2019 m. liepos 18 d. 01:38 val., ketvirtadienis

„Švyturio“ stipendija

Klaipėdos talentus vertins gausesnė komisija

(1)

Klaipėdos talentus vertins gausesnė komisija nuotrauka, foto

PRASMĖ. Šiemet kandidatus į "Klaipėdos švyturio ateities" stipendiją vertinsiantys akademikai dr. Genutė Kalvaitienė ir dr. Darius Daunys sako, kad stipendija yra naudinga ir miestui, ir nuo miesto bendruomenės ją gaunančiai jaunajai kartai.

Reklama

Įsibėgėjant konkursui bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti skelbiama naujovė. Šiais metais vertinimo komisijos gretose - du nauji nariai.

Bendrovės "Švyturys-Utenos alus" vadovas Rolandas Viršilas jau anksčiau buvo išreiškęs norą, kad trijų asmenų vertinimo komisiją papildytų Klaipėdai nusipelnę žmonės.

Šiemet vertinimo komisijoje, be R. Viršilo, Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko ir "Vakarų ekspreso" vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Tomkaus, bus dar du nariai - Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovė dr. Genutė Kalvaitienė ir Klaipėdos universiteto atstovas dr. Darius Daunys.

Visi jie spręs, kuriam iš net 31 kandidato bus įteikta 4 000 eurų dydžio stipendija.

Leidžia pastebėti

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos skyriaus vadovė, socialinių mokslų daktarė G. Kalvaitienė šioje aukštojoje mokykloje dirba jau 20 metų. Be to, dalyvauja ir įvairiose Klaipėdos miesto visuomeninėse tarybose, komisijose, jai tenka prisiliesti ne tik prie akademinės veiklos, bet ir jūrinės kultūros, edukacijos, istorijos.

Dr. G. Kalvaitienės nuomone, "Klaipėdos švyturio ateities" stipendija yra labai prasminga.

Reklama

"Pirmiausia labai svarbu yra pastebėti žmones. Prasidėjus kandidatų siūlymui pamatai, kiek aplink yra aktyvių, kūrybingų jaunų žmonių, dirbančių labai įvairiose sferose. Manau, jau vien tai yra nemažas laimėjimas", - sakė pašnekovė.

Jos teigimu, šiais metais gauti stipendiją pretenduoja marga puokštė talentų: menininkų, sportininkų, inžinierių, mokslininkų ir kitų.

"Man, kaip žmogui, kaip miestietei, įdomu pamatyti tuos žmones. Manau, tai yra pagrindinė vertybė - sustabdyti akimirką ir pasižiūrėti, kiek aktyvių jaunų žmonių turime. Tai tarsi pasitikrinimas, įvertinimas, kad tai, ką darai, yra prasminga ne tik tau, bet ir miestui, bendruomenei, visuomenei. Manau, kad stipendijos laimėtojui, be piniginės paskatos, tai taip pat yra svarbus prizas", - pabrėžė dr. G. Kalvaitienė.

Jos nuomone, galbūt ryškiausiai viešumoje būna matomi meno kūrėjai ir atlikėjai, o ši stipendija kaip tik parodo visų sričių talentus.

"Ši stipendija leidžia išryškinti ir pastebėti tuos žmones. Tai vienareikšmiškai yra labai graži klaipėdietiška iniciatyva", - sakė dr. G. Kalvaitienė.

Žvelgiama į lyderius

"Pats esu šito universiteto auklėtinis, pačios pirmos universiteto laidos absolventas ir Klaipėdos miesto patriotas, gimęs Klaipėdoje ir užaugęs", - taip prisistatė Klaipėdos universiteto mokslo ir inovacijų prorektorius dr. D. Daunys.

Reklama

Jūrinių tyrimų srityje visą gyvenimą dirbantis dr. D. Daunys yra dalyvavęs įvairiose mokslinėse ekspedicijose, o šiuo metu eina administracines pareigas ir stengiasi padėti kolegoms mokslininkams.

"Manau, kad "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijos pavadinimas yra labai simboliškas. Yra du svarbūs momentai. Žodis "ateities" reiškia, kad žvelgiame į lyderius, kurie ateityje bus pirmose miesto vystymo, bendruomenės telkimo gretose. Kitas dalykas - mes, Klaipėdos miesto bendruomenė, patys turėtume išskirti, įvertinti pačius aktyviausius, pilietiškiausius, inovatyviausius, gabiausius ir kitus pačius pačiausius jaunus miesto žmones. Tai yra įvertinimas jiems, nes jiems labai svarbu, kad jie būtų pripažinti ir paskatinti miesto bendruomenės, nepriklausomai nuo to, kurioje srityje jie dirbtų. Taigi, matau dvejopą šios stipendijos naudą - ji yra naudinga ir miestui, ir nuo miesto bendruomenės ją gaunančiai jaunajai kartai", - nuomonę išsakė Klaipėdos universiteto prorektorius.

Dr. D. Daunys skaičiavo, kad šiais metais apie trečdalis kandidatų stipendijai gauti yra susiję su Klaipėdos universitetu. Tačiau tai, prorektoriaus teigimu, tikrai nekliudys objektyviam vertinimui - bus tam tikri kriterijai, kurie bus taikomi visiems.

"Gali būti, kad gal net labiau kritiškai pažiūrėsiu, kadangi žinau universiteto bendruomenės narius. Taip pat pasidomėsiu ir detaliau. Universitete mane jau žino kaip kritiškai mąstantį ir vertinantį žmogų. Bijau, kad nebūtų atvirkščiai", - juokavo pašnekovas.

INFORMACIJA

Balsavimas už pasiūlytus kandidatus vyksta popieriniais dienraštyje "Vakarų ekspresas" spausdinamais kuponais ir portale www.VE.lt. Už pateiktas kandidatūras bus galima balsuoti iki birželio 25 d. 12 val.
Į kitą balsavimo etapą pateks ne 5, kaip buvo numatyta, o net 10 daugiausiai balsų sulaukusių jaunųjų Klaipėdos krašto talentų.
Visi konkurso finalininkai bus pristatyti vertinimo komisijai ir skaitytojams dienraštyje ir portale. Už juos bus galima balsuoti iki liepos 8 d. 12 val. popieriniais kuponais ir internetu.
Sumuojant balsavimo rezultatus vienas popierinis kuponas prilygs 10 internetinių balsų. Redakcija, pastebėjusi nesąžiningą balsavimą, pasilieka sau teisę anuliuoti balsavimo rezultatus.
Galutinį žodį tars komisija, atsižvelgusi į klaipėdiečių palaikymą. Komisija nuspręs, kuris jaunasis talentas bus paskatintas jau šeštąja "Klaipėdos švyturio ateities" stipendija.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Visi nariai puikūs

2019-06-20   17:10

IP: 188.69.214.148

Išskyrus gal tik vieną- tą amžinąjį liberalų merą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

"Toks jaunas ir jau mokslininkas", - išvydę, kad šiemet "Klaipėdos švyturio ateities...

Mokslininkas tikisi sudominti stambius užsienio žaidėjus nuotrauka, foto

Iškilmingame renginyje jau 6-ąjį kartą įteikta „Klaipėdos švyturio ateities” stipendija. šiemet 4...

Įteikta „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį baigėsi balsavimas už "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijos finalininkus. Kam...

Stipendijos finalininkai nekantriai laukia ketvirtadienio nuotrauka, foto

Senąją baltų religiją ir mitologiją tyrinėjantis jaunas Klaipėdos mokslininkas Žydrūnas Vičinskas "Klaipėdos...

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...