2020 m. lapkričio 1 d. 03:04 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Chemijos mokytoja mokykloje labiausiai nemėgo chemijos

2020-09-25, 18:00

Viltė KNIEŽAITĖ, Pajūrio naujienos

Chemijos mokytoja mokykloje labiausiai nemėgo chemijos nuotrauka, foto

Reklama

Išmaniųjų technologijų pripildytame pasaulyje beveik visa informacija yra internete, ne išimtis ir mokinių įvertinimai. Dėl šios priežasties popierines pažymių knygeles prisimena retas moksleivis.

„Šiais laikais pagalvoti apie pažymių knygelę būtų kiek sunkoka. Mokiniai turi elektroninius dienynus, ir rezultatus stebėti yra kur kas paprasčiau. Vis dėlto gyvename visai kitokiame pasaulyje nei XX amžiaus pabaigoje”, – nuomone dalinosi Salantų gimnazijos chemijos mokytoja Kristina Vaicekauskienė.

Uoliai mokėsi

K. Vaicekauskienė mokykloje mokėsi stropiai, ji buvo viena labiausiai susitelkusių mokinių. „Būdavo naktų, kai iki antros ar trečios valandos mokydavausi. Kadangi buvau iš tų, kurie nemėgo gauti blogų įvertinimų, tekdavo pasistengti“, – teigė pedagogė.

Paradoksalu, tačiau chemijos mokytoja, sėdėdama mokyklos suole, labiausiai nemėgo chemijos. Jos teigimu, ši disciplina ją baugino, atrodė kaip tamsus miškas.

„Kurį laiką sunkiausiai sekėsi chemija, man buvo sudėtinga suprasti šį dalyką. O ir mokytojos paprašyti pagalbos bijojau, net nežinau, kodėl. Vis dėlto, vieną dieną, sutelkusi visas jėgas, išdrįsau paprašyti mokytojos pagalbos. Ir štai dabar pati mokau chemijos kitus. Kai nori, viskas yra įmanoma“, – sakė ji.

Reklama

 

Ragina nebijoti

Pedagogės tvirtinimu, kiekvienam moksleiviui dažnai kyla iššūkių besimokant mokykloje: „Yra tokių dalykų ar temų, kur paprasčiausiai nesupranti, gi negali visose srityse būti profesionalas.“ Dažnai pagalbos paieškoms koją pakiša baimė, todėl mokinius K. Vaicekauskienė skatina nebijoti.

„Visiems mokiniams patarčiau nebijoti prieiti ir prašyti pagalbos. Jeigu norite išmokti ką nors naujo, drauge galima ir kalnus nuversti. Tam reikia tik noro ir pastangų. Esu ne vieną mokinį nuo minimalių žinių perkėlusi į kitą lygį, kartais net ir didžiausi chemijos engėjai ją pamildavo. Todėl nebijokite, prašykite pagalbos, stenkitės, nes viską darote dėl savęs”, – ragino chemijos mokytoja.

Nors, būdama moksleivė, K. Vaicekauskienė stropiai mokėsi, tačiau, jei ji turėtų galimybę duoti patarimą jaunesnei sau, tai būtų paskatinimas dar labiau susitelkti ir susikaupti mokytis.

„Jaunystėje buvau kiek padykusi, dėl to dabar mieliau susitelkčiau į mokslus gerokai atkakliau. Galbūt net pagalvočiau apie kitokią profesiją, nes kaip pradėjau savo gyvenimą mokykloje, taip čia esu iki šiandien”, – su šypsena kalbėjo pedagogė.

Reklama

Paklausta, kuriuo laikmečiu – šiuolaikiniame pasaulyje ar jos mokymosi metu – ji mieliau mokytųsi, pašnekovė dvejojo, tačiau galutinio atsakymo nepateikė, o pati mokyti vaikus labiau norėtų ne šiuolaikinių technologijų pasaulyje, o kaip anksčiau.

„Tuo metu mokytojui buvo kur kas didesnė pagarba, kurios šiais laikais pasigendu. Seniau mokytojas buvo autoritetas, su juo elgdavaisi itin mandagiai. Dabar dažnas mokinys net nesusimąsto apie tai. Žinoma, ne visi, bet yra tokių, kurie visai negerbia mokytojų“, – apgailestavo K. Vaicekauskienė. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Apie asmeninį gyvenimą retai atviraujantis dainininkas Edmundas Kučinskas pasidalijo jautriais išgyvenimais. Garsus...

Edmundas Kučinskas išgyveno skaudžią netektį nuotrauka, foto

 „Nuo pat pirmųjų dienų, kai Baltarusijos valdžia parodė savo jėgą, žmonės pasiruošė...

Lietuvoje prieglobstį gavusi baltarusių aktyvistė: Baltarusijoje per ilgai tylėjome ir nesidomėjome, todėl dabar mokame tokią didelę kainą nuotrauka, foto

Vakar treneris Bronius Vyšniauskas socialiniuose tinkluose savo asmeninėje paskyroje pasidalino nuotraukomis ir...

Gerus, nuoširdžius, nepavydžius žmones Dievas globoja nuotrauka, foto

Šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – atvira...

Tarasovai: kai tuokėmės, žmonės net lažinosi, kad ilgai kartu neišgyvensime nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...