2020 m. balandžio 9 d. 12:22 val., ketvirtadienis

„Švyturio“ stipendija

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos nuotrauka, foto

DĖSTYTOJAS. Žydrūnas Vičinskas (viduryje) su pirmaisiais studentais iš užsienio, kuriems Klaipėdos universitete dėstė baltų mitologijos kursą anglų kalba.

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Senąją baltų religiją ir mitologiją tyrinėjantis jaunas Klaipėdos mokslininkas Žydrūnas Vičinskas "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai nominuotas už mokslo populiarinimą, visuomeninę ir edukacinę veiklą, akademinius pasiekimus, Klaipėdos universiteto ir miesto vardo garsinimą, Mažosios Lietuvos etninės kultūros puoselėjimą, tačiau šiuo metu oficialiai yra bedarbis.

"Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti esate pasiūlytas trečią kartą. Kaip jaučiatės?

Seniai supratau, jog pats dalyvavimas - paskata. Ačiū už pasitikėjimą ir palaikymą Klaipėdos universiteto kolegoms, kurie šiemet mano kandidatūrą pasiūlė konkurso organizatoriams, ir, žinoma visiems, kurie iššvaistė savo vienetinio gyvenimo minutę balsuodami. Dėkoju!

Kokius savo darbus, pasiekimus per pastaruosius metus pats labiausiai vertinate, didžiuojatės?

Išskirčiau tris dalykus. Pirmiausia, džiaugiuosi, kad sėkmingai pavyko apginti ketverius metus brandintą disertaciją.

Antra, remiantis disertacija mano parengtas mokslinio darbo projektas laimėjo Lietuvos mokslų akademijos organizuojamą geriausio 2018 m. mokslinio darbo vardą humanitarinių mokslų srityje. Valstybinė lietuvių kalbos komisija jį pripažino kaip taisyklingiausia ir stilingiausia kalba parašytą mokslinį darbą.

Svarbus man įvykis buvo egzaminas, kuriame neseniai pirmąkart dalyvavau ne kaip studentas, o kaip egzaminatorius. Keistas jausmas, bet man patiko.

Šių metų pavasario semestre baltų mitologijos kursą (anglų kalba) dėsčiau dviem studentams. Veikiausiai, galvojate, kodėl tiek mažai? Manau, jog šiandieniniame kontekste tai beveik retorinis klausimas, dėl to neieškosiu konkrečių atsakymų. Galiu nebent pasakyti, kad ruoštis paskaitoms bei egzaminui buvo įdomi ir naudinga patirtis, kurią vertinu teigiamai.

Kokie darbai, idėjos šiuo metu jums yra svarbiausi, kam skiriate daugiausia laiko?

Paradoksas, bet šiuo metu esu bedarbis. Klaipėdos universitete jaunesniuoju mokslo darbuotoju dirbau laikinai, sutartasis laikas baigėsi birželio 28 d. Taigi, ponios ir džentelmenai, šią vasarą esu laisvo oro direktorius - nieko nedirbu. O kalbant rimtai, nuo rugsėjo 2 d. vėl turėčiau užsiimti moksline veikla Klaipėdos universitete. Atrodo, taip ir bus.

Tačiau vietoje nestoviu, susirandu veiklos arba ji susiranda mane. Šiuo metu padedu ruoštis Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro rengiamam tarptautiniam festivaliui "Lauksnos", kurio metu Klaipėdą užplūs įspūdinga kultūros banga iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Dar daugiau - mano žiniomis, didžioji dalis festivalyje pristatomų tradicijų yra įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Žodžiu, renginys - aukso vertės. Dėl to, naudodamasis proga, visiems klaipėdiečiams rekomenduoju išlįsti iš namų, arba atsiplėšti trumpam nuo jūros ir pamatyti festivalį "Lauksnos", kuris vyks liepos 11-14 d. (daugiau informacijos - www.lauksnos.lt).

Reklama

Būtų nuodėmė nepasigrožėti pasaulio kultūromis, kai šios pačios atvyksta į Klaipėdą, o visi planuojami renginiai - nemokami. O kai pastarasis folkloro festivalis pasibaigs, viliuosi turėsiąs šiek tiek laiko toliau rengti savo pirmąją monografiją. Trumpiau tariant, humanitaro kelias visuomet balansuoja virš dviejų gilių bedugnių: bedarbystės ir kūrybos.

Jeigu stipendiją laimėtumėte, kam ją panaudotumėte? Ko palinkėtumėte kitiems konkurso dalyviams?

Stipendijos aš nelaimėsiu, kaip žinia, dalyvauju jau trečią kartą, tad šioje srityje esu gana patyręs (naivumas jau seniai išgaravo). Tam, kuris laimės, noriu nuoširdžiai palinkėti visokeriopos sėkmės, pateisinti visų Klaipėdos miesto žmonių lūkesčius!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

"Toks jaunas ir jau mokslininkas", - išvydę, kad šiemet "Klaipėdos švyturio ateities...

Mokslininkas tikisi sudominti stambius užsienio žaidėjus nuotrauka, foto

Iškilmingame renginyje jau 6-ąjį kartą įteikta „Klaipėdos švyturio ateities” stipendija. šiemet 4...

Įteikta „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį baigėsi balsavimas už "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijos finalininkus. Kam...

Stipendijos finalininkai nekantriai laukia ketvirtadienio nuotrauka, foto

Senąją baltų religiją ir mitologiją tyrinėjantis jaunas Klaipėdos mokslininkas Žydrūnas Vičinskas "Klaipėdos...

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos nuotrauka, foto

Skvernelis: brandos egzaminai bus nuotrauka, foto

Švietimas, Premjeras Saulius Skvernelis nepaliko klausimų, brandos egzaminai šiais metais bus organizuojami....

Viruso padariniams Klaipėdoje valdyti – daugiau pinigų nuotrauka, foto

COVID-19, Ketvirtadienį neeiliniame posėdyje Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nusprendė skirti daugiau dėmesio ir...

Naujausi duomenys apie užsikrėtusiųjų maršrutus nuotrauka, foto

COVID-19, Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą...

Neringoje rastas žvejo kūnas nuotrauka, foto

Kriminalai, Rastas daugiau nei metus Neringos policijos pareigūnų ieškoto žmogaus kūnas

Švietimas, Paskelbta prieš 8 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 40 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 53 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 57 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...