2019 m. liepos 22 d. 13:11 val., pirmadienis

„Švyturio“ stipendija

„Grįžau kurti gėrio savo miestui“

„Grįžau kurti gėrio savo miestui“ nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Kalbantis su doktorante Indre Razbadauskaitė-Venske, viena iš dešimties finalininkų "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti, nustebino begalinis jaunos moters noras tobulėti, nors atrodytų, daugiau jau ir nebėra kur. Indrės noras - padėti Klaipėdos jaunimui, kad jis neišvažiuotų svetur, kad rastų galimybių pritaikyti savo talentą mūsų mieste.

I. Razbadauskaitė-Venskė yra Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, LCC ir Lietuvos verslo kolegijos dėstytoja, UAB "Global key", atliekančios neurotyrimus verslui taikant neurobiologijos ir smegenų sistemos veiklos įvertinimo metodus, bendraturtė, mažosios bendrijos "Nepaleisk svajonės", organizuojančios šventes, savininkė. Negana to, ji iki šiol savanoriauja. Net keista, kiek daug gali suspėti padaryti vienas žmogus.

"Daug kuriu Klaipėdai ir noriu dar daugiau prisidėti prie jos gyvenimo. Sužinojus, kad esu viena iš kandidatų stipendijai gauti, širdis džiaugėsi, o kai patekau ir į finalą, užliejo dviguba džiaugsmo banga. Didžiuojuosi, kad galiu būti tokios gražios iniciatyvos, t. y. tokio konkurso, dalimi", - sako Indrė.

Ką esi baigusi, kokia veikla užsiimi?

Esu baigusi LCC tarptautiniame universitete verslo administravimą. Magistrantūrą pasirinkau Švedijoje, turiu tarptautinės rinkodaros ir prekinio ženklo valdymo magistro laipsnį. Buvo iškilusi dilema, ar grįžti į gimtąją ir mylimą Klaipėdą, ar likti Skandinavijoje. Vis dėlto priėmiau iššūkį ir grįžau kurti gėrio savo miestui. Tuo labai pasidžiaugiau, nes radau nuostabų darbą rinkodaros srityje.

Jūs dar esate ir dėstytoja. Ką dėstote?

Reklama

Sugrįžau į LCC kaip dėstytoja ir dirbu jau gerus penkerius metus. Kai tik pradėjau dėstyti, pirmas kursas man buvo geras iššūkis - turėjau 50 studentų, kuriems dėsčiau anglų kalba. Bet tai mane labai užgrūdino. Šitą darbą labai pamilau, nes kartu su studentais pradėjome daug generuoti bendrų temų, ėmėmės ir bendrų verslų. Tai mane skatina dirbti dėstytoja ir kuo giliau nerti į rinkodaros vandenis. Dar dėstau ir Lietuvos verslo kolegijoje.

Kokio verslo imatės?

Turiu du savo verslus. Vienas jų - vedu rinkodaros konsultacijas. Kadangi esu dėstytoja, man reikia praktikos, kad studentams būtų įdomu manęs klausytis ir perimti vertingą patirtį. Atlieku neurorinkodaros tyrimus, į kuriuos įtraukiu ir savo studentus. Bandome kuo daugiau metodikų pritaikyti verslui ir atrasti sąsajas tarp verslo ir akademijos.

Jūs esate savininkė bendrovės labai gražiu pavadinimu "Nepaleisk svajonės". Ką veikiate šioje srityje?

Iš Švedijos grįžusi į Lietuvą ieškojausi darbo ir supratau, kad man reikia geriau suprasti, kuo Klaipėda gyvena, kuo alsuoja. Iki šiol savanoriauju keliose asociacijose. Viena iš jų "Mano miestas Klaipėda". Kelerius metus kartu su komanda organizavau akciją "Užaugink verslo idėja". Ši mano savanorystė išaugo į kažką daugiau ir paskatino imtis verslo. "Nepaleisk svajonės" veikla yra susijusi su gražių švenčių kūrimu.

Ar belieka laiko sau, savo šeimai?

Reklama

Tokį klausimą gaunu labai dažnai. Juokauju, kad jeigu atsirastų startuolis, kuris pasiūlytų vieną papildomą valandą 24 valandų paroje, aš būčiau viena iš pirmųjų klienčių. Viskas labai priklauso nuo noro ir motyvacijos. Mane skatina bendravimas su žmonėmis, su jais aš tobulėju kaip asmenybė. Visos mano veiklos padeda man atsiskleisti, pritaikyti tai, ką esu įgijusi per gyvenimą. Reikia tik labai norėti ir atsiras galimybės nebeskaičiuoti valandų ir mėgautis tuo, ką darai. Ir dėstytojavimas, ir verslas, ir savanorystė sudaro tam tikrą balansą.

Kam panaudotumėte stipendiją?

Įsivaizduoju dvi galimybes. Viena jų - savęs tobulinimui. Dabar studijuoju fizinės geografijos doktorantūroje. Tik pradėjau, dar laukia treji metai darbo. Labai norėčiau gerą praktiką pritaikyti Klaipėdos miestui, nes mano darbas susijęs su tvariu vartojimu. Kita galimybė - tikrai myliu jaunimą ir labai skatinu jį kurti. Turiu ne vieną studentą, kuris dalijasi su manimi idėjomis, kuris nori likti Klaipėdoje ir pradėti savo verslą. Man būtų labai smagu, jeigu galėčiau paskatinti studentus tai daryti. Jiems labai reikia žmogaus, kuris paskatintų, kaip ir man kažkada reikėjo, kad kas nors pasakytų, kad Klaipėdoje gera gyventi ir kurti. Norėčiau tapti tokiu žmogumi, kuris kitus motyvuotų likti Klaipėdoje.

Kokie jūsų artimiausi planai?

Plėtoti savo kaip dėstytojos karjerą. Esu pakviesta dėstyti ir į ISM (Vadybos ir verslo universitetas) ir labai tuo džiaugiuosi. Noriu pati tobulėti, kad galėčiau suteikti žmonėms motyvaciją. Tikiuosi, kad kada nors savo studentams galėsiu ne tik pasakyti, kad pasiliktų čia, bet ir tikrai padėti net ir finansiškai. Man būtų labai gera žinoti, kad talentai lieka Klaipėdoje.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

"Toks jaunas ir jau mokslininkas", - išvydę, kad šiemet "Klaipėdos švyturio ateities...

Mokslininkas tikisi sudominti stambius užsienio žaidėjus nuotrauka, foto

Iškilmingame renginyje jau 6-ąjį kartą įteikta „Klaipėdos švyturio ateities” stipendija. šiemet 4...

Įteikta „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį baigėsi balsavimas už "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijos finalininkus. Kam...

Stipendijos finalininkai nekantriai laukia ketvirtadienio nuotrauka, foto

Senąją baltų religiją ir mitologiją tyrinėjantis jaunas Klaipėdos mokslininkas Žydrūnas Vičinskas "Klaipėdos...

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos nuotrauka, foto

Dėl paramos mokiniams kreiptis galima jau dabar nuotrauka, foto

Lietuva, Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau dabar kviečiamos pateikti prašymus...

Pasijuto diskriminuojami: vyrai pasigedo jiems skirtų paplūdimių nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyrai pasijuto diskriminuojami. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša gavusi skundų dėl atskirtų...

Išteisinti kyšininkavimu kaltinti asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos apygardos teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį bankroto administravimo paslaugas teikiančios bendrovės...

Draudimą kvalifikuotiems darbuotojams mokėti minimalią algą apeiti lengva nuotrauka, foto

Lietuva, Minimali alga, plius vienas euras – tokį atlygį pagal darbo sutartį gauna...

Lietuva, Paskelbta prieš 34 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...