2021 m. sausio 15 d. 20:26 val., penktadienis

„Švyturio“ stipendija

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs"

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

SVARBA. "Ši stipendija jaunam žmogui yra nepaprastai svarbi ir reikšminga", - sakė G. Kalvaitienė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti. Šiais metais gauti stipendiją iš viso kandidatavo 27 veržlūs, aktyvūs ir verslūs klaipėdiečiai.

Kaip ir praėjusiais metais vertinimo komisiją sudarys 5 nariai: bendrovės "Švyturys-Utenos alus" vadovas Rolandas Viršilas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, "Vakarų ekspreso" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus ir pernai komisijos gretas papildę nariai: Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovė dr. Genutė Kalvaitienė ir Klaipėdos universiteto atstovas dr. Darius Daunys.

Visi šie komisijos nariai tars paskutinį žodį ir atsižvelgdami į klaipėdiečių palaikymą spręs, kuriam iš 5 finalininkų bus įteikta jau septintoji 4 000 eurų dydžio stipendija.

Penkis pirmuosius metus komisiją sudarydavo trys asmenys, tačiau bendrovės "Švyturys-Utenos alus" vadovas pernai metais išreiškė norą, kad trijų asmenų vertinimo komisiją papildytų Klaipėdai nusipelnę žmonės.

"Pasiteisino pernai metų sprendimas išplėsti komisijos narių ratą. Praturtėjome naujais požiūriais, argumentais, artimesniu Klaipėdos jaunimo veiklos, problemų pažinimu. Aišku, ir naujomis idėjomis apie tai, kokia turėtų būti mūsų mylimo miesto ateitis, vizija. Esu tikrai dėkingas naujiesiems nariams ir labai laukiu šiemetinio posėdžio", - sakė R. Viršilas.

KOMISIJA. "Labai džiaugiuosi pernai metų sprendimu išplėsti komisijos narių ratą", - sakė R. Viršilas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Pernai komisijos gretas papildęs Klaipėdos universiteto Mokslo ir inovacijų prorektorius dr. D. Daunys tikino, jog, kaip ir pernai, kandidatai yra labai stiprūs ir be galo skirtingi, o kiekvienam jaunam ir aktyviam žmogui, siekiančiam karjeros aukštumų, toks įvertinimas yra nepaprastai svarbus. D. Daunys atskleidė, jog turi tam tikrus kriterijus, kuriais vadovaujasi būdamas komisijos nariu, o jie nuo pernai metų nepasikeitė.

"Pagrindinis kriterijus yra kiek ir ką žmogus nuveikė, už ką turėtų tapti nugalėtoju, nes kandidatų nemažai ir visi jie be galo skirtingi ir stiprūs. Taip pat svarbus kriterijus yra kuo ir kaip žmogus nusipelnė miestui", - vardijo D. Daunys.


NUOPELNAI. "Svarbus kriterijus yra kuo ir kaip žmogus nusipelnė miestui", - tikino D. Daunys. Klaipėdos universiteto nuotr.

Didžiulę šio konkurso svarbą pastebėjo ir dar viena komisijos narė, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja dr. G. Kalvaitienė. Jos teigimu, klaipėdiečiai ir miesto bendruomenė konkurso metu turėjo galimybę atkreipti dėmesį į jaunąją kartą, kuri ne tik gyvena, bet ir kuria Klaipėdoje bei klaipėdiečiams.

"Klaipėdiečiai ir platesnė bendruomenės dalis pamato, paskaito, išgirsta, atkreipia dėmesį į jaunąją kartą, kuri gyvena ir kuria Klaipėdoje. Jau net nekalbu apie naudą pačiam stipendininkui, juk labai svarbu būti įvertintam, pastebėtam, gauti patvirtinimą, kad tai, ką tu darai, yra nepaprastai svarbu ir reikšminga", - sakė G. Kalvaitienė.

Primename, jog anksčiau šį apdovanojimą jau yra gavęs Klaipėdos universiteto mokslininkas Žydrūnas Lukošius, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis ir menininkė Agnė Kišonaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktadienį paskelbta, kad septintoji bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“...

Apdovanotas septintasis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatas nuotrauka, foto

Šį penktadienį paaiškės, kam atiteks septintoji bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigta "Klaipėdos švyturio...

Klaipėdos talentams atiduota 21 tūkst. balsų nuotrauka, foto

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“...

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas...

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...