2019 m. balandžio 21 d. 05:38 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Karolinos Gaubaitės svajonė išsipildė pajūry

(1)

Karolinos Gaubaitės svajonė išsipildė pajūry nuotrauka, foto

Karolina Gaubaitė

© Asmeninio archyvo nuotr.

Dar besimokydama mokykloje, dabar jau 26-erių Karolina Gaubaitė tvirtai žinojo – ji nori būti teisininke ir darbuotis teisme. 

Kelias svajonės išsipildymo link nebuvo paprastas, tačiau šiandien mergina džiaugiasi – pasirinkimas, kuris kadaise atrodė priverstinis, neturint, kur daugiau dėtis, dabar atrodo buvęs teisingas ir lėmęs ne tik profesinę sėkmę, bet ir asmeninio gyvenimo komfortą. 

Po mokyklos – už šimtų kilometrų 

Karolina užaugo Jonavos rajone, Šveicarijos miestelyje. Nuo jo iki Kauno – vos 20 min, o iki Vilniaus – valanda kelio. Vis dėlto mergina nepasirinko nė vieno iš dviejų didžiausių šalies miestų studijoms ir išvyko į uostamiestį, atskyrusį ją nuo namų beveik 250 km atstumu. 

Nei permainingas Klaipėdos oras, nei kartkartėmis kamuojantis namų ilgesys merginos neišgąsdino. Priešingai – miestas pasirodė esąs jaunatviškas, patogus, svetingas, o netrukus paaiškėjo, kad ir puikiai tinkantis svajonėms pildyti. 

Anglų kalba atvedė į teismą

 „Iškart po mokyklos baigimo nepavyko įstoti į nemokamas teisės studijas, tačiau dar besimokydama gimnazijoje žinojau, kad norėčiau studijuoti būtent teisę. 
Pamaniau, tiek jau to, nesinorėjo daryti pertraukos ir laukti naujų galimybių kitąmet, todėl nusprendžiau išbandyti anglų filologijos studijas Klaipėdos universitete, – pasakoja Karolina. – Baigusi jas radau skelbimą, kad Klaipėdos miesto apylinkės teisme reikalingas anglų kalbos vertėjas, tad dalyvavau konkurse ir man pasisekė – įsidarbinau ten.“ 

Jau po keleto mėnesių merginai pasiūlė pereiti darbuotis į Baudžiamųjų bylų raštinę, kurioje Karolina praleido metus. 

Po jų Karolina laimėjo konkursą į Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teismo posėdžių sekretorės vietą, kur šiuo metu ir darbuojasi jau trečius metus. 

Pasak Karolinos, ji ir pati liko maloniai nustebusi, kad, turint aiškiai užsibrėžtą tikslą, kelias link jo buvo ne toks duobėtas, kaip galėjo atrodyti iš pradžių. 

„Sunku pasakyti, ar Kaune arba Vilniuje man būtų buvę lengviau. 

Savo pasirinkimu esu visiškai patenkinta, – sako Karolina, – nors darbas yra tikrai nelengvas, tenka susidurti su įvairiais žmonėmis, išgirsti skirtingas, kartais ir labai sunkias, emocionalias istorijas, tačiau tai yra darbas, kuris man teikia malonumą, yra be galo įdomus ir puiki praktika, kuri itin glaudžiai susijusi su mano dabartinėmis teisės studijomis.“ 

Klaipėdoje – ilgam, o gal ir visam laikui 

Šiandien Karolina neįsivaizduoja savęs kitur, kaip tik Klaipėdoje. 

„Miestas man asocijuojasi su puikia aplinka, galimybėmis, nėra laukinio vertimosi per galvą ar perspaustos konkurencijos, kuri nesvetima Vilniui ar Kaunui“, – sako Karolina. 
„Pagrindinė priežastis likti Klaipėdoje – darbas.

Ir ne bet koks, o širdžiai mielas. Manau, jog jaunam žmogui iškart po studijų gauti tokį darbą, kurį tikrai mylėtum, ne visada pasiseka“, – pasakoja mergina. 

Karolina įsitikinusi, kad savo gimtajame mieste, nors jis ir yra jaukus, prie pat vieno didžiausių šalies miestų jauniems žmonėms gerokai mažesnės perspektyvos ir galimybės siekti karjeros. 

Be to, pasak Karolinos, ji Klaipėdoje nuo pat pirmų dienų jautėsi lyg namie, todėl nebuvo kilusi mintis sugrįžti į Kauną ar Jonavą. 
Jūra atpūtė ir meilę 

Karolina neslepia – dar viena priežastis, dėl kurios jos gyvenimas uostamiestyje tapo nuolatinis – Klaipėdoje sutiktas širdies draugas. 

„Draugo darbas yra glaudžiai susijęs su jūra, tad jau savaime net nesvarstėme grįžimo į Jonavą ar Kauną klausimo. 

Abudu esame ten, kur galime save visapusiškai realizuoti profesine prasme, kur jaučiamės gerai ir neturime nerimo dėl ateities“, – sako Karolina. 

Merginos nuomone, miestas puikiai tinkamas kurtis jaunoms šeimoms, auginti vaikus. 

„Klaipėda man – labai jaukus, mielas širdžiai ir romantiškas miestas. Persikrausčius į Klaipėdą sutikti žmonės man pasirodė draugiški, malonūs ir paprasti. 
Negaliu nepaminėti ir pasivaikščiojimų prie jūros, kai trūksta vidinės ramybės ir norisi pabėgti nuo miesto šurmulio.

Kitų didmiesčių gyventojai tokios prabangos – jūros – neturi, o mums, klaipėdiečiams, ji – ir atsipalaidavimas, ir pramoga“, – sako Karolina. Mergina drąsiai rekomenduotų uostamiestį ir kitiems jauniems žmonėms. 

„Tiems, kurie svarsto, ar verta persikelti į Klaipėdą, drąsiai galiu sakyti, kad taip. Gyvenu Klaipėdoje jau aštuntus metus ir planuoju čia likti ateity. Žinoma, niekada negali žinoti, kur likimas tave nuneš. 

Bet Klaipėdoje jis atpučia labai palankių vėjų“, – sako Karolina. „Be to, – priduria mergina, – nebijokite mėginti ir rizikuoti, siekite savo svajonių. 

Neklausykite tų, kurie teigia, kad jums nepavyks, nes viskas tik jūsų pačių rankose. O teisingoje ir palankioje vietoje visos svajonės pildosi greičiau ir... užtikrintai!“Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aras

2019-03-23   18:46

IP: 86.38.226.55

Tai nesupratau. Ta ką užtenka pagyventi 5 ir daugiau metų Klaipėdoje ir jau galima laikyti save klaipėdiete. Kaip gretai užmiršta žmonės savo kaimiškas šaknis, kurios apkrečia miestą :-)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Kodėl skundžiamasi, kad Lietuvoje visuomenė nedraugiška, pavydi, agresyvi? Kodėl mums atrodo, kad...

Kodėl Dalia Ibelhauptaitė emigravo iš Lietuvos nuotrauka, foto

Ketvirtadienį garbingo 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Plikių kaime gyvenanti Eugenija Paulavičienė.

Plikiškė Eugenija Paulavičienė atšventė 90-metį nuotrauka, foto

Vienuolikmetė palangiškė, Klaipėdos šokių mokyklos "Coda" ugdytinė Goda Motiejaitytė - nauja baleto...

Goda Motiejaitytė: "Noriu šokti, šokti ir dar šokti" nuotrauka, foto

Balandžio 16 dieną savo gimtadienį mini žiūrovų mylimas aktorius ir televizijos projekto...

Giedrius Savickas: reikės pradėti švęsti nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...