2019 m. birželio 19 d. 22:26 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Kieta žemaičio drąsa: metė IT specialisto darbą ir tapo mokytoju-savanoriu

Beveik dešimtmetį Kęstutis Mačiulaitis sparčiai kopė karjeros laiptais, dirbo puikiai apmokamą IT specialisto darbą, tačiau visai neseniai ryžosi avantiūrai. Atsisakęs solidžių pareigų tarptautinėje kompanijoje jis atsidavė neseniai užgimusiai savo aistrai – Lietuvos mokyklose pradėjo dėstyti moksleiviams ir mokytojams.

Sudeginti mokyklos kompiuteriai – tik pradžia

„Kai vidurinėje mokykloje prasidėjo informatikos pamokos, tėvai namie pastatė baltą dėžę kampuotu ekranu – pirmąjį mūsų kompiuterį. Iškart susidomėjau naujuoju įrenginiu, vėliau savarankiškai juo išmokau programuoti, kurti internetines svetaines. Buvo visko: nuo ankstyvų svajonių tapti IT profesionalu iki eksperimentų mokyklos skaitykloje, per kuriuos sudegė keli kompiuteriai“, – pasakoja iš Plungės rajono kilęs K. Mačiulaitis.

Po IT studijų universitete, vyro karjera iškart įsisiūbavo: teko dirbti su įvairiais startuoliais, mažose bei didelėse tarptautinėse įmonėse. Tuo pat metu Kęstutis visuomet domėjosi visuomeniniu gyvenimu ir ypač švietimo aktualijomis.

„Kadangi mano mama yra mokytoja, net ir baigęs mokyklą jaučiau švietimo aktualijų pulsą. Mokyklos nespėja su sparčiai besikeičiančiu pasauliu ir joms reikia pastiprinimo: vaikai informatikos pamokose dažnai mokomi daryti skaidres pasenusiomis programomis, o namuose jau yra savarankiškai pradėję programuoti. Jiems tokios pamokos yra visiškai neįdomios, labai silpnai skatinančios IT įgūdžius, kurių reikia šiandienos žmogui. Visuomet jaučiau, kad turiu žinių ir noro prisidėti prie šiuolaikiškų, įtraukiančių IT pamokų kūrimo, pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su moksleiviais bei mokytojais, tereikėjo rasti būdą, kaip tai įgyvendinti“, – sako Kęstutis.

Entuziazmas atvedė į mokytojo kėdę

Prieš kelerius metus vyras sužinojo apie iniciatyvą „Kompiuteriukai vaikams“, skatinančią IT švietimą ir auginančią talentingus savo ateities kūrėjus. Tuo metu iniciatyva būrė savanorius ir jai labai reikėjo kūrybinio, idėjinio ir prie edukacijos veiklų prisidedančio vedlio, išmanančio darbą su „Microbit“ kompiuteriukais ir galinčio to išmokyti kitus. Kęstučiui šis projektas  tapo būdu pasidalinti idėjomis ir įgyvendinti ilgai brandintus tikslus – gerinti IT pamokas mokyklose ir ilgainiui visiškai pasinerti į IT švietimo Lietuvoje problematiką.

Išdalinus „Microbit“ kompiuteriukus, reikėjo mokyti jais naudotis ne tik moksleivius, bet ir mokytojus, mat su paprastu daikčiuku – nedidele mikroschema, kuri jungiasi prie kompiuterio, galima išmokti ne tik programavimo pagrindų, bet, turint papildomos įrangos, kurti judančius žaislus, mirksinčias mašinytes, mokytis žaidžiant ir pan.

„Tapau „Kompiuteriukų paramos fondo“ mokymų vadovu-savanoriu, atsakingu už edukacinės medžiagos rengimą, elektronikos mokymų organizavimą. Galiausiai, pradėjau dirbti mokytoju – šiuo metu vedu informacinių technologijų pamokas 5-8 klasių moksleiviams vienoje Vilniaus mokyklų. Veikloms atiduodu visą save, dažnai tenka ir mažiau pamiegoti – esu labai dėkingas savo šeimai, kuri palaiko mano sprendimus, ypač žmonai, kuri ir pati kartu su manimi savanoriškai dalyvauja fondo veikloje“, – pasakoja Kęstutis.

Švietimui reikia investicijų, o verslui – drąsos

Vyras sako, kad siekiant pokyčių švietime reikia visiškai tam atsiduoti – investuoti savo pinigus, laiką, pastangas. Investicijos į švietimą atsiperka 100 proc., tačiau labai negreitai, todėl pasiryžti remti šią sritį, reikia labai daug drąsos ir toliaregiškumo.

„Pradėjęs dirbti su „Kompiuteriukai vaikams“ supratau, kad nereikia laukti biudžeto svarstymų, švietimo programų gerinimų ar kitų amžinybę trunkančių procesų. Efektyviausią paramą švietimui Lietuvoje gali suteikti ryžtingas, ilgalaikių investicijų nesibodintis verslas – tai labiausiai akseleruoja teigiamus pokyčius.
 
Pavyzdžiui, šį sezoną iniciatyvą vykdome kartu su vienos didžiausių telekomunikacijų bendrovių Lietuvoje „Tele2“ prekės ženklu „Pildyk“. To rezultatas – 6 tūkst. šalies 5–8 klasių moksleivių 20-yje mokyklų šiemet padovanota 20 „Micro:bit“ kompiuteriukų rinkinių su išmaniais priedais, su kuriais vaikai ir mokytojai jau sukūrė dešimtis lavinančių technologinių projektų, leido laiką įdomiose, įtraukiančiose IT pamokose. Faktas, kad tokios investicijos atsipirks, tačiau ne po metų ir gal net ne po penkių“, – sako Kęstutis.

Pats būdamas tėčiu, vyras sako supratęs, kad svarbu galvoti ne tik apie save ir savo šeimą, bet ir apie šalies ateitį, kurią kurs ir kurioje gyvens vaikai ir suaugusieji.

 „IT išsilavinimą turintys žmonės yra geidžiami darbo rinkoje: galėčiau sėdėti šiltai ir saugiai, rūpintis tik savimi ir savo šeima, tačiau man už komfortą svarbesni kiti dalykai: gabūs, reikiamus įgūdžius savo sėkmei kurti įgiję vaikai, kurie jau šiandien yra visų mūsų ateities kūrėjai. Dėl jų ir mūsų ateities labai verta stengtis, – mes esame sukūrę platformą visiems, kurie nori prisidėti“, – sako „Kompiuteriukų paramos fondo“ mokymų vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui (44 m.) pastarieji metai atnešė daug...

E. Masiulio ir jo žmonos skyrybų prašymas - jau teisme nuotrauka, foto

Staigi mirtis gali ištikti kiekvieną - reikia būti tam pasirengus. Tad visi...

Studentai išgelbėjo gyvybę bendramoksliui nuotrauka, foto

Antstoliams atidavė ne tik visą atlyginimą, bet ir pagal įstatymą neliečiamus dienpinigius,...

Visi pinigai - antstoliams, taip nesielgia net banditai nuotrauka, foto

Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Parke „pražydo“ papartis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažojo varpenio atradimas prieš pat Rasas prilygsta paparčio žiedo atradimui. Šis stebuklas...

Klaipėdiečiai - Europos prizininkai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio veteranai ir veteranės skynė laurus Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate....

A. Kirkutis nori vadovauti Jūrininkų ligoninei nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis siekia Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigų.

Kretingos miesto darželiuose vietų vaikams užteks nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingos rajono savivaldybė siekia, kad šiemet į lopšelius-darželius patektų visi norintys vaikai....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...