2021 m. sausio 23 d. 03:32 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Stiliaus tinklaraštininkas ragina mąstyti plačiau

(7)

2016-11-05, 17:01

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Stiliaus tinklaraštininkas ragina mąstyti plačiau nuotrauka, foto

GALIMYBĖS. "Keisti veiklą, profesiją - niekada nevėlu. Turime tikrai daug galimybių - kodėl jomis nesinaudoti?" - sako Arnoldas Remeika.

© Guodos JUCEVIČIŪTĖS nuotr.

Reklama

Apie pokyčius kalba daugelis, tačiau keisti gyvenimą iš esmės ryžtasi mažai kas. Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ir Paryžiaus, Milano bei Niujorko mados užkulisius puikiai pažįstantis klaipėdietis žurnalistas ir viešųjų ryšių praktikas Arnoldas Remeika savo būtį ir buitį aukštyn kojom vertė ne kartą.

Vos padvelkus rutinos vėjui ir prigesus įkvėpimo ugniai, Arnoldas be graužaties keisdavo judėjimo kryptį. Kartais - net labai kardinaliai.

LCC tarptautiniame universitete baigęs anglų filologijos studijas, smalsumo ir noro rašyti atvestas į žurnalistiką, vėliau ją iškeitė į viešuosius ryšius. O spėjęs padirbėti komunikacijos dėstytoju, parašęs vadovėlį apie reklamą, daugelio nuostabai, viską metė ir išmovė į Vilnių - į mados glėbį. Šiuo metu jis vadovauja tarptautinės prekybos padaliniui viename didžiausių lietuvių mados prekės ženklų ir yra vienas iš vos kelių tinklaraštininkų, rašančių apie miesto stilių.

"Manau, kad viskas mano gyvenime vyksta dėsningai. Tikiu, kad yra kažkokia schema, kurios aš nežinau ir galbūt nesužinosiu, kaip sukrenta toji gyvenimo pokyčių mozaika. Tačiau manau, kad mes visi turime savo "Lego", kuris dėliojasi savaime, ir mes nežinome, koks bus galutinis paveikslas. Kažkas vyksta mūsų pastangomis, o kažkas - be mūsų. Kažką pasiūlo gyvenimas, kažką inicijuoja patys žmonės, ir taip tas paveikslas pildosi", - sako Arnoldas.

Tačiau vieni žmonės baigia mokslus, įgyja profesiją ir gali visą gyvenimą toje pozicijoje praleisti, dažnai pabambėdami, kad jiems tai nepatinka: atlyginimas, savirealizacijos galimybės, darbdavys. Tačiau nieko nekeičia. Arba sako: man jau per vėlu...

Keisti veiklą, profesiją - niekada nevėlu. Aš manau, kad iki šiol Lietuvoje labai daug ko užsilikę iš sovietinės santvarkos, o ji buvo gana fatalistinė. Žmonėms buvo įteigta, kad jie nevaldo savo gyvenimo, ir viskas už juos yra nuspręsta. Tokia "horoskopinė" visuomenė. Beje, kitose šalyse nėra tiek dalyvaujama loterijose, kaip pas mus, nes ta fatalistinė liekana vis dar gaji. Iškris laiminga korta - kažką gausiu. Neiškris, taip ir sėdėsiu. Gal iš įpratimo, tradicijos, kuri mus stumia į stabilumo ieškojimą ir plaukimą pasroviui.

Reklama

Kiekvieną kartą, kai sugalvodavau keisti savo gyvenimą ir pasakydavau tėvams, jie išsigandusiomis akimis žiūrėdavo: kam keisti, taigi dabar gerai, pakentėk.

Niekas manęs iš darbų nevarė, niekas nevertė nieko keisti, su visais darbdaviais liko tik puikūs santykiai, tiesiog aš pats kitaip negalėdavau. Esu iš tų žmonių, kurie užsibrėžia tikslą ir eina jo link, tačiau vos tas tikslas pasiektas ir atsiranda rutina, man norisi iš komforto zonos eiti lauk ir mesti sau iššūkį.

Kokių savybių reikia norint judėti į priekį?

Manau, kad didžiausias turtas - ne baigti mokslai, o kūrybiškumas, gebėjimas transformuotis, nuolat mokytis ir augti toje profesijoje, kurioje tuo metu esame. Ir nebijoti. Jeigu turime tokias savybes, galime būti puikūs bet kokioje srityje ir pasiekti visko, ko tik norime. Be to, turime būti įdomūs sau, tada ir kitiems tokie atrodysime. Žmones, kurie nuolat save pripildo, kurie kažkuo dega, pastebi ir kiti.

Charizma - tai nėra gražūs plaukai ar ilgos kojos. Tai spinduliavimas iš vidaus, kuris užkrečia ir kitus.

Prieš pusantrų metų viską metei, išvažiavai į visai naują miestą, naują darbą, kur nieko nepažįsti. Ar nebuvo baisu?

Reklama

Aišku buvo, bet tai gera emocija, su tokiu jauduliu. Ne taip baisu, kaip eiti naktį per mišką, kur yra vilkų. Tas "baisu" mane ir kviečia eiti toliau. Kai pasidarys nebaisu, ieškosiu, kur yra baisu. Jeigu darbe pasidaro nuobodu ir jame imu žiovauti, tai jau nebegerai. Tiek darbe, tiek bendravime - visur turi būti "draivas".

Mes dabar turime tiek galimybių - tikrai daugiau nei mūsų seneliai turėjo! Anuomet būdavo - "gavai" darbą ir tave iš jo išlydi į pensiją. Dabar žmonės turi sąlygas viską keisti kur kas drąsiau. Jeigu pasirinkai netinkamą specialybę, gali baigti kitos specialybės magistrą. Mes gyvename ilgiau nei mūsų protėviai. Todėl turime galimybę daugiau visko išmokti, išbandyti naujų dalykų, pakeliauti po pasaulį.

O mūsų visuomenėje, jeigu keiti darbus, atrodo, kad nepastovus esi. Amerikoje atliktas tyrimas liudija, kad per dešimt metų po bakalauro baigimo žmonės vidutiniškai pakeičia aštuonis darbus. Atėjai, padirbai metus, įgijai patirties, kurios tau reikėjo, ir eini toliau. Turime tikrai daug galimybių - kodėl jomis nesinaudoti? Kai kurie žmonės iš esmės keičia ne tik veiklos sritį, bet ir gyvenimo būdą. Bankininkai, ekonomistai meta darbus, atidaro vaikų darželius. Pažįstama architektė išėjo iš darbo, susilaukė vaiko, o dabar kuria savo "brendą", gamina vaikų uniformas. Radikalūs pokyčiai. Kažkam pavyksta, kažkam ne. Bet kodėl nebandyti?

Dažnai tokiais atvejais sakoma: tau gerai, turi gabumų. Arba dar kitaip: tau sekasi, o man... O gal čia iš tiesų "kalta" kokia charakterio savybė, kuri vienus verčia judėti į priekį, mokytis naujų dalykų, o kitiems ji neduota?

Visi žmonės turi laisvę keisti savo gyvenimą. Visi turime talentų, kuriuos galime realizuoti ir tokiu būdu sukurti kažką gražaus, naudingo, reikalingo kitiems žmonėms. Bėda ta, kad ne visi žino, ką jie iš tiesų gali, kam jie gabūs, ką jie moka geriausiai ir gali daryti su įkvėpimu, be didelių pastangų. Mano gyvenime taip pat buvo laikotarpis, kai aš šito klausiau savęs - kam aš dar esu gabus?

Gimtadienio proga draugų paprašiau dovanos - astrologės konsultacijos. Man rūpėjo viena: kokie mano užslėpti talentai, kurių aš dar nerealizavau. Pasirodo - aktorystė! Niekada nebūčiau pagalvojęs. Nesu dėl tos aktorystės tikras iki šiolei. Nors kas žino... Juk kas yra talentas? Tai savybė, kurią reikia puoselėti. O aktorystės aš niekada nepuoselėjau. Rašymą - taip. Bet jeigu nebūčiau išdrįsęs pradėti rašyti, kas žino, gal apie tą gabumą net nežinočiau?

Reklama

Nereikia kažko daryti per prievartą, daužyti galva sieną, mėginti tapti kažkuo, kas tikrai neduota. Siūlau daryti tai, kas išeina lengvai, su malonumu. Aš tikiu, kad jeigu žmogus kažką daro tikrai iš širdies, tuo tiki, atiduoda daug savo energijos, sėkmė ateina.

Kiek tau svarbu ta ugnis, įkvėpimas darbe?

Visuose darbuose jaučiau įkvėpimą. Dirbau negalvodamas apie valandas, atlygį. Man svarbiausia buvo tai daryti gerai, degti tuo, ką dariau. Jeigu dingsta "draivas", pradedi dirbti "per jėgą", pradeda kamuoti rutina, atsiranda noras pabambėti, netenki daug jėgų.

Bet kuris pokytis yra gėris, kuris kažką išgrynina, padeda į įprastus dalykus pažvelgti kitaip. Būtent pokyčiai mane inspiravo po beveik dešimties metų pertraukos vėl pradėti rašyti. Ne pranešimus spaudai, pardavimų strategijas, ataskaitas direktorių taryboms, ką dariau daug metų, o paprastus, iš mano vidaus išplaukiančius tekstus apie miesto stilių.

Iš pradžių pradėjau rašyti tinklaraštį "Bomberis", kuris dabar jau turi per tūkstantį sekėjų. Netrukus stiliaus rubrikai pakvietė rašyti viename didžiausių šalies portalų. Pagaliau supratau, kad apie madą, stilių turiu ką pasakyti. Nesvarbu, kad dirbau akademinį darbą, laisvalaikiu nesilioviau domėtis mada. Tad tikrai turiu patirties, kuria galiu dalintis su kitais. Pagalbos vis paprašo nedideli lietuviški ir užsienio mados prekės ženklai, kuriems prireikia elementarios pagalbos - parašyti komunikacijos ir pardavimų strategiją, suvesti su žiniasklaida, tarpininkauti. Kažkam tai kančia, o man - malonumas. Šiuo metu mane įkvepia būtent tai.

Kas toliau? Nesu tikras. Turiu planą vieneriems metams, o po to... Gal pradėsiu rašyti knygas. O gal išvykęs į egzotinę šalį plaksiu kokteilius kokiame paplūdimio bare - apie tai svajoju, kai pajaučiu nerimą dėl darbų krūvio ir per greito gyvenimo tempo. Bet kokiu atveju ateityje norėčiau dirbti sau, kad ir koks darbas tai būtų.

Reklama

Pastaruoju metu daug kalbi ir savo tinklaraštyje "Bomberis" rašai apie didmiesčio stilių, žmogų-transformerį, kuriam per dieną tenka atlikti daug socialinių vaidmenų, ir miesto stiliaus rūbai jam padeda prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Kaip tau kilo ši idėja, iš kur tokia filosofija?

Manau, kad pagrindinis šiuolaikinio žmogaus bruožas yra lankstumas, gebėjimas prisitaikyti ir visur jaustis patogiai. Nesu nusiteikęs prieš sėslumą, stabilumą, tačiau tai - praėjusių laikų reliktas. Mūsų gyvenimas labai skiriasi nuo mūsų protėvių gyvenimo kaimuose.

Gyvename miestuose ir mūsų gyvenimas yra labai mobilus, kupinas pokyčių. Rytas prasideda nežinant, koks bus vakaras. Natūralu, kad turim prisitaikyti, būti lankstūs. Kiekviena aplinka reikalauja to lankstumo, todėl ir pradėjau rašyti tinklaraštį apie didmiesčio stilių.

Rašau ne apie madą, o apie stilių, apie gyvenimo didmiestyje iššūkius, didmiesčio klajoklio gyvenimo būdą, su kuo jis susiduria, kaip jam tvarkytis, kaip išsiugdyti elgesio, drabužių lankstumą. Dabar mada labai universali. Ji orientuojasi į tai, kad žmonės galėtų paprasčiau gyventi. Praėjo tie laikai, kai moterims reikdavo dėvėti nepatogius korsetus, vyrams - cilindrus. Dabar žmonės nori jaustis gerai, kad ir kur atsidurtų. Todėl vyrauja tokios tendencijos kaip "atletiškas laisvalaikis" ("athletic leisure") ar "urban elegance" ("didmiesčio elegancija"), kai kuriami ir dėvimi patogūs bei stilingi rūbai - hibridai tarp sportinės ir kasdienės aprangos, kurie tinka ir darbui, ir laisvalaikiui, ir vakarui.

Dėl ko pradėjau apie tai rašyti? Viskas iš patirties. Jeigu priimi iššūkį ir tau pavyksta, norisi pasidalinti tuo sprendimo būdu su su kitais. Savo tinklaraštyje aprašau tai, kas man pačiam aktualu ir įdomu. Jaučiu, kad sekėjų gretos kasdien auga. Turbūt ne aš vienas jaučiuosi esantis miestas - laisvas, besikeičiantis, atviras pokyčiams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-12-18   11:15

IP: 104.238.39.194

Šiandien aš tokia laiminga dėl to, ką DR ISIKOLO padarė mano gyvenimui. jo burtas yra toks puikus ir greitas, aš niekada nemačiau tokio paslaugaus vyro kaip jis, jis išsprendė mano problemą, kurios nesitikėjau, aš susidūriau su veido knygelės žmonėmis, kalbančiais apie jo puikų burtų darbą, surinkau jo kontaktą ir susisiekiau jam jis nedelsdamas atsakė ir paklausiau apie mano problemą. Aš jam paaiškinu ašaromis, jis man pasakė susisiekęs su manimi. Aš neturėčiau jaudintis, kad mano vyras grįš pas mane, kiek aš jį vis dar myliu, buvau apstulbęs. Iškart klausiu, ką darysiu, kad susigrąžinčiau savo vyrą, jis man davė nurodymus ir paprašė jo vardo ir paveikslo, kuriems tuoj pat paklūstu ir jų laikausi, jis pažada man dvi dienas, kai vyras paskambins, kad patikėčiau savo darbu, nuoširdžiai sakydamas: paskambino vyras, bet aš pasiilgau jo skambučių, buvau tokia laiminga. Jis pažada, kad mano vyras grįš namo per 48 valandas, ir aš turėčiau atidaryti savo židinį ir dirbti su juo, ką aš ir padariau. Šiandien mano šeima vėl grįžo su DR ISIKOLO pagalba, parsivežė mano vyrą, kai jis paliko mane kitai moteriai kitoje valstybėje. Žinote, koks jausmas, kai netenki savo mylimo vyro kitai moteriai, darai viską, kad jis gautųsi atgal. šiandien žadu pasidalinti ir papasakoti pasauliui apie jo puikų darbą, nes šiandien esu labai laiminga. susisiekite su Juo, jei jums taip pat reikalinga jo pagalba, ignoruokite, jei to nereikia. Ačiū DR ISIKOLO ,, "KONTAKTAI el. Paštu: [email protected] Taip pat galite paskambinti Jam arba Whatsapp jam telefonu +2348133261196.

2020-11-27   19:16

IP: 129.205.124.234

Aš visada žadėjau rekomenduoti tiems žmonėms, kuriems taip pat gali prireikti jūsų pagalbos, nes jūsų el. Pašto suradimas buvo geriausias dalykas, koks man nutiko, dr. Ilekhojie, jūs esate dėmesingiausias ir užjaučiantis žmogus, kurį pažįstu. Buvau taip nusiminusi, kai beveik penkerius metus buvau be meilės. Aš paprašiau susivienyti meilės burtų ir nuostabu, kad tai pavyko. Laimingai gyvenu su mieliausiu gyvu vyru ir už tai meldžiausi. Ačiū dr. Ilekhojie nepakaktų, atsižvelgiant į tai, ką jūs padarėte dėl manęs, todėl nusprendžiau pasidalinti šiuo jūsų rankų darbo liudijimu visam pasauliui, kad sužinotumėte apie jūsų gerą darbą man. Galite susisiekti su šiuo vyru dėl bet kokių santykių problemų ir jis taip pat jums padės, naudodamasis savo el. Pašto adresu: ([email protected] arba paskambinkite / whatsApp jam telefonu +2348147400259

2020-11-04   20:42

IP: 194.88.143.55

Sveiki žiūrovai, niekada negalvojau, kad daugiau šypsosiuosi, Mano vyras paliko mane su dviem vaikais vieneriems metams ir dviem savaitėms. Visos pastangos jį sugrąžinti nepavyko. Maniau, kad daugiau nebesimatysiu, kol nesutikau panelės, paskambinusios Cristina, kuri pasakojo apie burtų pavadinimą, vadinamą DR ISIKOLO, ji davė man savo el. Pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį, aš susisiekiau su juo ir jis patikino, kad per 48 valandas mano vyras grįš pas mane. Nepraėjus nei 48 valandoms mano vyras grįžo maldaudamas atleidimo sakydamas, kad tai buvo velnių darbas, todėl iki šiol stebiuosi šiuo stebuklu, aš tikrai netikiu jokiais dvasiniais gydytojais, aš negalėjau pastoti penkerius metus po to, kai pagimdžiau savo mergaites, taigi aš ir mano vyras labai norėjo turėti vyrišką vaiką, bet kai tik užburta, aš pastojau nuo vyro vyro ir pagimdžiau trečią vaiką, jei jums reikia pagalbos, galite susisiekti su juo: DR ISIKOLO bus įsitikinkite, kad jūs nedelsdami gaunate geriausią rezultatą. El. Pašto adresas: [email protected] arba tiesiogiai „Whatsapp“ +2348133261196.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus sausį pasitinka karantine užšaldytą 40-ąjį...

Solistas Mindaugas Rojus: "Noriu į sceną" nuotrauka, foto

Prieš 14 mėnesių trylikametė mergaitė merdinčiam Lietuvos moterų krepšiniui įkvėpė gyvybės. Kaip...

Jau nebe Justytė: kaip pas NBA čempioną sekasi Lietuvos krepšinį įkvėpusiai palangiškei Justei Jocytei? nuotrauka, foto

Lietuvos rusų dramos teatro ir kino aktorė Aleksandra Metalnikova (40 m.) pasidalijo...

Aktorė A. Metalnikova prašo visuomenės pagalbos: ketvirtos stadijos vėžiu serga 34-erių brolis nuotrauka, foto

"Tai tarsi gyvenimo žuvis. Kai ją traukiau su meškere kūnas tiesiog virė...

Klaipėdiečio laimikis - net 15 kg lašiša nuotrauka, foto

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Atnaujas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl naujų COVID-19 mutacijų ir jų išplitimo rizikos Europos Sąjungos (ES)...

B. Johnsonas: gauta duomenų apie britiškosios COVID-19 atmainos didesnį mirtingumą nuotrauka, foto

Pasaulis, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) penktadienį pranešė, jog...

Prasidėjo pėsčiųjų žygis “Klaipėdos sukilėlių keliais” nuotrauka, foto

Klaipėda, Patraukdami į tradicinį pėsčiųjų žygį “Klaipėdos sukilėlių keliais” klaipėdiečiai paminėjo Klaipėdos krašto...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...