"Kukučio baladės" - angliškai

"Kukučio baladės" - angliškai

Vieno garsiausių lietuvių poetų – Marcelijaus Martinaičio – „Kukučio baladės“ pasirodo anglų kalba. Tai antroji lietuvių poeto knyga, angliškai išleista Jungtinėje Karalystėje. Gegužės 16 d. 19 val. autorius kartu su vertėja skaitė „Kukučio balades“ Londone.

Knygą išleidžia britų poezijos leidėjas „Arc Publications“. Tai antroji M. Martinaičio knyga anglų kalba (2009 JAV buvo išleistas jo „K. B. Įtariamas“) bei antroji autorinė lietuvių poeto knyga Jungtinėje Karalystėje po 2008 metais pasirodžiusios Tomo Venclovos poezijos rinktinės „The Junction“ („Sankirta“). Abiejų M. Martinaičio knygų vertėja – Laima Vincė.
 
Žymus lietuvių autorius neseniai atšventė savo 75 metų jubiliejų. „Didžiausias mano gyvenimo nuotykis buvo „Kukučio baladės“, – teigia poetas. – Tas absurdiškas veikėjas dalyvauja įvairiose to meto situacijose, o jo veiksmų beveik neįmanoma cenzūruoti. Tai buvo tiek sovietinės sistemos komentaras, tiek savotiško mitinio personažo, kilusio iš folkloro, veikimas, atpažįstamas ne vien lietuvių tradicinėje kultūroje. Man įdomu, kad šios baladės buvo pradėtos versti sovietmečiu, o ir dabar verčiamos į įvairias kalbas.“ Pasak poeto „totalinė cenzūra, jos nelaimei, išugdo ypatingus kalbinio komunikavimo būdus, kurių pati jau nebesugeba kontroliuoti bei užgniaužti. Ypač ištobulinama kalba, ir ja pasakoma daugiau nei tiesioginėmis žodžių reikšmėmis, žinoma, jeigu literatas nesivadovauja primestais ideologiniais standartais“.
 
Rašytojas iki šiol itin aktyviai dirba, turi nemažai naujų sumanymų. Marcelijaus Martinaičio biografinius užrašus „Mes gyvenome“ Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas paskelbė kūrybiškiausiu 2010 metų šiuolaikinės lietuvių literatūros kūriniu. Metų knygos titulas suteiktas „Už kūrybišką kaimiškos kultūros demitologizavimą“.
 
Renginyje „Borderlands“ taip pat dalyvavo kroatų poetas Robertas Bebekas, jaunoji lenkų poetė Marzanna Kielar bei itin originalus portugalų poetas Danielis Jonas. Vakarą vedė ir poetus pristatė „East Anglia“, Mančesterio, Sičio universitetų profesorė Amanda Hopkinson.
 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder