2020 m. gruodžio 1 d. 11:14 val., antradienis

„Švyturio“ stipendija

„Grįžau kurti gėrio savo miestui“

„Grįžau kurti gėrio savo miestui“ nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Kalbantis su doktorante Indre Razbadauskaitė-Venske, viena iš dešimties finalininkų "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti, nustebino begalinis jaunos moters noras tobulėti, nors atrodytų, daugiau jau ir nebėra kur. Indrės noras - padėti Klaipėdos jaunimui, kad jis neišvažiuotų svetur, kad rastų galimybių pritaikyti savo talentą mūsų mieste.

I. Razbadauskaitė-Venskė yra Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, LCC ir Lietuvos verslo kolegijos dėstytoja, UAB "Global key", atliekančios neurotyrimus verslui taikant neurobiologijos ir smegenų sistemos veiklos įvertinimo metodus, bendraturtė, mažosios bendrijos "Nepaleisk svajonės", organizuojančios šventes, savininkė. Negana to, ji iki šiol savanoriauja. Net keista, kiek daug gali suspėti padaryti vienas žmogus.

"Daug kuriu Klaipėdai ir noriu dar daugiau prisidėti prie jos gyvenimo. Sužinojus, kad esu viena iš kandidatų stipendijai gauti, širdis džiaugėsi, o kai patekau ir į finalą, užliejo dviguba džiaugsmo banga. Didžiuojuosi, kad galiu būti tokios gražios iniciatyvos, t. y. tokio konkurso, dalimi", - sako Indrė.

Ką esi baigusi, kokia veikla užsiimi?

Esu baigusi LCC tarptautiniame universitete verslo administravimą. Magistrantūrą pasirinkau Švedijoje, turiu tarptautinės rinkodaros ir prekinio ženklo valdymo magistro laipsnį. Buvo iškilusi dilema, ar grįžti į gimtąją ir mylimą Klaipėdą, ar likti Skandinavijoje. Vis dėlto priėmiau iššūkį ir grįžau kurti gėrio savo miestui. Tuo labai pasidžiaugiau, nes radau nuostabų darbą rinkodaros srityje.

Jūs dar esate ir dėstytoja. Ką dėstote?

Reklama

Sugrįžau į LCC kaip dėstytoja ir dirbu jau gerus penkerius metus. Kai tik pradėjau dėstyti, pirmas kursas man buvo geras iššūkis - turėjau 50 studentų, kuriems dėsčiau anglų kalba. Bet tai mane labai užgrūdino. Šitą darbą labai pamilau, nes kartu su studentais pradėjome daug generuoti bendrų temų, ėmėmės ir bendrų verslų. Tai mane skatina dirbti dėstytoja ir kuo giliau nerti į rinkodaros vandenis. Dar dėstau ir Lietuvos verslo kolegijoje.

Kokio verslo imatės?

Turiu du savo verslus. Vienas jų - vedu rinkodaros konsultacijas. Kadangi esu dėstytoja, man reikia praktikos, kad studentams būtų įdomu manęs klausytis ir perimti vertingą patirtį. Atlieku neurorinkodaros tyrimus, į kuriuos įtraukiu ir savo studentus. Bandome kuo daugiau metodikų pritaikyti verslui ir atrasti sąsajas tarp verslo ir akademijos.

Jūs esate savininkė bendrovės labai gražiu pavadinimu "Nepaleisk svajonės". Ką veikiate šioje srityje?

Iš Švedijos grįžusi į Lietuvą ieškojausi darbo ir supratau, kad man reikia geriau suprasti, kuo Klaipėda gyvena, kuo alsuoja. Iki šiol savanoriauju keliose asociacijose. Viena iš jų "Mano miestas Klaipėda". Kelerius metus kartu su komanda organizavau akciją "Užaugink verslo idėja". Ši mano savanorystė išaugo į kažką daugiau ir paskatino imtis verslo. "Nepaleisk svajonės" veikla yra susijusi su gražių švenčių kūrimu.

Ar belieka laiko sau, savo šeimai?

Reklama

Tokį klausimą gaunu labai dažnai. Juokauju, kad jeigu atsirastų startuolis, kuris pasiūlytų vieną papildomą valandą 24 valandų paroje, aš būčiau viena iš pirmųjų klienčių. Viskas labai priklauso nuo noro ir motyvacijos. Mane skatina bendravimas su žmonėmis, su jais aš tobulėju kaip asmenybė. Visos mano veiklos padeda man atsiskleisti, pritaikyti tai, ką esu įgijusi per gyvenimą. Reikia tik labai norėti ir atsiras galimybės nebeskaičiuoti valandų ir mėgautis tuo, ką darai. Ir dėstytojavimas, ir verslas, ir savanorystė sudaro tam tikrą balansą.

Kam panaudotumėte stipendiją?

Įsivaizduoju dvi galimybes. Viena jų - savęs tobulinimui. Dabar studijuoju fizinės geografijos doktorantūroje. Tik pradėjau, dar laukia treji metai darbo. Labai norėčiau gerą praktiką pritaikyti Klaipėdos miestui, nes mano darbas susijęs su tvariu vartojimu. Kita galimybė - tikrai myliu jaunimą ir labai skatinu jį kurti. Turiu ne vieną studentą, kuris dalijasi su manimi idėjomis, kuris nori likti Klaipėdoje ir pradėti savo verslą. Man būtų labai smagu, jeigu galėčiau paskatinti studentus tai daryti. Jiems labai reikia žmogaus, kuris paskatintų, kaip ir man kažkada reikėjo, kad kas nors pasakytų, kad Klaipėdoje gera gyventi ir kurti. Norėčiau tapti tokiu žmogumi, kuris kitus motyvuotų likti Klaipėdoje.

Kokie jūsų artimiausi planai?

Plėtoti savo kaip dėstytojos karjerą. Esu pakviesta dėstyti ir į ISM (Vadybos ir verslo universitetas) ir labai tuo džiaugiuosi. Noriu pati tobulėti, kad galėčiau suteikti žmonėms motyvaciją. Tikiuosi, kad kada nors savo studentams galėsiu ne tik pasakyti, kad pasiliktų čia, bet ir tikrai padėti net ir finansiškai. Man būtų labai gera žinoti, kad talentai lieka Klaipėdoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktadienį paskelbta, kad septintoji bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“...

Apdovanotas septintasis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatas nuotrauka, foto

Šį penktadienį paaiškės, kam atiteks septintoji bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigta "Klaipėdos švyturio...

Klaipėdos talentams atiduota 21 tūkst. balsų nuotrauka, foto

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“...

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas...

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

Dar 1187 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1187

Kitais metais bus pašaukta 3800 jaunuolių nuotrauka, foto

Lietuva, 2021 m. karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną, atlikti nuolatinę...

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ir paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė susitiko aptarti kandidatų...

Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie degalų kainą žiemą nuotrauka, foto

Ūkis, Nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja reikalavimas žiemos mėnesiais į dyzeliną įmaišyti 7...

COVID-19, Paskelbta prieš 14 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 18 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...