2021 m. sausio 16 d. 02:51 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Komentarai

2017-11-22   08:48

IP: 76.167.231.171

In response to history getting lost, i have noticed some errors while translating from English to German to Lithuania. Lutz Wenau's grossvater was married to Auguste Donalies. So she was related to C.D. through one of his brothers. Not Lutz. His book is very detailed and shows his passion for family history! The Book is titled Einst war es die Gross Wildnis. "Eine Familiegesichte Aus Preussisch-Litauen in funf Jahrhunderten"
After reading the article in Donelacio zemes and through correspondence via email, i was told and read that the painting was probably not C.D. since Gustav Donalies lived in Germany. (ancestry.com) His eltern Johann Ludwig and Johanna Donalies geb Bothe eventually moved to live with them in Zeitz. But according to L. Wenau' book, he, (Johann Ludwig was born in Gumbinnen). My interest was first gained when I read that there were no known paintings of C.D. I hope to pass on such a beautiful family story to my children. As for the painting, i will go with what the Lithuanian experts told me. But I still wonder.

lietuvė

2017-05-13   15:19

IP: 46.249.187.55

Puikus straipsnis. Dėkingumas užplūsta už atkaklų ir kruopštų darbą, tiriant archyvinę medžiagą bei išsaugant istorinį Donelaičio paveldą. Juk tai buvusi mūsų, lietuvių, protėvių žemė.

> Hansas (aka Ivanas)

2017-04-27   11:20

IP: 78.56.73.87

Kokią čia nesąmonę suvėlei?

Hansas

2017-04-23   18:20

IP: 78.61.5.107


Verkiame dė Kaliningrado srities. O kodėl nieko negraudina sunaikinta Maźoji Lietuva?

DJ

2017-04-23   17:16

IP: 172.58.15.33

Lenin Putin panašiai skamba taip ?, be to abu Vladimirai, tai vien tik dėl to Putiną įmontavo į prezidentus, kad pakelti revoliucines nuotaikas prieš Jielcin reformas, nors pats Jelcin jį ir įmontavo kartų su Berezovkiu !. Beje Putina grindė savo politinę karjierą ne tik dėl panašiai skambančio Lenin ir Jielcin, bet ir pagal filmą "Hunting For Red October" kur jo pavardė paminėta kaip tos submarinos KGB-ė agentas nužudytas Lietuvio kapitono !. Livinenko buvo nužudytas Londone būtent pagal tą filmą nes Lietuvis nužudė Rusą nors tiesa Putinas yra ne Rusas, bet Žydas kuriais beje buvo Leninas, Stalinas, Hitleris, Jielcinas nad ir dar daug Žydų kurių prižudė paskui Stalinas kada atėjo į valdžią nukneckines tą patį Žydą Leniną !. Putinas nusprendė nužudyti Litvinenko būtent su radioaktyviu Poloniu ir pamastykite kodėl ?. Leninas buvo grynas pederastas-sifilitikas ir žiaurus žudikas-sadistas kuris kartų su Stalinu, Dzeržinskiu ir kitais panašiais komuniagomis jau tuomet ką tik atėjas į valdžą prižudė vargšų Rusų milijonais pagal savo koncepciją "крсный терор" !. Beje komuniagos yra kairių pažiūrų ką automatiškai reiškia liberastizmą, štai kodėl Leninas buvo pederastu !. Putinas nazionalinis lyderis toliau laiko to pederasto-sifilitiko Lenino lavoną "raudonojoje aikštėja" nes jis žydas ir nori po mirteis atsigulti šalia Lenino, nes tuomet bus užrašyta ant marmuro viršuje prie įėjimo į mauzoliejų, ne vien kaip dabar "ЛЕНИН", bet "ЛЕНИН-ПУТИН", bet juk buvo kurį laiką parašyta "ЛЕНИ-СТАЛИН", nes Stalino lavona ten gulėjo šalia Lenino, bet paskui visgi nusprendė palikti tik Lenino lavoną !, beje Putinas labai myli Staliną nes jis buvo toks pats žudikas kaip ir jis pats !. Tai reiškia, kad Rusija yra toliau komunistinė KGB-ėšninė totaliai korumpuota BARBARIZMATIJA ir jos valdžia to net neslepia, ir jiems dzin ką mąsto apie Rusiją visas pasaulis, nes mes turime daug branduolinių ginklų su kurias galime visa pasaulį padengti raidiokatyviais pelenais kurių bus beje ir Rusijoje tiek pat, ir daugiau, nes gaus atgal be jokios abejonės jei pirma nuspręs nuspausti raudoną migtuką ?!. Bet gal Putinas mano, kad Rusus radiacija neveiks, nes jų organizmai apsaugoti su "vodka" vietoje kraujo ?! . Free Prussia from Russia !.

Vytautas Lupeika

2017-04-22   23:17

IP: 86.38.2.69

Daugybę metų klaipėdietis šviesios atminties Adolfas Bušauskas vežė,nešė lietuvišką spaudą (laikraščius,žurnalus,knygas) į Karaliaučiaus kraštą.Tiek pat darė (ir dar daugiau) buvęs Klaipėdos Vytautų klubo narys šviesios atminties Vytautas Vileiša. Ne veltui pelnytai jie buvo vardinami šių laikų Lietuvos knygnešiais. Daugel čia minimų ir kitų vietų ir vietovių šie garbingi žmonės lankė ir džiugino ten gyvenančius lietuvius ir kitus vietinius gyventojus...Tai buvo-tęsėsi maždaug apie 1970-2010 metus...Daug dalykų jiedu pasikeisdami ,prisimindami kalbėdavo apie ten gyvenančių lietuvių godas,švietimą,ryšius su Lietuva...

Gražina

2017-04-22   14:57

IP: 78.61.75.177

Tikrai, apibendrinti nereikėtų. Kai buvo ketinama įvesti vizas į Kaliningrado sritį, dar be jų savaitę riedėjome per srities lietuviškąsias vietas. Ir sutikome daug nuostabių rusų, kuriems buvo gėda dėl šikinykų pilių griuvėsiuose, dėl sandėlių ir sporto salių buvusiose bažnyčiose. Jie mūsų ATSIPRAŠNĖJO, daug kas minėjo Donelaičio vardą, nors to nesiteiravome. Buvome priblokšti, kai, užsukę į Karaliaučiaus knygyna, jame radome dešimtis jaunų ir pusamžių žmonių, vartančių knygas su Kaliningrado srities miestų ir miestelių lietuviškais pavadinimais, vietinių ir lietuvių autorių knygas rusų kalba apie Donelaitį, apie Tolminkiemį, Tilžę ir pan. Lietuvos konsulate susipažinom su apsauginiu, lietuviu, kuris visą laisvą nuo tarnybos laiką buvo paskyręs Karaliaučiaus, o ir visos Kaliningrado srities istorijos studijoms. Tai jis teigė - rusai ypatingai yra susidomėję praeitimi. Ir ypač inteligentija, studentija nebeturinti to sindromo "Kaliningrad naš"...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

XXV rašytojos Ievos Simonaitytės vardo premijaskiriama Romualdui Deltuvui už knygą „Miško ūkis...

Ievos Simonaitytės premija – Romualdui Deltuvui nuotrauka, foto

Šiandien gražų 85-erių metų jubiliejų mini Lietuvos disko metimo čempionė ir rekordininkė,...

Jadvygai Sungailienei - graži sukaktis nuotrauka, foto

Tą sausį dar buvau viskuo. Sportininku, pedagogu, buriavimo treneriu, scenos darbininku ir...

Gintaras Vaičekauskas: Dvi dienos prieš 30 metų nuotrauka, foto

Ne tik Šilgalių kaime daugeliui pažįstama Milda Genovaitė Genevičiūtė Puodžiūnienė sako,...

Nuėjo mamos pramintu keliu, nors niekada to nenorėjo nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...