2021 m. sausio 26 d. 19:15 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

R.Žemaitaičiui Seime buvo pasiūlyta „nekišti savo trigrašio“

(1)

R.Žemaitaičiui Seime buvo pasiūlyta „nekišti savo trigrašio“ nuotrauka, foto

Vilija Aleknaitė-Abramikienė© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Dėl Laisvės gynėjų dienai siūlomos rezoliucijos parlamentarai susiginčijo dar Seimo posėdžio pradžioje. Opozicinių frakcijų atstovai teigia rezoliuciją palaikantys, tačiau kartu ir manantys, jog nereikėtų sukurti pagrindo kelti klausimo dėl valstybės vadovo statuso suteikimo profesoriui Vytautui Landsbergiui.

  Darbo frakcijos siūlymu, rezoliucijos svarstymas perkeltas į vakarinę posėdžio darbotvarkę. „Darbo partijos frakcija tikrai labai nori, kad ta rezoliucija būtų priimta ir kad mes tikrai pagerbtume kiekvieną.

Tačiau tam tikros išsiplėtusios diskusijos sudaro grėsmę, kad susidarys tas vienas trečdalis, kuris užblokuos šią rezoliuciją. Jeigu ji bus stumiama tokiu būdu, kad nebus paisoma visų nuomonių ir nerandama konsensuso, tai manau, kad mes tikrai turėsime nelabai gerą praktiką prieš Sausio 13 dienos minėjimą“, – teigė „darbietis“ Vytautas Gapšys.

„Laisvės ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis siūlė išimti rezoliuciją iš darbotvarkės, nes, anot jo, rezoliucijos tekstą reikia dar taisyti. R. Žemaitaitis pabrėžė, kad rezoliucijos sakinys „istorinę pergalę laimėjo Lietuva, kuriai tuo metu vadovavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis“ žeidžia kitus signatarus.

„Mano galva, tai įžeidžia visus signatarus, o iš tikrųjų visa tai buvo visų signatarų dėka. Antras dalykas yra pažeminamas Romualdas Ozolas, kuris yra vienintelis žmogus, kuris iš tikrųjų prisidėjo ir visiems vadovavo savanoriams, tai siūlau išimti iš darbotvarkės“, – sakė R. Žemaitaitis.

Tuo metu konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė teigė, kad tokie parlamentaro pareiškimai prasilenkia su logika, ir siūlė R. Žemaitaičiui „nekišti savo trigrašio ten, kur jis yra nekompetentingas.“

Reklama

„Norėčiau sureaguoti į tas mintis, kurios yra labai klaidinančios. Siūlyčiau žmonėms, kurie gyveno vaikystės pasaulyje tomis dienomis, susilaikyti nuo tokių vertinimų bei bandymo supriešinti Sąjūdžio veikėjus. (...)

Į Sąjūdžio pirmąjį posėdį mane pakvietė Romualdas Ozolas, todėl man girdėti tokias insinuacijas yra stačiai vulgaru. Ir aš labai nenorėčiau, kad mūsų istorinis pirmasis nuotolinis posėdis būtų aptaškytas nepykantos seilėmis pagrįstais kaltinimais.

Gali rezoliucijos tekstas patikti, gali nepatikti, juk jūs turite teisę balsuoti kaip jūs norite. Bet būkite geras, nekiškite savo trigrašio ten, kur jūs, dievaži, nesate kompetentingas“, – sakė konservatorė.

Artėjant Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečiui, Seimui siūloma priimti šiam jubiliejui skirtą rezoliuciją, kurios projektą antradienį ketina pateikti Seimo narys, konservatorius, Kovo 11-osios Akto signataras Emanuelis Zingeris. Joje kalbama apie Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – reikšmę šalies ir pasaulio istorijai.

Dokumento projekte primenama ir apie tai, kad „istorinę pergalę laimėjo Lietuva, kuriai tuo metu vadovavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis“.

Seimo rezoliucijoje siūloma išreikšti „didžiausią pagarbą Lietuvos laisvės gynėjams ir aukoms, tą tragišką 1991 m. sausio 13-sios naktį apgynusiems Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“. 2021 m. sausio 13 d. bus minimos Laisvės gynimo 30-osios metinės. Šio jubiliejaus minėjimas dėl pandemijos pirmą kartą vyks virtualioje erdvėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Erlandas

2021-01-13   19:00

IP: 185.11.26.161

Zemaitaiti kiskis kiek gali ,kodel lansbergeriui tokia garbe tik ne jami

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinių diena. Norėdami iš arčiau supažindinti su šia...

Muitinės pareigūnė Rasa Bluškė: didžiuojuosi savo profesija nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus sausį pasitinka karantine užšaldytą 40-ąjį...

Solistas Mindaugas Rojus: "Noriu į sceną" nuotrauka, foto

Prieš 14 mėnesių trylikametė mergaitė merdinčiam Lietuvos moterų krepšiniui įkvėpė gyvybės. Kaip...

Jau nebe Justytė: kaip pas NBA čempioną sekasi Lietuvos krepšinį įkvėpusiai palangiškei Justei Jocytei? nuotrauka, foto

Lietuvos rusų dramos teatro ir kino aktorė Aleksandra Metalnikova (40 m.) pasidalijo...

Aktorė A. Metalnikova prašo visuomenės pagalbos: ketvirtos stadijos vėžiu serga 34-erių brolis nuotrauka, foto

Klaipėdoje plaukikai medžios olimpinius kelialapius nuotrauka, foto

Sportas, Kiek daugiau nei po savaitės, vasario 4-5 dienomis (ketvirtadienį ir penktadienį), Klaipėdos...

Geros naujienos: vakcina dar veiksmingesnė, nei skelbta! nuotrauka, foto

COVID-19, Savo gyventojus greičiau nei bet kuri kita šalis nuo koronaviruso skiepijantis Izraelis...

Klaipėdiečiai šiurpsta: miesto širdyje nori įkurdinti priklausomybės ligų centrą nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiestyje užvirė kova dėl neišvaizdaus šimtamečio pastato, kurį planuojama išardyti, o...

Nebenori, kad žiema vėl „užkluptų netikėtai“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Šalyje vėl pradėjus gausiai snigti, su Klaipėdos kelininkais bei šaligatvių prižiūrėtojais dar...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...