- Nemanote, kad muzikos industrija turės prisitaikyti prie tokių force majeure situacijų ir kažkaip adaptuotis? Juk tokie karantinai gali kartotis?

- Žinoma, kad turės. Manau, kad žmonija yra protinga ir tikrai atras sprendimų, alternatyvų, ne tik muzikoje, bet ir kitose srityse. Tikriausiai su laiku, įkūrus tinkamą bazę, bus galima ne tik džiuginti klausytojus iš anksto įrašytais koncertais, bet ir transliuoti juos gyvai, tiesiog nuotoliniu būdu. Tą dabar turi kino industrija, bet galiausiai tai bus pritaikyta ir muzikos pramonėje. Tiesa, tam reikia, kad susiformuotų nauji melomanų įpročiai.

- Kaip dabar atrodo jūsų dienos?

- Dabar nemažai laiko atima bendravimas su žurnalistais. (Juokiasi.) O jeigu rimtai, kasdien keliuosi pusė septynių ryto, darau mankštą, sportuoju, darau tam tikrus iš jogos, kvėpavimo pratimus, pusryčiauju ir sėdu prie darbų. Kasdien reikia bendrauti su „The Roop“ vadyba, bendraujame ir su užsienio žiniasklaida, skiriu nemažai laiko kūrybai.

- O kūrybai nereikia įkvėpimo, galima tiesiog numatytu laiku atsisėsti ir kurti?

- Visaip būna. Pastebėjau, kad jeigu sėdu prie klaviatūros, kompiuterio, kūrybos, net jei ir pradedu neturėdamas ko nors konkretaus sugalvojęs, pasiekiu rezultato ir pasistūmėju į priekį. Tikrai nebūtina laukti įkvėpimo. Yra daug žmonių, kurie sako, jog reikia nuolat dirbti ir praktikuoti savo veiklą, kokia ji bebūtų, nebūtinai kūryba, muzika, menas. Privalu turėti darbo rutiną, tik tuomet tai atneša rezultatų.

- Kinija skelbia, jog toks nuolatinis buvimas kartu kėlė nemažai iššūkių santykiams. Jūs turite ilgametę gyvenimo draugę Deimantę, ar karantinas neapsunkina meilės?

- Manau, kad karantinas yra puikus laikas santykiams išgryninti. Jeigu kas nors pradeda trukdyti, kelia pyktį, neigiamas emocijas, dabar yra pats tas laikas savęs klausti, kodėl taip yra ir iš kur tai kyla. Ieškokime atsakymų, kada, jei ne dabar. Įprastomis sąlygomis nuo santykių problemų lengva pabėgti į darbus, pas draugus, o dabar taip nėra, tad galima viską įvertinti iš naujo, pagaliau sėsti ir pasikalbėti. Karantinas yra puikus laikas savianalizei. O mums su Deimante jis nieko neapsunkino: esame įpratę nemažai dirbti ir leisti laiko kartu, tad dabar viskas tik šiek tiek intensyviau.

- Gal turite receptų, kaip karantino metu prasiblaškyti, nekeliant kojos iš namų?

- Pradėti visada galima nuo knygų, nors vieno recepto nėra. Bet mes dažnai galvojame, kad jei tik turėtume daugiau laisvo laiko, jei ilgiau būtume namuose, nuveiktume tiek įvairiausių dalykų, tiek visko išmoktume ir pažintume. Prašau! Karantinas tam suteikia puikias galimybes. Galima pagaliau mokytis groti gitara, kitą kalbą, pasidomėti istorija, tapyti... Aš tobulinu anglų kalbos žinias, noriu pasiekti C2 lygį, keturis kartus per savaitę nuotoliniu būdu lankau kursus. Visoms toms senoms svajonėms skirkite bent po valandą per dieną. Dabar begalės savirealizacijos galimybių internete, naudokitės jomis, tada ir karantinas nebus toks baisus ir nuobodus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder