2019 m. liepos 20 d. 10:46 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Ką reiškia turėti karaliaus vardą?

(2)

2011-07-04, 13:44

Respublika.lt

Ką reiškia turėti karaliaus vardą? nuotrauka, foto

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Pasitinkant liepos 6-ąją, Lietuvos valdovo Mindaugo karūnavimo dieną, įdomu sužinoti, kokiomis nuotaikomis gyvena, kaip šią šventę mini vienintelio Lietuvos karaliaus bendravardžiai: dainininkas Mindaugas Mickevičius-Mino ir aktorius Mindaugas Capas.

Vardą susitrumpino pats

Dainininkas M.Mickevičius specialiai Valstybinės Mindaugo karūnavimo dienos ar vardadienio nešvenčia. "Su vardo diena visuomet pasveikina artimieji ar pažįstami. Liepos 6-ąją dažniausiai tenka būti scenoje, tad gerbėjai taip pat nepamiršta. Myliu Lietuvą, todėl man artimesnė yra Mindaugo karūnavimo šventė nei vardadienis", - tikina vyras.

Atlikėjui garbingą Mindaugo vardą išrinko tėvai. Dainininko tėtis yra Vytautas, todėl ir kilo idėja sūnų pavadinti vienu iš garsiausių Lietuvos asmenybių vardu. "Šis vardas suteikia išdidumo ir reiškia daug mintijantį, galvojantį žmogų. Labai jį atspindžiu, nes ir paprastose situacijose daug svarstau, apmąstau, analizuoju. Niekaip negaliu šio bruožo atsikratyti. Manau, kad žmogaus gyvenime vardas labai daug reiškia. Jis net nulemia jo likimą", - įsitikinęs Mino.

Dainininkas pats nusprendė pasitrumpinti vardą. "Išvykus studijuoti ir dirbti į Italiją, vietiniai iškraipydavo mano ilgą vardą, todėl sutrumpinau ir pridėjau itališką galūnę. Dabar ne tik aplinkiniai mane labiau atpažįsta kaip Mino, net mama ir draugai kartais vadina šiuo trumpiniu, nes taip paprasčiau. Kiti iš vardo išsiveda įvairius kreipinius, kad būtų įdomiau", - sako M.Mickevičius.

Mino yra pagalvojęs ir apie būsimų vaikų vardus. "Jei rinkčiau atžalos vardą, pirmiau atsižvelgčiau į trumpus ir modernius. Labai noriu turėti mergaitę, kuriai parinkčiau gražiai skambantį vardą. Bet jei būtų berniukas, tai galbūt puikiai tiktų ir kokio Lietuvos kunigaikščio vardas", - teigia popmuzikos atlikėjas.

Reklama

Karūnuojamas ąžuolo vainiku

Aktorius M.Capas turi savo vardo istoriją. "Mama netoliese pažinojo garbingą žmogų, vardu Mindaugas. Jis jai labai patiko, todėl ir nusprendė suteikti šį vardą man. Kai pradėjau eiti į mokyklą, vadindavo ne Mindaugu, o pagal tėvą, todėl mamai teko priminti, kad turiu ir savo rimtą vardą", - sako vyras.

Prisiminti Liepos 6-ąją aktorių skatina aplinkiniai. "Švenčiu šią dieną, kai artimieji ir draugai pasveikina. Pažįstami labai laukia tos datos. Valstybinę Mindaugo karūnavimo dieną jie ant mano galvos uždeda ąžuolo vainiką, man tik reikia kepti šašlykus ir dainas dainuoti", - pasakojo M.Capas.

Vardadienis vyrui nėra svarbus. "Esu kilęs iš Žemaitijos, o ten švęsti Mindaugo vardo dieną neįprasta. Šiame krašte vieni kitus sveikina su Oninėmis, Joninėmis, bet Mindaugo šventės nelabai akcentuoja. Kalendoriuje net kelis kartus per metus parašytas mano vardadienis, o kuris teisingas, nelabai ir aišku", - tikina aktorius.

Vyras laikosi nuomonės, kad žmogus vainikuoja vardą, o ne atvirkščiai. Jo teigimu, tik pats asmuo jam negražų, nemielą ar nepatinkantį vardą lengvai gali padaryti pačiu nuostabiausiu.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "TV publika"

Reklama

 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

46 dienos - tiek laiko lietuviui Danieliui Narauskui prireikė pasiekti užsibrėžtam tikslui - perbėgti...

Iššūkis: perbėgti Aliaską nuotrauka, foto

Ramunės gyvenimą visiškai pakeitė susidūrimas su traukiniu. Po šios avarijos net pačios...

Klaipėdietės laimę sutraiškė traukinys nuotrauka, foto

Liną Chaladauskaitę pažįstantys žmonės, ko gero, sutiktų, kad ji – drąsi, energijos...

Karė, motociklu sumaniusi apkeliauti Kolumbiją nuotrauka, foto

Prisiminė įstabią lenktynių 20 metų istoriją nuotrauka, foto

Sportas, 2019-ieji yra išskirtiniai metai Palangos ilgų distancijų lenktynių istorijoje. Tai jau 20-osios...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pabėgo su kava

Ypatingą užsienietį į Brazausko inauguraciją pakvietė netyčia, bet apsimokėjo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, 1993-iaisiais vykusioje Algirdo Mykolo Brazausko inauguracijoje pasirodė vienintelė užsieniečių šeima, čia kviesta...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 46 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 56 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...