2019 m. liepos 21 d. 14:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Eva Gryn: "Aš visiška blondinė"

(4)

2013-06-28, 23:14

"Vakarų ekspreso" inf.

Eva Gryn: "Aš visiška blondinė" nuotrauka, foto

REPUTACIJA. E. Gryn įvertinta BAFTA ir "Empire" apdovanojimais, o Džeimso Bondo merginos vaidmuo sukūrė jai fatališkos moters reputaciją.

Reklama

Ji graži - tai akivaizdu. Ji sėkminga - tai žinoma. Tačiau ji visai nepanaši į tą lemtingą moterį, kurią matėme ekrane.

Ji rodo grimasas ir aktyviai gestikuliuoja. Tikrovėje Eva Gryn (Eva Green) labai atitinka savo pavardę: ekologiška. Natūrali. Be dažiklių ir konservantų.

Vaikystėje ir jaunystėje bijojau visko - įskaitant išmanųjį telefoną ir "skaipą". Kai man sako, kokia aš graži, imu galvoti apie savižudybę.

Visada juodai

Juoda odinė striukė, juodi džinsai, juodi marškiniai su vos pastebimais mėlynais langeliais, maža juoda beretė. Aktorę E. Gryn pažinsi nebent iš spindinčių akių, kuriose nėra jokio noro sužavėti ar atrodyti paslaptingai. Nė gramo kosmetikos. Plaukai pakišti po berete.

"Visi kažkodėl tikisi, kad priblokšiu apdarais, o aš visada apsirengus juodai. Taip paprasčiau. Parduotuvių nemėgstu. Mama mane vadina "pirkėja nuo kraštelio" - aš ateinu į parduotuvę, perku, kas arčiausiai padėta, ir sprunku lauk."

Tačiau labiau už drabužius visus stebina pirmasis jos vaidmuo...

Jūs bene vienintelė iš naujosios kartos žvaigždžių, kurios į žiūrovų akiratį įsiveržė - būkime atviri - skandalingu būdu: erotinėmis scenomis.

Reklama

Na štai, ir jūs apie tą patį. Kai kalbama apie "Svajotojus", pirmiausiai prisimenamas mano nuogumas. Iškart įsivaizduoju, kaip pokalbininkas galvoja apie mano krūtis ir sėdynę. Netgi mano tėtis, kuris renka savotišką DVD kolekciją su manimi ir kurioje - visi mano filmai (įvairiomis kalbomis), šito nepadėjo į savo tėviškojo pasididžiavimo lentyną.

Taip, aš nusifilmavau beveik pornografijoje. Betgi filmas visiškai ne apie tai! Erotika jame - tik instrumentas, herojų bėgimo nuo visuomenės tabu demonstracija. Tai filmas apie asmens išsilaisvinimą per maištą. Apie sukilimą prieš tai, kas pasenę. Apie 1968-uosius, apie protų revoliuciją...

Jums tai yra artima - išsilaisvinimas, maištas? Jūs patyrėte savo sukilimą?

Žinote, faktas, kad tapau aktore, buvo mano didysis maištas prieš save. Mano mama irgi prieštaravo. Ji - buvusi profesionali aktorė ir netgi žvaigždė, vaidinusi pas Godarą (Jean-Luc Godard) 8-ajame dešimtmetyje filme "Masculin Feminin" - Elizabetą. Marlena Žober (Marlene Jobert). Ji buvo tikra, kad ta profesija - kategoriškai ne man. Aš esą per trapi žiauriai konkurencijai ir nuolatiniam "savęs įrodinėjimui". Juk šis darbas reikalauja atkaklumo, kartais - įžūlumo. Priklausyti šiai profesijai - tai priklausyti nuo kitų vertinimų, o tai ne man. Aš netgi atkreipti dėmesį bijojau, apie berniukus vyresnėse klasėse nė kalbos negalėjo būti...

Mama, žinoma, buvo teisi, bet visai ne su jos nuomone aš kovojau. Tai buvo maištas prieš mano natūrą, mano įgimtą drovumą, uždarumą, mano nepasitikėjimą savimi ir baimes.

Vaikystėje jūs buvote drovi?

Reklama

Vaikystėje ir jaunystėje bijojau visko - naujų žmonių, aplinkybių, visko, kas nauja, įskaitant išmanųjį telefoną ir "skaipą".

Mokykloje buvau perfekcionistė ir pirmūnė, net laisvadieniais mokydavausi - kad pasislėpčiau nuo kito - nemokyklinio gyvenimo. Kaip pamišusi siekiau kontroliuoti viską, kas su manimi vyksta. Stengiausi patikti mokytojams, nekenčiau savęs už menkiausią nesėkmę. Bijojau neišmokti, neperprasti, bijojau klaidų, bijojau parodyti save tikrą. Būdavo, iš nepasitikėjimo savimi jau nebežinodavau, kokia esu iš tikrųjų. Štai kas privertė mane kovoti - ne už aktorystę, o su savimi. Todėl, kad neįsivaizdavau savęs kitokios, o kad tapčiau aktore, turėjau tapti kita.

Ir jums pavyko?

Na, iš dalies. Bet tai nebuvo maišto pabaiga. Daug vaidinusi teatre, aš supratau, kad mane ėste ėda tos džiuljetos, baikščios ir šiaip jau kvailos. Ir aš nutariau mesti šį reikalą - palikti aktorių cechą. Bet atsirado "Svajotojai". Iššūkis, pareikalavęs apsinuoginti. Ir ne tik fizine prasme.

"Atšok!"

Tai iš kur sėmėtės drąsos "Svajotojams"?

Tai buvo ne tiek drąsa, kiek vidinis poreikis. Kiekvienas turime išgyventi savąjį "fuck-off" periodą. Na, kai tu sakai viskam, kas įprasta: "Atšok!" Aš taip ilgai buvau teisinga. Mūsų šeima - labai buržuazinė pačia geriausia šio žodžio prasme: tvirta, stabili, su teisingomis nuostatomis. Mama, kai mes su sese gimėme, metė kiną, kad visiškai susikoncentruotų į mus, šeimą, tėtį. Dabar ji rašo vaikiškas knygutes. Mes su sese buvome geros mergaitės, apie jokias scenas ir ekranus nebuvo nė minties!

Reklama

Džoi - jūsų dvynė sesuo. O charakteriai panašūs?

Ne, Džoi - žemiška, praktiška, kaip tik pagal šeimos dvasią. Baigė verslo mokyklą, ištekėjo už italų grafo... Taip, taip, grafas su dvaru ir Antinorio pavarde. Dabar jie turi arklių gamyklą - veisia elitinius žirgus. Mes nesame identiškos dvynės ir niekada nebuvome artimos, net kalbėjomės retokai - tiesiog augome kartu. Todėl kai neseniai ji paskambino ir pasakė žiūrėjusi mano naują filmą, aš buvau pritrenkta.

Žodžiu, mes abi augome geroje buržuazinėje protestantų šeimoje, o "Svajotojai" buvo mano "fuck-off". Žinoma, tokį periodą paprastai išgyvena paaugliai, bet tada man užteko drąsos tik tam, kad pasiskolinčiau charakterį iš Ninos Hog, nusidažyčiau radikaliai juodai plaukus ir išmokčiau tokio vampyriškai gotiško makiažo.

Paskui išvažiavau į Londoną mokytis anglų kalbos, mėnesius praleidau Airijoje - ir ten viskas rodėsi labai kieta: tau 16, tu vairuoji, ryji viskį, ir su tavimi - kiečiausi britų bičai! Bet nuo to netampi brandesnis.

Ko reikėjo, kad taptumėte brandesnė?

Priimti radikalų, drąsų sprendimą. O paskui - suprasti, kad tėvai vis dėlto teisūs.

Reklama

Štai mama - ji kur kas jautresnis, emocionalesnis žmogus nei aš; aš per daug racionali. Mamai labai patinka posakis "carpe diem" (iš lotynų kalbos pažodžiui "gaudyk dieną". - Red. past.) - naudokis tuo, ką tau duoda ši diena, nesistenk kontroliuoti, tiesiog imk. Tai štai aš dabar stengiuosi gyventi maždaug su tokiu šūkiu.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

"Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

46 dienos - tiek laiko lietuviui Danieliui Narauskui prireikė pasiekti užsibrėžtam tikslui - perbėgti...

Iššūkis: perbėgti Aliaską nuotrauka, foto

Ramunės gyvenimą visiškai pakeitė susidūrimas su traukiniu. Po šios avarijos net pačios...

Klaipėdietės laimę sutraiškė traukinys nuotrauka, foto

Taršos mokestis - traktoriams ar automobiliams? nuotrauka, foto

Automobiliai, Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Po sekmadienio laukia lietūs, bet vėl sušils nuotrauka, foto

Vasara, Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą...

Pamokos nuotrauka, foto

Nuomonės, Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Automobiliai, Paskelbta prieš 31 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...