Nepriekaištingoji Keitė lenkia Dianą

Nepriekaištingoji Keitė lenkia Dianą

Dienraštis "Le Figaro" neseniai leido sau konstatuoti, jog kuklioji Keitė užtemdė nenuoramą Dianą. Kaip ir Ledi Di, Keitė tapo stiliaus ikona, labdaringų organizacijų, padedančių vaikams, rėmėja, tačiau nepakartojo tragiško Velso princesės likimo. Ji ištekėjo iš meilės ir įtiko karališkajai šeimai.

Ir vėl stilingiausia

Madai neabejinga publika kasmet laukia stilingiausių metų žmonių reitingo, kurį tradiciškai sudaro žurnalas "Vanity Fair". Šių metų sąraše ketvirtą kartą iš eilės buvo pripažinta, jog stilingiausiai pasaulyje rengiasi Kembridžo hercogienė Ketrina (Catherine). Nuo 2008 metų be jos neapsieina joks "hitparadas".

Keitė ne vienintelė karūnuota persona sąraše: jame taip pat yra Ispanijos princesė Leticija ir švedų princesė Madlena.

Iš pramogų pasaulio į sąrašą pateko Žizelė Bundchen (Gisele Bundchen), Šarlizė Teron (Charlise Theron), Bejonsė (Beyonce), Džastinas Timberleikas (Justin Timberlake), Viktorija Bekham (Victoria Beckham), Dita von Tiz (Dita von Teese), Stela Tenant (Stella Tennant), Keri Vašington (Kerry Washington).

Beje, sąraše šiemet neliko Mišelės Obamos (Michelle Obama), taip pat šio reitingo "veteranės" Karlos Bruni (Carla Bruni).

Palenkė nuolankumu

Anot "Le Figaro", kuklioji Keitė užtemdė nenuoramą Dianą. Jos abi turi daug bendro, tačiau jas skiria meilės istorija ir sugebėjimas prisitaikyti. Pirma, princas Čarlzas (Charles), vesdamas prie altoriaus Dianą, buvo slapta įsimylėjęs savo dabartinę žmoną Kamilą (Camilla). Antra, Keitė karališkojoje šeimoje sugebėjo tapti sava.

Pikti liežuviai plaka, kad Keitės tėvai specialiai išsiuntė ją į Šventojo Andriejaus universitetą, nes žinojo, kad būtent ten mokysis princas Viljamas (William). "Kad ir kaip ten buvo, nuolankumu ir kuklumu ji palenkė karališkosios šeimos narius į savo pusę", - rašo žurnalas ir primena, jog net laikinai išsiskyrusi su mylimuoju ji nedavė nė vieno skandalingo interviu britų spaudai.

Iki paskutinio nėštumo mėnesio Keitė daugiausiai laiko leido namuose, kotedže Velse, netoli vietos, kur tarnauja princas Viljamas. Gimus sūnui, šeima įsikūrė Londone, Kensingtono rūmuose.

"Nepaisant didžiulio populiarumo, apie Kembridžo hercogienę nežinome beveik nieko: ką ji mėgsta, apie ką galvoja, kuo domisi", - stebisi korespondentas.

Manekenas vitrinoje

"Galima pagalvoti, kad Keitę parinko princesės vaidmeniui todėl, kad ji nepriekaištinga: figūra - apie tokią galima tik svajoti, be maivymosi, be keistenybių, be rizikos, jog parodys charakterį, - apie Keitę atsiliepė žinoma rašytoja Hilari Mantel (Hilary Mantel). - Atrodo, kad ją sukūrė be galo tikslus aparatas. Ji tokia nepanaši į Dianą, kurios kiekvienas gestas buvo persmelktas žmogiško susikaustymo ir emocionalumo."


Rašytojos atsiliepimai, palyginę Keitę su manekenu parduotuvės vitrinoje, sukėlė didžiulį nepasitenkinimą ją pamilusioje Didžiojoje Britanijoje. Kita vertus, rašytoja tik paanalizavo moters iš karališkosios šeimos įvaizdį.

Perprato taisykles

Keitė jau įrodė supratusi, ko iš jos tikimasi, kokie pavojai jos laukia ir kokių reikalavimų ji privalo laikytis. Ji nemaištauja. Nors, kaip ir Ledi Di, praėjus 30 metų, Keitė leido sau pažeisti britų karūnos tradicijas ir protokolą, pagal kurį per karališkąjį gimdymą turi dalyvauti šalies vidaus reikalų ministras. Jo užduotis - įsitikinti karališkąja būsimojo monarcho kilme.

Anot laikraščio "Corriere della Sera", britų monarchija įgauna šiuolaikiškesnį ir mažiau snobišką įvaizdį.

TOBULA. Rašytoja Hilari Mantel palygino Keitę su manekenu parduotuvės vitrinoje ir sukėlė didžiulį nepasitenkinimą ją pamilusioje Didžiojoje Britanijoje.

Nevisiškai mėlyno kraujo

"Jo Karališkosios Didenybės Kembridžo princo kraujas nevisiškai mėlynas. Jo genuose - Vinzorų - Mauntbatenų aristokratizmas, elegantiškosios aukštuomenės kankinės Dianos Spenser (Spencer) genai, taip pat Midltonų (Middleton), atėjusių iš niekur, genai", - rašo "Corriere della Sera".

Leidinys primena, kad Keitės mamos Kerolės, buvusios stiuardesės, protėviai Harisonai (Harisson) ir Goldsmitai (Goldsmith) buvo šachtininkai ir dailidės. Keitės tėvo Maiklo, Karališkųjų oro pajėgų piloto, - prekybininkai ir advokatai. Skurdo ir ambicijų simbolis Midltonai-Goldsmitai šiandien yra turtingi verslininkai. Proletarai, tapę buržua. Buržua, darbavęsi alkūnėmis, svajoję praturtėti ir to pasiekę.

Karalius su "Rolls Royce" ir karietomis

"Keitė įtikino Viljamą ją vesti. Reikiamu momentu ji tapo karaliene žmona, karaliene motina ir pirmąja karaliene, kuri vaikščiojo podiumu vienais apatiniais (studijų laikais), - rašo straipsnio autorius. - Jų sūnus taps karaliumi pagal paveldėtą statusą, taps Vinzoro karaliumi su "Rolls Royce" ir karietomis."

Taigi prasideda naujoji Vinzorų saga: karalius ir karalienė, princai ir princesės, hercogai ir hercogienės, bet ir beveik paprastas Vinzoras.

Nors Džordžas (George) - populiarus Anglijos karalių vardas: jį turėjo 6 monarchai. Paskutinis iš jų buvo Džordžas VI, Elžbietos II tėvas. Keitė ir vėl įsiteikė karalienei.

Princesės Dianos anūkas, trečiasis karalienės Elžbietos II proanūkis, Kembridžo princas Džordžas Aleksandras Luisas (George Alexander Louis) pretenduoja į sostą trečias: po senelio Čarlzo ir tėčio Viljamo.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder