2020 m. rugsėjo 24 d. 17:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Kraujo balsas pašaukė grįžti namo

2020-08-09, 10:44

Svetlana Jašinskienė, „Šilokarčema“

Kraujo balsas pašaukė grįžti namo nuotrauka, foto

Reklama

Kaip senoje, kadais populiarioje dainoje „Vėl namo, vėl namo, seno sodžiaus tylumoj, kraujo balsas šaukia vėl namo...“. Girdint šiuos žodžius vaizduotė piešia istoriją apie pagyvenusią moterį, tačiau skaitytojų nuostabai dainuojama apie jauną moterį, kuri myli savo Tėvynę, savo gimtą kaimą ir jokie užsieniai jai nepatiko. Tai stoniškietė Deimantė Čepliauskytė.

Baigusi vidurinę mokyklą Deimantė išskleidė sparnus ir išskrido į užsienį. Ko? Pati gerai nežino... Gal geresnio gyvenimo... Gal savęs išbandymo... Mergina su draugu išvyko į Vokietiją, mat toje šalyje „ledus pralaužusi“ buvo Deimantės mama.

Ant lėkštelės niekur nieko nėra padėta, viską tenka pačiai užsidirbti, ar tai užsienyje, ar Lietuvoje. Aštuoneri metai užsienyje, iš jų penki – Hamburge. Teko padirbėti visur: fabrike, kavinėse barmene...

„Kur bedirbčiau, visur man buvo gerai. Visur sutikdavau labai gerus žmones. Visuomet sunkiai skirdavausi su kolektyvu. Kiekvienas žmogus kažką duoda, kiekvienas žmogus – gyvenimo mokykla. Visada galvodavau, kad turiu būti sugyvenama, nes su tais žmonėmis man gal dar teks ne kartą susitikti. Todėl niekur gyvenime neturėjau konfliktinės situacijos“, - apie  žmones pasakojo Deimantė.

Žvelgiant į gerumu spindintį Deimantės veidą, panašu, kad ji apskritai nėra pažinusi konfliktinės situacijos. Na, o apie gyvenimą svečioje šalyje neišgirdome nieko gero: „Penkeri metai Hamburge – košmaras, triukšmas, nuolatinė įtampa ir stresas, svetima kalba...Tai ne gyvenimas. Grįžusi atostogauti iš užsienio į Lietuvą niekur nenorėdavau iš Stoniškių važiuoti... Taip gera savo gimtuose namuose būdavo, kad netraukdavo net mūsų pajūris“, - kalbėjo Deimantė.

Kad ir kokie šaunūs žmonės ją supo užsienyje, visada greta buvo mama, draugas, bet nežmoniška trauka grįžti į Lietuvą nugalėjo. Užsienyje išgyvenę aštuonerius metus Deimantė, jos draugas ir mažoji jų dukrytė apsisprendė ir grįžo į Lietuvą.

Ir vėl keista - grįžusi į Lietuvą jauna šeima nesiveržė į didmiestį, o su didžiausiu malonumu grįžo į gimtąjį Deimantės kaimą Stoniškius.

Pagėgiuose veikia keturios kirpyklos, jose triūsia 6-7 kirpėjos, ir Deimantė nepabūgo pasilikti Pagėgiuose ir dirbti būtent kirpėja. Patalpinusi skelbimą apie tai, kad nori dirbti kirpėja, tuoj sulaukė pasiūlymo ir ėmėsi darbo. Jauna ir nauja kirpėja Pagėgiuose džiaugiasi, kad kasdien sulaukia vis daugiau klientų ir nematanti nieko blogo tame, jog klientas neprisiriša prie vieno meistro, o pasinaudoja kelių kirpėjų paslaugomis. Ir ji pati nuolat keisdavo kirpėjas, norėdama save kas kartą pamatyti kitokią.

Apie kirpyklos „Fabiola“ kolektyvą, į kurį atėjo dirbti Deimantė, vėl patys geriausi ir šilčiausi atsiliepimai. Ne veltui liaudies išmintis byloja - koks pats būsi, tokie ir žmonės tave sups.

Kodėl kirpėja, atsakymas paprastas: „Nežinau, iš kur pas mus šeimoje tas potraukis plaukų kirpimui, bet kiek save prisimenu, tiek pas mus namuose užsiimama plaukų kirpimais, dažymais. Tą amatą išmanė mano mama, nors ji yra savamokslė, bet praktikuodama sukaupusi didelę patirtį. Ir mes su sese nuolat kirpdavome, dažydavome plaukus viena kitai, artimiausioms draugėms ir sulaukdavome daug komplimentų. Kirpdavau ir dažydavau plaukus šiek tiek ir užsienyje artimiausiems draugams. Dar buvo mintis pasimokyti makiažo technikos ar kitų grožio sferos sričių, bet visa, kas susiję su plaukais, kirpimas, plaukų dažymas, manyje užkoduotas.“

Deimantė niekam nieko nenori įrodinėti, mėgsta šį amatą ir visada viską dirba iš širdies. Daro tai, ką labiausiai mano galinti daryti gerai. Patirties turi, yra išklausiusi daugybę seminarų, tad galvoja, kad klientai ja pasitikės.

Reklama

„Mane žavi mažo miestelio privalumai, kad čia žmonės nėra per daug dalykiški, oficialūs. Taip ir aš, nesilaikau nustatytų darbo valandų, nesu įsirėminusi į griežtus grafikus, stengiuos būti lanksti klientams ir atsiliepiu į klientų poreikius. Esant reikalui nuvykstu į namus apkirpti, sušukuoti arba ir sekmadienį mielai suteikiu paslaugas. Tai darau ne iš būtinybės, tai didelis malonumas, jei į tave kreipiasi, tavimi pasitiki... Kuomet pavyks įsitvirtinti, norėčiau, kad mano aistra darbui nevirstų tik pilka kasdienine rutina. Ketinu dalyvauti konkursuose, nes visada žavi naujovės, vyraujančios tendencijos. Juolab, kad tai tikrai turiu galimybę daryti, nes visada sulaukiu didelio palaikymo iš visų artimųjų. Ir karantinas davė daug naudos - dalyvauta daugybėje seminarų, kai kurios technikos jau išbandytos su klientais. Na, žodžiu, labai noriu užmegzti ryšius su šio krašto žmonėmis, jaunimu ir tikrai turiu ką pasiūlyti, o ir juos visada išgirstu“, - teigė pašnekovė.

Jos draugas taip pat mąsto apie veiklą Pagėgių krašte. Jau užrašėme mažąją į darželį Šilgaliuose ir tuo labai džiaugiuosi, nes tai, kaip norėjau sugrįžti į gimtuosius Stoniškius, dar niekada gyvenime nenorėjau. Kas gali iškeisti sodus, gamtą, kaimo ramybę į dulkėto miesto gatvių triukšmą, spūstis parduotuvėse ar pasivaikščiojimus negyvomis betono gatvėmis“, - pasakojo D. Čepliauskytė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Vieno geriausių Lietuvos kovotojų, pasaulio kikbokso čempiono, "Metų klaipėdiečio" Sergejaus Maslobojevo šeimoje...

Sergejus Maslobojevas su žmona susilaukė trečios atžalos nuotrauka, foto

Iš Šilutės kilusi Simona Rasiukevičienė (33) ilgą laiką gyveno gana aktyvų...

Išsipūtęs pilvas išdavė paskutinę vėžio stadiją: 33-ejų šilutiškė už gyvybę kovoja dėl dukros nuotrauka, foto

Feigė – hebrajiškas vardas Cipora – Zimanaitė – viena iš nedaugelio Darbėnų...

Kai begalinis noras gyventi buvo stipresnis už mirtį nuotrauka, foto

Apklausos rodo, kad kalbant apie vyrų smurtą prieš moteris dažnai kaltinamos pačios...

Erica Jennings pirmą kartą dalijasi seksualinio smurto patirtimi nuotrauka, foto

Įkliuvo per jauniems asmenims alkoholį pardavę prekeiviai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus ir Klaipėdos miesto PK pareigūnai, pasitelkę policijos...

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Sociumas, Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B nuotrauka, foto

Sveikata, Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija....

Keičiasi policijos darbo organizavimas nuotrauka, foto

Lietuva, Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...