2020 m. lapkričio 29 d. 22:17 val., sekmadienis

„Švyturio“ stipendija

"Būtų keista už savo malonumą imti pinigus"

"Būtų keista už savo malonumą imti pinigus" nuotrauka, foto

DRAUGYSTĖ. Studentė Gabija Bružaitė augina du šunis. Abu jie paimti iš gyvūnų prieglaudos.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos universiteto studentės klaipėdietės Gabijos Bružaitės, vienos iš dešimties finalininkų "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti, didžiausia svajonė - Klaipėdos rajone įkurti reabilitacijos centrą, kuriame būtų taikoma gyvūnų asistuojamoji terapija. Mergina apgailestauja, kad kaniterapija Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, nors pasaulyje ji pradėta taikyti prieš 50 metų, ir nori užpildyti šią spragą.

Klaipėdos universitete Gabija studijavo bendrąją psichologiją, o šiemet baigė pirmą konsultavimo psichologijos magistrantūros kursą. Mergina sako, kad pergalė yra jau tai, kad ji apskritai buvo pasiūlyta gauti stipendiją ir kad tai padarė ne kas kitas, o jos dėstytojos. "Jau jaučiuosi įvertinta. Tai man labai didelis paskatinimas", - prisipažįsta ji. Ji siūloma už puikius akademinius rezultatus studijuojant ir įgytų žinių taikymą savanoriškoje veikloje gerinant vienišų ir neįgalių klaipėdiečių gyvenimo kokybę. Ji savanoriauja Viliaus Gaigalaičio globos namuose, veda kaniterapijos užsiėmimus.

Kodėl pasirinkai psichologiją?

Tik aštuntoje klasėje išgirdau tą žodį. Kai išsiaiškinau, ką jis reiškia, mane taip sužavėjo, kad psichologija tapo mano aistra. Konsultavimo psichologiją pasirinkau todėl, kad ji artimiausia mano širdžiai. Kad galėtume konsultuoti ir jauną, ir seną, ir mažą, ir didelį, turintį sutrikimų ir jų neturintį žmogų, reikia turėti labai daug žinių. O paskui mano gyvenime atsirado ir kaniterapija.

Kodėl ji tave taip traukia?

Tai naujas dalykas, labai lėtai besiskinantis kelią Lietuvoje. Per kaniterapiją su žmonėmis dirba psichologas, turintis specialiai testuotą šunį, t. y. turintį pažymėjimą, kad gali dirbti su žmonėmis. Aš pati turiu tokį šunį Faustą, kurį pasiėmiau iš gyvūnų prieglaudos "Linksmosios pėdutės".

Reklama

Kaip šuo gali padėti žmogui?

Jis yra motyvatorius, skatinantis žmogų ką nors daryti. Tarkime, žmogus patyrė insultą, pusė jo kūno paralyžiuota ir joks kineziterapeutas negali priversti jo judėti. Bet jis tai daro žaisdamas su šunimi. Žinoma, kaniterapija tinka ne kiekvienam, pavyzdžiui, tokiam, kuris myli tik kates, o šunų nekenčia, tokia terapija gali būti netgi žalinga.

Kaip prasidėjo tavo, kaip savanorės, kelias?

Su mūsų komandos vadove Natalija Zukhbaja, kaniterapijos specialiste, baigusia specialius mokslus Rusijoje, susipažinau prieglaudoje "Linksmosios pėdutės". Ji buvo direktorė, o aš savanoriavau baigusi mokyklą. Sužinojau, kad ji - psichologė, o aš kaip tik ruošiausi stoti į psichologiją. Ji papasakojo ir apie kaniterapiją. Taip mes atradome viena kitą. Po kurio laiko ji pakvietė mane į savo komandą.

Mūsų komandoje, be vadovės, kuri turi tris šunis terapeutus, esame penkios merginos savanorės. Aš vienintelė turiu psichologinį išsilavinimą. Komanda unikali tuo, kad visų mūsų šunys paimti iš prieglaudos. Mes dirbame su senyvo amžiaus ir neįgaliais žmonėmis ir vienintelės Klaipėdoje tuo užsiimame.

Esu sugalvojusi naują skaitymo su šunimis projektą, kurį įgyvendinsiu Klaipėdos rajono bibliotekoje su savo Faustu. Vaikas ne itin nori vienas skaityti knygą namuose, bet kai šalia guli klausytojas, kuris neteis, netaisys jo klaidų, vaikas įgauna pasitikėjimo savimi.

Reklama

Ar jau žinai, ką labiausiai norėtum veikti gyvenime?

Kol kas judu kryptingai kaniterapijos link bandydama pritaikyti psichologo žinias. Psichologija - mano aistra. Kai sužinojau, kad ją galima sujungti su kaniterapija, labai apsidžiaugiau. Man patinka savanoriška veikla. Manęs klausia, kodėl už savo darbą neimu pinigų? Bet man tai laisvalaikis ir malonumas. Būtų keista už savo malonumą imti pinigus. Suprantu, kad kažkada teks išmokti ir tai daryti.

Kas tau pranešė, kad patekai į finalą ir kaip tai vertini?

Draugo mama. Visi giminės ir artimieji mane palaiko ir labai seka balsavimą. Todėl jaučiuosi dar labiau įvertinta ir džiaugiuosi, kad pastebėti pirmieji mano žingsniai.

Kur jūs panaudotumėte 4 tūkst. eurų dydžio bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtą stipendiją?

Draugas sako: "Tu neįsisvajok." Norų turiu labai daug. Yra įvairių seminarų ir Lietuvoje, ir užsienyje, kuriuose norėčiau dalyvauti. Mano šuns atestacijos galiojimo laikas eina į pabaigą, vėl reikės laikyti egzaminą.

Reklama

Bet turiu ir labai didelę svajonę - įkurti reabilitacijos centrą - sanatoriją, kuriame būtų taikoma gyvūnų asistuojamoji terapija. Apie tokį centrą pasvajojame kartu su kurso draugėmis. Jame būtų taikoma ne tik šunų, bet ir kitų gyvūnų terapija. Labai didelė svajonė - taikyti ir žirgų terapiją. Tokio centro reikėtų depresija sergantiems žmonėms. Ši stipendija būtų paskatinimas ir mažytis indėlis į svajonės įgyvendinimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktadienį paskelbta, kad septintoji bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“...

Apdovanotas septintasis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatas nuotrauka, foto

Šį penktadienį paaiškės, kam atiteks septintoji bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigta "Klaipėdos švyturio...

Klaipėdos talentams atiduota 21 tūkst. balsų nuotrauka, foto

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“...

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį, liepos 17 dieną, 12 valandą bus stabdomas konkurso balsavimas...

"Visi kandidatai be galo skirtingi ir stiprūs" nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...