2020 m. spalio 26 d. 12:26 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

"Kai pradėjau lipdyti, nebeperku dovanų giminėms ar draugams"

(3)

Reklama

Lipdyti iš polimerinio molio gėles ir jų kompozicijas Ksenija Jefimova pradėjo prieš trejus metus. Tuomet moteris suprato, jog atrado hobį visam likusiam gyvenimui.

Rygoje Ksenija užbaigė mokymus japonų akademijoje, uostamiestyje įkūrė studiją "KSIU gėlės" ir šio amato ėmė mokyti klaipėdiečius.

Nuo ko prasidėjo jūsų pirmoji pažintis su polimeriniu moliu? Iš kur apie jį sužinojote?

Socialiniame tinkle pamačiau nuotrauką, kurioje jauna moteris rankose laikė vestuvinę puokštę. Pagalvojau, koks gražus spalvų derinys. Pradėjau skaityti įrašą ir supratau, jog tai ne tikros gėlės, o polimerinių gėlių puokštė. Keturis kartus perskaičiau ir negalėjau patikėti tuo, ką matau.

SALDUMYNAI. Iš polimerinio molio galima nulipdyti ir įvairiausių saldumynų.

Reklama

Internete pradėjau ieškoti informacijos, kas čia per molis, kaip jis lipdomas. Nubėgau į parduotuvę ir nusipirkau modelino, iš kurio galima padaryti tikrai gražių darbų. Tiesiog tada nežinojau, kad man reikia kitokio molio, ir pradėjau namuose lipdyti. Žinoma, rezultatas išėjo tikrai ne toks, kokio norėjau.

Kai rezultatas nuvylė, ką darėte toliau?

Pradėjau domėtis, kur galėčiau išmokti, kas parodytų, kaip reikia lipdyti. Internete radau informacijos apie japonų akademiją, kurioje moko zefyrinio molio, skirto gyvoms gėlėms imituoti, lipdymo technikos. Kursai vyko tik Vilniuje ir Rygoje. Kadangi atstumas gana panašus, nusprendžiau važiuoti mokytis į Rygą.

Galbūt kas nors pasakytų, jog tokį atstumą važiuoti tik dėl to, kad dvi valandas išbandyčiau polimerinio molio lipdybą - nesąmonė. Tačiau aš buvau tokia sužavėta pamačiusi tą nuotrauką, kad negalėjau sulaukti dienos, kada gi pagaliau prasidės mokymai.

Ko pavyko išmokti kursuose?

Pirmoji bandomoji pamoka buvo labai paprasta, kad kiekvienas galėtų nulipdyti. Kam visa tai patiko, sekėsi, buvo galima tęsti mokymus.

Reklama

Mes mokėmės tam tikros technikos. Yra reikalavimai, kiek turi būti gėlės žiedlapių, kokios formos, kokio plonumo, kokiu aukščiu turi būti sulipdyta. Pirmame kurse išmokau pačių pagrindų, lipdyti paprasčiausias gėlytes. Antrame kurse gavome šiek tiek praktikos, tada reikėjo nulipdyti po 40-50 rožių.

HOBIS. Visos puokštės - rankų darbo, nulipdytos iš polimerinio molio.

Po antro kurso buvo galima laikyti egzaminą. Reikėjo išsiųsti nulipdytas rožes į Japoniją. Ten japonai patikrino, pažiūrėjo, kokius darbus kūriau. Jeigu jiems patinka, išduoda mokymų užbaigimo sertifikatą, tada leidžiama dėstyti.

Kaip pavyksta suderinti darbą ir šį hobį?

Dirbu apskaitininke logistikos firmoje, tad su menu neturiu nieko bendro. Tačiau, baigusi kursus ir gavusi sertifikatą, pradėjau po truputį mokyti kitus. Išsinuomojau studiją ir dalyvauju visose mugėse, užsiėmimuose, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su lipdymu iš polimerinio molio.

Reklama

Pati medžiaga yra tokios konsistencijos, kad pradėjus minkyti iškart dingsta nuovargis, stresas. Pradedu maišyti atspalvį ir galiu tam skirti visą valandą, kad išgaučiau būtent tokią spalvą, kokios noriu.

Ar būna dienų, kai pailsite ir nelipdote?

Lipdau jau daugiau nei trejus metus. Tikriausiai tik per Naujuosius metus nelipdžiau. Kiekvieną vakarą tuo užsiimu. Jei nelipdau gėlių, tai ką nors nudažau, suklijuoju, suformuoju kompoziciją, arba kartais reikia tiesiog paruošti dokumentus. Kažką vis tiek kiekvieną dieną darau.

Kokias gėles lipdyti jums yra sunkiausia ir kurias įdomiausia?

Sunkiausia lipdyti tas gėles, kurios turi daugiausia žiedlapių, nes kiekvienas žiedlapis yra formuojamas rankomis.

Pavyzdžiui, chrizantemos turi mažiausiai 120 žiedlapių. Juos lipdyti reikia 5-6 valandas. Dar reikia ir nudažyti.

Reklama

Vienos mano mėgstamiausių gėlių - hortenzijos, nes vieną gėlytę galima nulipdyti ir tiesiog palikti, galima 10 nulipdyti, o kitą dieną dar 10.

Bandžiau lipdyti ir alyvą. Kol nulipdžiau 6 šakeles, užtrukau apie tris savaites. Galite įsivaizduoti, kiekvieną dieną reikia nulipdyti po 100 tų pačių žiedelių. Tikriausiai tai buvo mano pirma ir paskutinė alyvų šakelė.

Tačiau iš polimerinio molio galima lipdyti ne tik gėles?

Kai mokiausi, mes kūrėme ne tik gėles, bet ir nuotraukų rėmelius, vazas, figūrėles. Turiu ir angelą, Kalėdų senelį. Kai vedu užsiėmimus per gimtadienius ar šventes, lipdome po vieną rožę ir po vieną saldainį ar keksiuką, spurgas.

SUNKIAUSIA nulipdyti tas gėles, kurios turi daugiausia žiedlapių.

Reklama

Padarau ir sages į plaukus, ir didesnes kompozicijas. Plaukų papuošalams ir auskarams šis molis yra tinkamas, nes jis nesunkus. Bet, pavyzdžiui, žiedo iš šios medžiagos nepadarysime. Iš kepamo molio galima ir raktų pakabukus padaryti, bet iš šios medžiagos ne, nes jie greitai suplyštų.

Nulipdytus darbus tikriausiai ir dovanojate?

Nuo tos akimirkos, kai pradėjau lipdyti, aš nebeperku dovanų giminėms ar draugams. O jei žmonės nori užsisakyti gėlių dovanoms, tada galiu pasiūlyti iš jau turimų puokščių ar kompozicijų, o jei niekas netinka, tada nulipdau pagal specialų užsakymą. Žinoma, mažiausiai mėnesį reikia laukti. Per dvi dienas tiesiog neįmanoma nulipdyti, ypač jei puokštė yra didesnė. Reikia ir nudažyti kai kurias gėles, palaukti, kol išdžius.

O kaip prižiūrėti tokias puokštes?

Dulkes nuo puokštės paprasčiausiai galima nusiurbti su dulkių siurbliu. Aišku, ne ant visų gėlių matosi dulkės, bet galima valyti jas ir šluotele ar šepetėliu.

Namuose tikriausiai turite atskirą kampelį, skirtą tik gėlių puokštėms?

Reklama

Namuose savo darbams turiu visą atskirą kambarį. Juokauju, kad kai pradėjau lipdyti, mano kambaryje buvo daug gėlių, o kai joms nebeužteko vietos, teko nuomotis savo studiją.

PAPUOŠALAI. Ksenija iš polimerinio molio lipdo galvos papuošalus ir sages.

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-18   23:48

IP: 102.64.161.86

SVEIKI ATVYK:: PASKOLA TARP RYŠKIŲ ASMENŲ IR Sąžiningiausia internetu
Paskolos pasiūlymas tarp asmenų greita greita paskola, kad jūsų rūpesčiai būtų pašalinti greičiau nei per 72 valandas. Jūs esate uždraustas naudotis savo banku ir visi jūsų bandymai kituose ir kitose finansinėse institucijose iki šiol nieko nedavė dėl jūsų blogo kredito ar kitų. nebesijaudinkite, susisiekite su manimi ir per mažiau nei 72 valandas priimtinu 2% per metus tarifu, o jums tinkantį grąžinimo laiką suteikiu jums paskolą, kuri išgelbės jūsų gyvybę. Prašau susisiekti su manimi el. Paštu [email protected]

2020-10-18   05:29

IP: 108.162.229.250

SVEIKI ATVYK:: PASKOLA RIMTŲ ASMENŲ IR SĄŽININGŲ INTERNETU
Paskolos pasiūlymas tarp asmenų greita greita paskola, kad jūsų rūpesčiai būtų pašalinti greičiau nei per 72 valandas. Jūs esate uždraustas naudotis savo banku ir visi jūsų bandymai kituose ir kitose finansinėse institucijose iki šiol nieko nedavė dėl jūsų blogo kredito ar kitų. nebesijaudinkite, susisiekite su manimi ir per mažiau nei 72 valandas priimtinu 2% per metus tarifu, o jums tinkantį grąžinimo laiką suteikiu jums paskolą, kuri išgelbės jūsų gyvybę. Prašau susisiekti su manimi el. Paštu [email protected]

La

2020-10-16   13:58

IP: 172.69.190.76

Koks kruopštus darbas.. Labai gražu!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Vakar treneris Bronius Vyšniauskas socialiniuose tinkluose savo asmeninėje paskyroje pasidalino nuotraukomis ir...

Gerus, nuoširdžius, nepavydžius žmones Dievas globoja nuotrauka, foto

Šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – atvira...

Tarasovai: kai tuokėmės, žmonės net lažinosi, kad ilgai kartu neišgyvensime nuotrauka, foto

Į klausimus atsako Seimo rinkimų antrojo turo kandidatas Danės vienmandatėje apygardoje Saulius...

Saulius Budinas: Pirmiausia – Klaipėda! nuotrauka, foto

Neeilinė, ypatinga ir išskirtinė šventė spalio 16-ąją aplankė Kostę Serapinienę iš...

Švėkšnoje pasveikinta šimtametė nuotrauka, foto

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

A. Armonaitė: būtų sveika, jei SAM vadovautų vadybininkas nuotrauka, foto

Lietuva, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė mano, kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru turėtų...

Liberalų sąjūdis pasisako už PVM ir GPM mažinimą, automobilių registracijos mokestį peržiūrėtų nuotrauka, foto

Lietuva, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Simonas Gentvilas sako, kad mokesčiai naujoje kadencijoje bus...

A. Pocius: „Klaipėda Seime bus atstovaujama stipriau nei kada nors anksčiau“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arvydas Pocius partijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...