2021 m. sausio 16 d. 21:05 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

V. Uspaskicho pamokėlė gerbėjams: ką reiškia „pedikai“, kuriais „rūpinasi“ A. Maldeikienė

V. Uspaskicho pamokėlė gerbėjams: ką reiškia „pedikai“, kuriais „rūpinasi“ A. Maldeikienė nuotrauka, foto

Viktoras Uspaskichas © Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Reklama

Europarlamentaras Viktoras Uspakichas atsiprašė ne tik savo frakcijos narių Europos Parlamente, bet ir gerbėjų. Tiesa, jo pastarąjį atsiprašymą sunku būtų pavadinti „atsiprašymu“.

Kaip žinome, sekmadienį V. Uspaskichas feisbuke savo paskyroje rėžė: „Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl kad tai ne jiems laida šiaip.

Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems, kuriems likimas, gyvenimas taip davė, yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai.“

Pasak BNS, Europos liberalų (frakcijos „Atnaujinkime Europą“) dėmesį į jų nario V. Uspaskicho kalbas socialiniuose tinkluose atkreipė ne kas kitas, o kolegė iš Lietuvos – Europos liaudies partijos frakcijos narė Aušra Maldeikienė. Į Europos Parlamento frakcijos vadovybę kreipėsi ir Lietuvos Seimo Laisvės frakcijos vadovė Ieva Pakarklytė.

Reakcijos ilgai neteko laukti. Frakcijos „Atnaujinkime Europą“ pirmininkas Dacianas Ciolosas V. Uspaskichui adresuotame laiške pareiškė, kad V. Uspaskicho paskelbto vaizdo įrašo turinys yra visiškai nepriimtinas, ir suteikė jam laiko atsiprašyti, nes kitaip pagrasino pašalinti iš frakcijos: „Suteiksiu jums galimybę paaiškinti savo elgesį, bet privalau pareikalauti, kad atsiimtumėte šias nepakenčiamas homofobines pastabas ir atsiprašytumėte tiek visuomenės, tiek savo kolegų „Atnaujinkime Europą“ grupėje už skausmą, kurį sukėlėte.“

Viktoras nepuolė ginčytis, tuo labiau kad tikriausiai pirmą kartą per tris kadencijas Europarlamente Briuselio burbulas sužinojo apie jo egzistavimą. Trečiadienį jis atsiuntė net dviejų puslapių „atsiprašymo“ laišką kolegoms, kuriame teigė: „Nuoširdžiai atsiprašau, kad mano žodžiai, nors galbūt pernelyg grubūs ar pavartoti nepakankamai atsargiai, bet ištraukti iš konteksto, sukėlė nesusipratimą, sielvartą ir ažiotažą.“

Reklama

Atsiprašyti, o tiksliau pasiaiškinti V. Uspaskichas nutarė ir savo gerbėjams feisbuke, nes „Lietuviška iškrypėliška žiniasklaida nesugeba net sàžiningai pristatyti mano laiško EP frakcijai“ (kalba netaisyta – red. past.).

„Aš nekalbėjau apie homoseksualistus, aš kalbėjau apie pederastus. Reikia tai atskirti. Jeigu kokia homoseksualistė save priskyrė pederastams – aš ne prie ko“, – daugiau nei valandos trukmės transliacijos metu teigė V. Uspaskichas.

Toliau politikas „mokė“ žodžių reikšmės: „Pagal tarptautinį žodyną, tarp kitko – ir Lietuvos, teikiama žodžio „piderastas“ reikšmė yra vyras, užsiimantis pederastija. Minėtame žodyne nurodyta, kad žodžio „pederastija“ reikšmė yra vyro lytinis santykiavimas su nesubrendusiu jaunuoliu.

Šis žodis man asocijuojasi su iškrypimu, vaikų tvirkinimu. Jokios kitos reikšmės aš nežinau. Todėl jei aš pasakau, kad pederastai, iškrypėliai nelįskite į mano paskyrą, tai ką aš blogo pasakau – tai tarptautinis žodis, įtrauktas į Lietuvos žodyną. Homoseksualistai, gėjai lesbijietės supykote ant to žodžio – tai jūs patys pripažįstate, kad jūs atitinkami.“

Europarlamentaras taip pat teigė, kad kalba „ne apie tuos žmones, kuriems gamtos duota kita orientacija“. Pasak V. Uspaskicho, tokie žmonės „neafišuojasi, nelenda į gatvę“ ir jie turėtų būti nediskriminuojami, gerbiami ir ginami įstatymų.

„Esu nepakantus iškrypėliškam, pederastiškam, agresyviam mąstymui ir elgesiui. Ir tą kartosiu visada, nes aš kitos pakraipos“, – kalbėjo Darbo partijos lyderis ir apkaltino žurnalistus, kad jie nutylėjo, iškraipė informaciją.

Reklama

Kliuvo ir kolegei Europarlamente A. Maldeikienei, kuri, pasak V. Uspaskicho, „rūpinasi pederastija“.

„Kad dezinformuoja tokios kaip maldeikienės, kurios rūpinasi pederastija, – aš nieko negaliu padaryti. Žiurkės. Štai gerbiamieji, tokia paprasta tiesa“, – sakė V. Uspaskichas ir taip pat paminėjo, kad gali pats palikti „Atnaujinkime Europą“ frakciją – nereikia jo išmesti.

Gruodžio mėnesį V. Uspaskichas sulaukė kritikos dėl klaidingų pareiškimų, neva mineralinis vanduo gali gydyti nuo koronavirusinės infekcijos. Tyrimą dėl šių pareiškimų atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Europos Parlamentas į tai niekaip nereagavo, nes šeimos įmonės „antikoroninį“ vandenį V. Uspaskichas stumdo ne Europarlamente. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

XXV rašytojos Ievos Simonaitytės vardo premijaskiriama Romualdui Deltuvui už knygą „Miško ūkis...

Ievos Simonaitytės premija – Romualdui Deltuvui nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...