2020 m. gruodžio 3 d. 22:47 val., ketvirtadienis

„Švyturio“ stipendija

Vaikiškos knygos ir paukščių kupinos iliustracijos

Reklama

"Jeigu suaugęs vis dar turi vaiko širdį, esi pats laimingiausias" - tokia mintimi vadovaujasi Ugnė Lidžiūtė, studijuojanti grafinį dizainą. Ji iliustravo knygą vaikams anglų kalba, taip pat jos iliustracijos puošė jogos korteles, motyvacinių pasisakymų ir padrąsinimų korteles vaikams. Jos svajonė - kurti mokymo priemones vaikams, kurie skatins juos greičiau išmokti skaityti bei likti pozityviems.

Ugnė, "Vakarų ekspreso" skaitytojų sprendimu, pateko į konkurso "Švyturio Klaipėdos ateities stipendijai" gauti finalininkų penketuką.

Kaip jauteisi, sužinojusi, kad patekai į kitą etapą?

Labai apsidžiaugiau, labai svajojau apie tai, labai to norėjau. Žinau, kad mane pasiūlė mano buvusi dėstytoja. Mano gimtajame miestelyje mane visi labai palaikė, ragino vieni kitus balsuoti.

Kaip susidomėjai piešimu?

Jau nuo mažens mėgau piešti. Kai tik paėmiau pieštuką į rankas, bandžiau piešti gyvūnus. Buvau viena tų, kuri kartais pasislėpusi piešia, o kartais net nepajusdama pasaulį pradeda perkelti ant popieriaus lapo. Mama, pastebėjusi mano talentą, surado laikraštyje skelbimą apie Šilutės meno mokyklą, mane ten užrašė.

Reklama

Ką tau labiausiai patinka piešti?

Man patinka piešti mitologines būtybes, taip pat - kasdienybę ir gamtą. Pavyzdžiui, Klaipėda man yra didžiausias įkvėpimas. Pabūnu senamiestyje ar prie jūros ir jau gimsta mintys iliustracijai. Kai buvau maža, mano močiutė, lietuvių kalbos mokytoja, man dažnai pirkdavo pasakų knygas su paveikslėliais. Vaikystę praleidau bibliotekoje - turėjome nuostabią bibliotekininkę, ten buvo židinys, ant kurio visi vaikai galėdavo piešti. Augau visą gyvenimą su knyga, tad ir dabar noriu iliustruoti knygas vaikams.

O koks yra piešimo procesas?

Kartais nupiešiu eskizą ranka, tačiau dažniausiai iškart piešiu kompiuteriu. Taip lengviau pradėti ir pabaigti darbą, paprasčiau ištaisyti klaidas ar pakoreguoti spalvas.

Iliustravai knygą "The Voice of an Elf". Apie ką ji?

Apie mažą mergaitę, Dievą ir meditaciją. Iliustruoti knygai prireikė maždaug trijų mėnesių. Su rašytoja bendradarbiauti buvo lengva, nes idėjos sutapo ir lengvai susikalbėjome. Knyga skirta užsienio rinkai, ji yra anglų kalba, bet autorė tikisi, kad bus galima ją išleisti ir Lietuvoje.

Reklama

Kokie tavo mėgstamiausi animaciniai filmai?

Mano mėgstamiausi filmai yra sukurti "Pixar", "Disney", "Dreamworks" kompanijų. Animaciniuose filmuose dažna pagrindinė mintis: jeigu suaugęs vis dar turi vaiko širdį, esi pats laimingiausias. Tada neprarandi to vaikiškumo, nes suaugusiųjų gyvenimas kartais liūdnas ir banalus. Norėčiau tą beviltiškumą išsklaidyti.

Kokie menininkai tave įkvepia?

Daugiausia įkvėpimo semiuosi iš "Instagram" darbus rodančių menininkų. Vienos mano mėgstamiausių menininkių yra Rocio Sanchez, Beatrice Blue. Aš svajoju, kad kada nors sugebėsiu kurti tokias pasakiškas iliustracijas kaip jos. Labai norėčiau pagauti jų piešimo stilių ir spalvinimo ypatybes. Vis bandau eksperimentuoti. Pajutau, kaip patobulėjau per tuos trejus metus, seniau su šešėliais sunkiai būdavo, o pastaraisiais mėnesiais išmokau juos daryti sluoksniais. Mano piešiniai labiau stilizuoti, jie nėra realistiški. Todėl man patinka piešti mitologines būtybes, įvairius personažus, o ne realistiškus žmonių portretus ar anatomijos analizes. Dažnai įkvėpimas ateina netikėtai. Pavyzdžiui, važiuodama automobilyje pamatau, kaip paukščiukai žaidžia ant tvoros. Taip pat padeda įvairios dainos, jų žodžiai. Šiomis dienomis klausausi Billie Eilish ir The Lumineers albumų ir kūrinių. Turiu mėgstamiausias dainas ir pagal jas bandau kurti iliustracijas.

Gal buvo kokių smagių nutikimų, susijusių su piešimu?

Per meno mokyklos stojamąjį egzaminą pirmą kartą piešiau žmogų. Profesorius ėmė ir užkliuvo už mano darbo, šis nukrito. Laimė, kad tai nebuvo dažais tapytas darbas, o pieštas pieštukais, tad darbui ir profesoriui buvo viskas gerai.

Reklama

Kokie tavo planai ateičiai?

Norėčiau daryti tai, ką noriu, norėčiau iliustruoti ir skirti kuo daugiau laiko piešiniams ir menui. Norėčiau kurti Klaipėdoje, garsinti miestą, kurti iliustracijas apie jūrą. Taip pat su mama planuojame išleisti knygą vaikams apie mažą rožinį drambliuką, ji padėtų išmokti skaityti. Mano turėtos knygos, skirtos mokytis skaityti, būdavo blankios. Manosios būtų kitokios, kurios padėtų ne tik atsiminti raides, bet ir nejučia paskatintų atsiversti kitą puslapį, pamatyti kitą iliustraciją. Taip vaikai pradėtų skaityti neverčiami. Norėčiau dirbti iliustratore žurnale ar dizaino įmonėje. Tikiuosi, kad mano darbai bus pastebėti.

Kodėl manai, kad būtent tu turėtum laimėti?

Tai būtų mano svajonės išsipildymas. Aš svajoju atlikti du darbus. Pirmiausia noriu investuoti į savo kūrybą. Aš kuriu kompiuteriu, naudodama pelę, o užsienio grafinio dizaino dailininkai dirba su profesionaliomis piešimo planšetėmis, todėl norėčiau nusipirkti piešimui tinkamiausią planšetę. Taip pat norėčiau padaryti gerą darbą gyvūnams - svajoju nuvykti į miesto prieglaudą ir dalį pinigų skirti jiems.

NORAS. "Norėčiau, kad abėcėlės knyga būtų ne tik abėcėlė, bet ir istorija, kuri skatintų skaityti", - sako jaunoji iliustratorė Ugnė Lidžiūtė.

Asmeninio albumo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktadienį paskelbta, kad septintoji bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“...

Apdovanotas septintasis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatas nuotrauka, foto

Šį penktadienį paaiškės, kam atiteks septintoji bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigta "Klaipėdos švyturio...

Klaipėdos talentams atiduota 21 tūkst. balsų nuotrauka, foto

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“...

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas...

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 47 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...