2021 m. sausio 15 d. 22:56 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

8-metį sūnų palaidojęs klaipėdietis prakalbo apie netektį

2020-06-27, 14:58

Gertrūda Katiliūtė, Tv3.lt

8-metį sūnų palaidojęs klaipėdietis prakalbo apie netektį nuotrauka, foto

© Tv3.lt fotomontažas

Reklama

Birželio 16-ąją kartu su skaitytojais dalijomės skaudžia žinia – mirė tūkstančius lietuvių širdžių pavergęs aštuonmetis iš Klaipėdos – Danielius Skersys. Praėjus kiek laiko po įvykusios nelaimės jautrius padėkos žodžius aplinkiniams skyrė ir berniuko tėtis, kuris sūnų iki šiol augino vienas.

Danielių, sulaukusį vos kelerių metų, visam gyvenimui paženklino rotavirusas. Būtent dėl jo sukeltų pasekmių berniukas visai nevaikščiojo, nejudėjo, nematė ir nekalbėjo. Deja, berniukas neišgyveno.

Praėjus kiek laiko, šiandien dienai Danieliaus tėtis Marius Skersys dėkoja visiems jį su sūnumi palaikiusiems žmonėms.

„Tariame ačiū grupės „Vilties spindulėlis“ administratoriams, grupės dalyviams bei globėjams. Didžiausia pagarba šeimos nariams – mano Tėvams, Danieliaus seneliams, kurie atidavė viską, kad tik Danieliukui būtų geriau“, – jautriai žodžius renka Danieliaus tėtis Marius.

Stipriai įsikibdavo tėčio ranką 

Prisimindamas paskutines savo sūnaus gyvenimo dienas, Marius šiandien tarsi ima suprasti, kad galbūt jo sūnus savo viduje iš tiesų kažką nujautė.

„Kai pagalvoju... Danieliukas kaip nujausdamas mane pasikvietė pabūti paskutines gyvenimo dienas kartu, savaitę prieš mirtį, kai atsidūrėme ligoninėje, kur buvome ištisas valandas kartu.  

Reklama

Paskutinį kartą su Danieliuku, nusikirpome nagučius, prausėmės, žaidėme, apsikabinę miegojome. Danieliukas turėjo tokį žaisliuką, kurį laikydavo rankytėje, tai jis to žaisliuko taip nenuspausdavo kaip duodavau savo ranką, net miegant suspaudavo taip stipriai ir nepaleisdavo...

Verkdavo retai, bet ligoninėje pradėjo verkti, nežinau ar tai sutapimas, bet po to daktarės apsilankymo, kuri blogai atsiliepė apie Danieliuko sveikatos būseną. Tad nusibraukėme ašarėles, apkabinau ir širdelės ritmas vėl normalizavosi“, – lemtingas akimirkas prisimena M. Skersys.

Laidotuvių dieną rinko meškiukus

Oficiali Danieliaus mirties priežastis – biologinė mirtis. Visai neseniai įvyko ir aštuonmečio berniuko laidotuvės. Kaip pasakoja Danieliaus tėtis, tą dieną berniuką į paskutinę kelionę palydėjo tikrai gausus būrys žmonių:

„Žmonių buvo labai gausiai susirinkę, atsiprašau kad ne su visais pavyko pabendrauti. Norintiems aplankyti Danieliuko urną, ją galite rasti Klaipėdoje Joniškių kapinėse, kolumbariume Nr. 1 blokas A, kripta Nr. 2. Priešais administracinį pastatą.

Laidotuvių metu buvo renkami pliušiniai meškiukai, kurie vėliau buvo padovanoti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų vaikučiams, kurie taip pat yra likimo nuskriausti“.

Danieliaus tėtis berniukui buvo įkūręs ir labdaros fondą, kuriam galėjo aukoti visi, norintys padėti mažamečiui stiprėti. Marius sako, kad į šį fondą buvo surinkta daugiau nei 100 000 eur, iš kurių panaudota per 55 000 eur. Pasak vyro, visi pinigai bus išdalinti organizacijoms, kurios padeda neįgaliems vaikams. Fondas bus uždaromas metų gale.

Mylėti ir tikėti 

Reklama

„Palinkėsiu nuo mūsų abiejų. Gyvenimas yra trumpas, mylėkite, tikėkite ir niekada nepasiduokite. Nežinau, gal mūsų istorija įkvėpė kažkiek papildomo gerumo. Viliuosi, kad ji paliko bent trupinėlį pėdsako jūsų širdyse.

Kartais, be žodžių apkabinimas reiškia visą eilę žodžių. Kai vaikas jaučiasi saugus šalia jūsų, visos kitos bėdos nebeatrodo tokios neįveikiamos. Nenustokite tikėti. Viltis miršta paskutinė. Sėkmes ir būkite laimingi“, – be galo jautriai linki sūnaus netekęs vyras.

Skaitytojams, kurie dar nebuvo susipažinę su mažamečio Danieliaus istorija, pateikiame anksčiau publikuotą interviu su berniuko tėčio Mariumi Skersiu:

Šios istorijos pradžia – ganėtinai laiminga ir per daug neišsiskirianti iš kitų šeimų istorijų. Marius drauge su savo dabar jau buvusia žmona, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Danielius šį pasaulį išvydo visiškai sveikas, apipiltas tėvų meilės ir rūpesčio.

Tiesa, po mėnesio laiko berniukui buvo nustatyta įgimta hipoterozė (berniukas gimė su per didele skydliauke), dėl kurios berniukas nuo pat pradžių vystėsi lėtai, pradėjo kalbėti ir vaikščioti, sulaukęs tik 2 metukų.

Du kartus ištiko klinikinė mirtis

Sulaukęs 2,5 metų, Danielius rugsėjį pradėjo lankyti darželį, bet jau po dviejų mėnesių vaikas susirgo rotavirusu, dėl kurio darželyje buvo paskelbtas ir karantinas.

Reklama

„Keturias dienas jis praleido Klaipėdos universitetinėje ligoninėje infekciniame skyriuje, vėliau išleido mus gydytis į namus. Vieną dieną, Danieliui namuose prasidėjo mikroepilepsija, jis pasidarė vangus, sutriko kvėpavimas“, – prieš kiek laiko prisiminė Danieliaus tėtis.

Tėvai skubiai iškvietė greitąją pagalbą, kurios belaukiant vos per 20 minučių vaikas tiesiog geso akyse. Ligoninę šeima pasiekė maždaug per 40 minučių, kol gydytojai pildė priėmimo dokumentus, Danielių, deja, ištiko klinikinė mirtis.

„Danielių gaivino gal apie dvi valandas pati skyriaus vedėja. Jį atgaivino, tačiau ligoninėje po dviejų parų jį ištiko antrą kartą klinikinė mirtis. Tada jam buvo sukelta dirbtinė koma, dėl nesustabdomos smegenų edemos. Buvo atlikta gausybę tyrimų, bet visi jie parodė, kad Danielius yra visiškai sveikas“, – tikino pašnekovas.

Medikai kurį laiką įtarė, kad berniukui gali būti encefalitas, vėliau diagnozė pakeista į cerebrinį paralyžių. Galiausiai Danieliui nustatytas spazminis tetrapleginis cerebrinis paralyžius. Vėliau paaiškėjo ir dar viena skaudi žinia – berniukas apako.

Be to jam diagnozuota ir epilepsija, o praėjusią vasarą Danieliui pasidarė sunku nuryti maistą, todėl tam jam buvo suformuota gastrostoma. Kaip sakė Danieliaus tėtis, tai buvo dar vienas didelis šokas ir žingsnis atgal. Tačiau po jos vaikas galėjo būti maitinamas tiesiai į skrandį.

Danielių mama paliko

Marius savo sūnų Danielių jau daugiau nei trejus metus augino vienas. Prie vaiko priežiūros stipriai prisidėdavo Mariaus mama, Danieliaus močiutė. Būtent ji likdavo su berniuku namuose, kai Marius išskubėdavo į darbą.

Reklama

Daugiausiai Danielius su aplinkiniais stengdavosi bendrauti savo emocijomis, Danieliaus tėtis visuomet, grįžęs iš darbo, berniukui papasakodavo kaip sekėsi jo diena.

Berniuko tikroji mama, deja, prieš gerus tris metus išėjo pas kitą vyrą. Kaip prisimena Marius, moteris jį paliko, pasiėmusi ir vaiką.

„Tada ji iš viso man neleido matytis su vaiku, teko bylinėtis per teismus. Ir, kaip aš sakau, tada man teismų praktika atsuko nugarą, buvo leista su Danieliumi matytis vos du kartus per mėnesį. Man tai netiko, mačiau, kad vaiką matysiu dažniau, jeigu atsiimsiu ieškinį. Praėjus po to gal dviem savaitėms, ji ištekėjo už kito vyro“, – tuomet sakė jis.

O tada, pasak Mariaus, Danieliaus mamos elgesys pasikeitė neatpažįstamai. Jai nebereikėjo tokio vaiko, siųsdavo Marių į ligoninę kiekvieną kartą, kai ten atsidurdavo Danielius, nors moteris puikiai žinojo, kad vyras dienomis dirba.

Sūnui pinigų nemokėjo iki šiol

Vieną dieną moteris Mariui pateikė ultimatumą: pasiimk vaiką arba jis eis į savaitinį darželį. Marius neturėjo kito pasirinkimo, nenorėjo, kad jo vienintelis sūnus leistų dienas su svetimais žmonėmis.

Nuo to laiko motina Danielių aplankė vos du kartus.

Reklama

„Pasimato ir pamiršta, bandė vieną kartą šmeižti mane, sakydama, kad neleidžiu matytis su vaiku, bet viskas išėjo iš krašto, nes sakė, kad ignoruoju skambučius ir neatsiliepiu. Patariau patikrinti išklotines skambučių ir žinučių, viską darė greičiausiai dėl to, kad ji yra skolinga mums daug pinigų“, – tuomet pasakojo vyras.

Prisidėti prie pagalbos skaudžios nelaimės ištiktai šeimai galite, paspaudę čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

XXV rašytojos Ievos Simonaitytės vardo premijaskiriama Romualdui Deltuvui už knygą „Miško ūkis...

Ievos Simonaitytės premija – Romualdui Deltuvui nuotrauka, foto

Šiandien gražų 85-erių metų jubiliejų mini Lietuvos disko metimo čempionė ir rekordininkė,...

Jadvygai Sungailienei - graži sukaktis nuotrauka, foto

Tą sausį dar buvau viskuo. Sportininku, pedagogu, buriavimo treneriu, scenos darbininku ir...

Gintaras Vaičekauskas: Dvi dienos prieš 30 metų nuotrauka, foto

Ne tik Šilgalių kaime daugeliui pažįstama Milda Genovaitė Genevičiūtė Puodžiūnienė sako,...

Nuėjo mamos pramintu keliu, nors niekada to nenorėjo nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...