2021 m. sausio 16 d. 22:48 val., šeštadienis

„Švyturio“ stipendija

„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui

(5)

„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui nuotrauka, foto

ĮVERTINO. Bendroje nuotraukoje įsiamžino visi šiųmečio konkurso finalininkai ir komisija. "Visi jie savo talentu jau dabar prisideda prie Klaipėdos miesto ir krašto kūrimo, garsinimo. Kiekvieno jų indelį jau pastebėjo ir įvertino miesto bendruomenė, o tai svarbiausia", - ceremonijos, kuri vyko naujojoje alaus darykloje "Švyturys Brewery", metu kalbėjo meras.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Antradienį įteikta penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija. Šiemet speciali konkurso komisija nusprendė 4 tūkst. eurų vertės apdovanojimą skirti 25 metų laivų inžinieriui, pirmo kurso doktorantui Lukui Norkevičiui.

NETIKĖTA. "Tikrai netikėta, net sunku rinkti žodžius. Pasistengsiu nenuvilti ir parodyti, kad buvau vertas šios stipendijos", - apdovanojimų ceremonijos metu nedaugžodžiavo stipendijos laimėtojas, jaunasis inžinierius Lukas Norkevičius.

"Tikrai netikėta, net sunku rinkti žodžius. Mano akimis, kiti kandidatai kur kas stipresni už mane. Tikiu, jog ši stipendija man suteiks daugiau paspirties ir atsakomybės, pasistengsiu nenuvilti ir parodyti, kad buvau to vertas", - apdovanojimų ceremonijos metu nedaugžodžiavo jaunasis inžinierius.

Nori sumažinti oro taršą

Stipendiją jaunuolis žada skirti mokslinei veiklai. Kadangi L. Norkevičius yra doktorantas, antrais ar trečiais studijų metais jam bus privaloma trijų mėnesių mokslinė stažuotė užsienyje, reikės atlikti savo tyrimą.

L. Norkevičiaus disertacija skirta tyrimams, kurie leistų uostamiesčio jūrų vilkikuose panaudoti suskystintąsias gamtines dujas ir gerokai sumažinti oro taršą. Vaikinas turi galimybę studijuoti užsienyje, tačiau nori likti Lietuvoje ir savo žinias pritaikyti Klaipėdos uoste.

Iš Rietavo kilęs vaikinas vaikystėje lankė meno mokyklos smuiko klasę. Vis dėlto vaikiną labiau traukė matematika, braižyba, tad 10 klasėje apsisprendė sukti inžinieriaus keliu. Klaipėdos universitete studijavo laivų inžineriją, gavo bakalauro laipsnį, baigė laivų projektavimo ir statybos magistro studijas.

Prisideda prie Klaipėdos krašto kūrimo

Kuriam dalyviui skirti 4 tūkst. eurų vertės stipendiją sprendė speciali komisija, kurią sudarė "Švyturio-Utenos alaus" generalinis direktorius Rolandas Viršilas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir dienraščio "Vakarų ekspresas" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus.

Reklama

"Mūsų apdovanojimas pavadintas "Švyturio" Klaipėdos ateities stipendija", tad logiška, kad jis atitenka žmogui, kuris kuria Klaipėdą ir savo ateitį glaudžiai sieja su šiuo miestu. Neįsivaizduojame Klaipėdos be uosto ir laivų, o ateities - be aplinkai draugiško ir ekologiško transporto, todėl buvo sunku įsivaizduoti ir Luko Norkevičiaus be "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos", - kalbėjo R. Viršilas.

V. Grubliauskas neslėpė, kad nuspręsti, kuris dalyvis verčiausias gauti stipendiją, buvo gana sudėtinga - visi finalininkai to verti: "Stiprėti, kilti ir augti miestas gali tik paskui tuos, kurie yra priekyje, todėl kiekvienas dalyvis yra vertas šio apdovanojimo. Be abejo, visi "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos finalininkai - labai skirtingi. Skiriasi jūsų interesai bei požiūriai į daugelį dalykų. Tačiau vienas dalykas juos neabejotinai vienija - jie visi savo talentu jau dabar prisideda prie Klaipėdos miesto ir krašto kūrimo, garsinimo. Kiekvieno jų indelį jau pastebėjo ir įvertino miesto bendruomenė, o tai svarbiausia."

G. Tomkus pasidžiaugė, kad renginyje dalyvauja ne tik šiųmečio konkurso finalininkai, bet ir visi ankstesnių metų stipendininkai. "Praeina metai, kiti, ir tų žmonių nelieka, jie užsimiršta. O šiame konkurse mūsų būrys ateityje tik augs!" - entuziastingai kalbėjo G. Tomkus.

Įteikta penktoji stipendija

"Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija kasmet įteikiama aktyviam ir talentingam klaipėdiečiui. Šiemet įteikta stipendija - jau penktoji, Anksčiau šį apdovanojimą yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė. Pastarieji trys stipendijos laimėtojai dalyvavo ir šiųmetinėje apdovanojimų ceremonijoje.

Be L. Norkevičiaus, šiųmetės "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos finale dalyvavo dar devyni pretendentai: aktorius, vienas iš klounų teatro studijos "Dulidu" įkūrėjų Liudas Vyšniauskas, mokslininko karjeros Kembridžo universitete siekiantis Gilbertas Umbražūnas, elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius, Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis, kino režisierė Emilija Riviere, režisierius, vienas iš teatro "ŠouXmas" įkūrėjų, Domininkas Malajavas, muzikantas ir iliustratorius Karolis Rupkus, perspektyvus buriuotojas, laivavedybos studentas Dominykas Kneižys. Visi jie buvo apdovanoti gėlėmis ir dienraščio "Vakarų ekspresas" prenumeratomis.

Švyturio" aludariai "Švyturio Klaipėdos kilmės fondą" įsteigė 2012 metais. Fondas remia uostamiesčio kultūros, meno projektus, bendruomenės programas.

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Labai šaunu

2018-07-12   11:11

IP: 88.118.165.148

Toks paskatinimas jauną žmogų tikrai įkvepia rimtiems darbams, o ir suma nemenka, jau galima kažką nuveikti.

Tm

2018-07-11   11:55

IP: 188.69.197.166

Tik rimčiausi laimi:) Sveikinu!!

Kame

2018-07-11   08:13

IP: 188.69.208.125

Sprendžiant iš bendros nuotraukos, laimėjęs stipendiją vaikinas pats nelaimingiausias. Visi kiti dalyviai šypsosi. Matyt, inžinierius suprato, kad dabar kažkam teks atidirbti. Nemokamas sūris – tik pelėkautose. :))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktadienį paskelbta, kad septintoji bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“...

Apdovanotas septintasis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatas nuotrauka, foto

Šį penktadienį paaiškės, kam atiteks septintoji bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigta "Klaipėdos švyturio...

Klaipėdos talentams atiduota 21 tūkst. balsų nuotrauka, foto

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“...

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas...

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...